Furi Kuri

FLCL

FLCL

Animovaný / Drama / Komedie / Sci-Fi

Japonsko, 2000, 5x24 + 1x31 min

Bola to láska na druhy pohľad. Na prvý som totiž netušil čo ma to vlastne zrazilo xD. Na prvý view totálna nemožnosť orientácie v príbehu, je to skoro ako dadaistická báseň, no po druhej projekcii to dáva zmysel. A je to proste super cool (Vespa, gytary, roboty, Haruko, aaaand Tv- walkman ... Sony brand xD). Furi kuriiii !!!(11.8.2010)

Otázka: Jak budete jako fanoušek mangy a anime (nikoli však jako chorobný otaku, který bere sledování anime jen jako konzumní záležitost a touží jich vidět co nejvíce – nehledě na jejich kvalitu) hodnotit anime, které má 6 dílů, což je vzhledem k smyslu vzniku tohoto díla počet vskutku vystačující, velmi zvláštní a místy (dobře, to "místy" by šlo nahradit spíše slovem "ustavičně") na hlavu postavený příběh, který ale shledávám vtipným, nápaditým a originálním (těžko říct, kde pánové od Gainaxu sehnali tak dobrý matroš × kolik toho vypili × kdo vlastně přišel s takovým nápadem), praštěné postavy, vynikající hudbu a jehož šest dílů máte za sebou díky onomu lákavému strange feelingu za jedno odpoledne? Odpověď: Džúbun no hači. Překlad: 8/10.(15.7.2012)

Totální úlet!!! – ne, bez těch vykřičníků to bohužel říct nejde. Praštěné ženské, ujetý příběh, dokonalý soundtrack (ta hlavní melodie je skvělá), spousta elektrických kytar, baseball a obrovská žehlička... a abych nezapomněla, tak mě už od prvního dílu úplně dostala animace, která sice nebyla dokonalá, ale tak nějak... řekněme zvláštní, stejně jako celé Furi Kuri. :) Takováhle šílenost si nezaslouží nic menšího než 5*.(7.6.2009)

Na seriál krátké, na film dlouhé, hudba (ač váz z toho ruchu bude po pár dílech bolet hlava) parádní. Titulky jsem občas (často) nestačil číst (a že jsem nějaký čtenář). Nadsazenost (skoro parodii) nemám rád. Sci-fi linii jsem moc nechápal/nepobral. Po prvním díle jsem z toho měl dobrý pocit, ke konci jsem byl rád za to, že je to tak krátké. - 60 %(17.4.2011)

Bláznivé anime, kde není jediná normální postava, snad kromě hlavního hrdiny, který se proti své vůli stane jakousi matkou, chůvou i kojnou pro roboty, kteří mu lezou z hlavy po té, co ho šílená mimozemšťanka, přejede na své Vespě(skútr) a aby toho nebylo málo, tak ho ještě uhodí kytarou do hlavy. Po tomto osudovém setkání již není nic takové, jaké bývalo. Rodina Naotiho vede doma nesmyslné dialogy nepodstatné pro vývoj děje. Roboti se stále rodí a bojují mezi sebou, protože pravděpodobně nemají nic jiného na práci. Z malého plechového štěňátka se stane hnusná obluda vše požírající. Každá zamilovanost je zde jednostranná a bizarní. Postavy z jiného světa jsou podivné – mimozemšťanka ujíždí na převlecích a její hlavní protivník z nevysvětlitelných důvodů nosí obrovské nalepovací obočí. Prostě vše je zde dostatečně šílené, aby to pobavilo každého, kdo je naladěný na podobnou vlnu humoru a psychotické výjevy.(23.2.2006)

• - Moped, na ktorom jazdí Amarao, nie je Vespa, ale japonský model Rabbit. Podľa režiséra je oveľa vzácnejší než Vespa. (Flipper)

• - V druhej epizóde sa Naota pýta Haruko, prečo sa jeho otec chová tak čudne. Haruko odpovie, že preto, lebo napísal EVA knižku. Toto je odkaz na psychologický seriál Shin seiki evangelion (1995), ktorý robilo rovnaké animátorské štúdio. (Flipper)

• - Každá gitara vo filme (okrem mini gitary, hodenej vzduchom v prvej epizóde) je skutočná a nie kreslená gitara. (Flipper)