• Francie

USA / Francie, 1995, 128 min

Pretty Woman je tu možno krajšia ako originál a hlavne nám ukáže úplne všetko. Viac ako zmysel príbehu sa film sústreďuje na tanec, erotiku a celkom to stačilo, keď telá sú bezchybné a ani 20 rokov veku filmu na ňom nie je poznať. Keď aj celkovo mizerný príbeh začína viaznuť, nastupuje tanečné číslo, ktoré ma hneď prebralo. Film pozbieral klišé z rôznych žánrov, ale nemohlo mu to ublížiť. –––– A teď ukažte prsa! Je to šou hore bez, tak je sakra vyvalte! –––– Ty šaty jsou od Versajče.(7.10.2014)

Zvláštní film. Když jsem ho viděl poprvé tak jsem se velmi dobře bavil. Takže jak se naskytla možnost, podíval sem se na to znova. Bavil jsem se míň, ale bavil. Scénář za moc nestojí. Blbý je, že hlavní postava Nomi mi byla těžce nesympatická a potkat ji za barákem, tak ji šlápnu do ksichtu. Scénář není úplnej průšvih, ale je takovej ňákej zvláštní. Dějový zvraty bych nechal bejt, ale závěr mě zklamal. To že se nakonec Nomi zbalila a zbaběle zdrhla mě zklamalo. Režisér Paul Verhoeven je můj velkej oblíbenec a jeho úchylnej režijní styl mám velmi rád. Vždycky uměl zaběhaný klišé využít ku prospěchu, ale tentokrát to párkrát trochu přepísk. Ale to nic nemění na tom, že film má svý kouzlo.(10.1.2009)

Verhoeven uměl docela příjemně provokovat. Když obsadil tehdy neznámou Elizabeth Berkley do hlavní role tanečnice vnesl spolu s ní do filmu pořádné erotické dusno. Film sice nemá silnou zápletku, ale přesto s dobrou prací kameramana a s kvalitním nasvícením se dosáhlo provokativního rozměru nasáklého porno stylem. Verhoeven už asi nikdy s ničím provokativně fosforeskujícím nepřijde, ale řada jeho filmů byla zajímavá a tenhle zůstal navíc naprosto nedoceněný, ačkoliv si na nic nehrál, nahotu prezentoval jak se to žádnému filmu dlouho nedaří a ukázal, že devadesátá léta přece jen nebyla z hlediska kontroverze nudnou dekádou. 80%(10.3.2012)

Když přijede spratkovitá čubka do Las Vegas, myslí si, že se tam z ní všichni poserou a Verhoeven o tom natočí film. Asi nic nového, Las Vegas je podobných lidí zřejmě plné. Ale jako jistá poetizovaná studie ucházející. A na rozdíl od všech ve filmu, mě se tancování Nomi/Elizabeth Berkley nelíbí, přijde mi hrozně křečovité. Cítím z něj snahu tančit, ne tanec samotný.(13.4.2017)

• Cortes3

popravdě nic moc film, přišlo mi to celý tak trochu o ničem, Las Vegas jako jeden velký kýč, zvláštní prostředí, zvláštní dialogy, nebylo to nejhorší, ale už bych to nechtěl nikdy více vidět, byla to slabota. Dávám dva, ale objektivnější by bylo dát 1 a půl, ale to nejde a tak matematicky zaokrouhluji nahoru.(7.2.2010)

• - Elizabeth Berkley a Gina Gershon se musely líbat již během castingu, jelikož režiséra Paula Verhoevena zajímalo, jestli je mezi nimi ta pravá chemie. (Cherish)

• - Režisér až nezvykle přísně trval na dodržování scénáře a odmítal jakýkoliv náznak improvizace. Pouze dvě vety se lišily od původního scénáře. (don corleone)

• - Elizabeth Berkley si o svou roli ve filmu řekla originálním způsobem. Zavolala producentovi a rovnou se představila jako Nomi z Showgirls. (Cherish)