Hlas lásky

• Kanada Aline (více)

Filmová fikce volně inspirována životem pěvecké superhvězdy Céline Dion. Quebec, 60. léta 20. století. Sylvette a Anglomard se radují ze svého čtrnáctého dítěte, holčičky Aline. Ve skromné rodině všichni žijí hudbou. Když pak hudební producent Guy Claude objeví Aline a její jedinečný hlas, vyvstane mu v hlavě jediný cíl – udělat z Aline nejlepší zpěvačku na světě. Podporována rodinou i Guy-Claudem, se kterým ji pojí více než přátelské city, se mladá pěvkyně vydává na neobyčejnou životní cestu. (Bioscop)

Arsenal83

Pekné pesničky, pekné hlasy. Ale životopisný film to nie je ani zďaleka. Pesničky totiž príbeh života utláčajú dozadu. Celé je to skôr o hudbe a speve. Dramaticky výborne podané, cítiť bolo umenie i pátos. Ale o živote to až tak nebolo. Ale je naozaj veľkým prešľapom, že Valerie Lemercier sa nechopila len réžie, scenára i hereckej roly, ale že sama seba obsadila aj do úlohy dvanásťročného dievčaťa. To už nie je že pritiahnuté za vlasy, ale pritiahnuté aj za chlpy v nose. ()

Streeper

Jsem fanynka Celiné, poslouchám jí skoro každý den. O jejím osobním životě toho ale moc nevím, takže jsem věděla, že se na film musím podívat. Věřím, že Valérie Lemercier to myslela dobře, chtěla prostě vzdát hold skvělé zpěvačce, která měla zajímavý život a kariéru. První chyba ve filmu ale nastává, když 58 letá herečka ztvárňuje 12-ti letou holčičkou. Promiňte ale to bylo příšerný. Nerozumím tomu, proč nenašli nějakou mladou holčičku, která by to zvládla zahrát a byla by tam trocha podoby. Další, co mi vadilo byl lip sync. I já bych to zvládla lépe a přirozeněji než Valérie. Nevěřila jsem jí ani jednu písničku, že by to měla zpívat ona. Nicméně pohyby, gesta měla naučené skvěle. Chvílemi byl film trochu uspěchaný, ale to nejdůležitější o Celiné to divákovi alespoň trochu prozradí. ()

Aljak

Síce netuším, prečo sa to nemohlo volať Céline a všetko to muselo byť len v štýle "celý príbeh je len náhodne rovnaký s realitou", ale keď si to odmyslím, tak to bol vcelku vydarený film. Céline som mal vždy za takú trochu pyšnú paničku, takže mnohé zistenia o jej detstve, dospievaní a jej súkromí ma vcelku prekvapili. Film ma bavil od začiatku až do samého konca, malo to vynikajúcu atmosféru, s množstvom zlomových momentov, nechýbal dôvtip, dráma, radosť i slzy - proste od všetkého trošku, aj keď miestami boli tie "skoky" v živote až príliš veľké (hlavne ku koncu). Valérie Lemercier to "skomponovala" veľmi šikovne, akurát sa nemusela napasovať ešte aj do postavy Céline (teda Aline) ako dievčatka. ()

vydumnica

Ešte sa mi nikdy nestalo, žeby moje pocity pri sledovaní filmu boli tak ROZPORUPLNÉ ako v prípade Aline. Po prvej polhodinke som bola pripravená dať buď ODPAD alebo max. 1*. Bola som ZHROZENÁ! Musela som sa zmieriť s faktom, že niekto mal taký "skvelý" nápad, aby takmer 60 ročná žena hrala Céline v každom veku, teda použili detskú herečku a potom tam napasovali hlavu herečky, ktorá hrala Céline od veku asi 5 rokov až po nejakých 50!!! Musela som to predýchať, vyzeralo to takmer nepozerateľne. A potom, keď už bola Céline veľká, začalo sa mi to NESKUTOČNE PÁČIŤ😉. Neviem, či bolo použité aj digitálne omladzovanie, keď mala Céline tých 20, no už som to neriešila, aj tak vyzerala vždy staršie na svoj vek. Je to ten NAJZVLÁŠTNEJŠÍ životopisný film ever made. Chcela by som poznať názor samotnej Dion. Čo by na to povedala? Celé je to poňaté ako komédia a vtipných situácií je neúrekom!!! Keď to človek nevypne hneď po 10 minútach (čo som aj ja zvažovala urobiť, ale zo zvedavosti som pozerala ďalej), bude odmenený príjemným feel-good filmom. Len nechápem, prečo zmenili mená? Čítala som si o Céline vo Wiki a naozaj veľa vecí bolo tak ako je to vo filme, ešte aj také detaily ako fotka Reného pod vankúšom. Kedysi som Céline Dion počúvala vkuse, najmä skladbu z Titanicu a "I'm alive", ale už som si napríklad nepamätala, že jej kariéru rozbehla účasť na ESC. Musím pochváliť ešte herecký výkon francúzskej herečky Valérie Lemercier, ktorá zvládla okrem iného aj "Québécois". Super boli aj filmová mama Dieu a René. Všimli ste si ten jeho zamilovaný pohľad? ALINE je skutočný príbeh Popolušky. Zo škaredého káčatka z chudobných pomerov sa stala jedna z najväčších speváckych hviezd. Musím sa priznať, že som nikdy nechápala vzťah Céline a "dedka", no teraz to chápem. Mali krásny a závideniahodný vzťah. Takto sa Céline vyjadrila v jednom interview:  "Less and less could I hide from myself the fact that I was in love with Rene; I had all the symptoms". A finálne vystúpenie so skladbou "Ordinaire" je plné emócií. ()

playboxguest

Slušný průměr, ale jedna hvězda musí dolů, za to, že si autorka myslela, že má na to odehrát jednu postavu v období cca 45 let sama, což je zejména v první půlhodině filmu, kdy je Celine 5 - 18 let, do očí bijící a na hranici trapnosti. Druhá půlka filmu je celkem fajn a má pár silnějších momentů, ač nepatřím mezi fanoušky zpěvačky. ()