Neodolatelná síla a ukrývaná nebezpečí lidské sexuality nejsou nikde tak evidentní jako za blýskavou fasádou Las Vegas. Erotický film Showgirls představuje "světovou metropoli hazardu, hříchu a vášně" prostřednictvím temných zákoutí jeho známých nočních klubů a vzrušujících vystoupení na tanečních molech. Je to svět vášní, moci a individuálních rozhodnutí, v němž má všechno - a všichni -svou cenu. (oficiální text distributora)

Dever

Soundtrack David A. Stewart: 1. Animal - Prick ,2. I'm Afraid of Americans - David Bowie ,3. Kissing the Sun - The Young Gods ,4. New Skin - Siouxsie and the Banshees ,5. Wasted Time - My Life With the Thrill Kill Cult ,6. Emergency's About to End - Possum Dixon ,7. You Can Do It - No Doubt ,8. Purely Sexuel - Xavier ,9. Hollywood Babylon - Killing Joke ,10. Beast Inside - Freaks of Desire ,11. Helen's Face - Scylla ,12. Somebody New - My Life With the Thrill Kill Cult ,13. Goddess - David A. Stewart ,14. Walk Into the Wind - Andrew Carver , ()

kleopatra

Jestliže POMO dává jednu hvězdičku za supersoulož v bazénu, tak já zas za tu v boxu při tancování, ale jinak - horko těžko a to mám filmy, kde je muzika a tancování hodně ráda a umim k nim být hodně shovívavá, jenže tady - obzvlášť postava Elizabeth Berkley při její profesi a minulosti věčně něčím dotčená a nafouklá - ber kde ber. Přitom nosné téma zákulisních praktik a rivality nabízelo myšlenkově hlubší situace než házení kuliček pod nohy a strkání se schodů. No dobře, tak za taneční číslo s motorkami ještě jednu....... ()

Tosim

Erotika a hodně žen v ní, to je jasné, jen ten film po většinu stopáže vypadá, jako že kašle na konvence a nakonec se z toho vyloupne taková moralitka o chudé holce a jejím jakémsi životním kroku vpřed nebo co...v zásadě je to ale zábavný kousek, u kterého se nenudíte a v podstatě vám splní skoro vše... ()

Adrian

Film sa mi pacil ani nie tak pre svoju drzu krasu, ale preto, ze Verhoevenov sposob cynickeho vyobrazenia "jednoducheho pribehu" sa na nic nehra. Resp. opacne, proklamovana naivita pribehu je podla mna cielenym umyslom s reziserovou snahou pozriet sa na pribeh prave skrz optiku tych naivnych dievcat, prichadzajucimi do mesta hriechu spravit karieru. Nikdy som sice v Las Vegas nebol, ale Scorseseho Casino mi ukazalo komplexne prekreslene, s triezvym odstupom zvrchu podane zhodnotenie fungovania zivota tohto mesta. Verhoevenove Showgirls sa snazia (podla mna) o vypoved zospodu, t.j. nie z pozicie "manazmenu mesta", ale tych, ktori na nich zarabaju, pricom samozrejme snivaju o tom, ze raz budu navrchu. Sny mozu byt niekedy naivne az nerealne... . A este nieco. Nech si hovori kto chce, co chce, tanecne ako i eroticke sceny v tomto filme maju jednoznacne svoje chytlave tempo, gradaciu a pritazlivy audiovizualny "drajv". Ich dravost je zivocisna presne v sulade s esenciou remesla stripdancer. ()

Gemini

Sice stejně jako Randy ve Vřískotu dvojce tvrdím, že můj oblíbený horror jsou Showgirls, ale když už se můžu dívat na Vřískot ( i na třetí díl), proč bych se nemohl dívat na Showgirls, že? Kyle Mac Lachlan už navždy zůstane Dalem Cooperem z Twin Peaks, ať už dělá nebo hraje cokoliv, Paul Verhoeven natočil i horší věci (co takhle Starship Troopers? Pokud jste nečetli knihu, bibli všech mariňáků, asi mě tak úplně nechápete, ale prostě to tak je). A Gina Gerschon je nádherná. Prostě průměr, i když bych to měl hrozně zdrbnout. BTW kolik ženských (dívek, slečen, dam, nerad bych nějakou urazil) a jak tohle hodnotilo? Jen že bych to docela rád věděl, protože je docela jasný proč chlapy tenhle film neodpuzuje. ()

• Plakát na film vychází ze známé fotografie Slováka Tona Stana. (don corleone)
  • Elizabeth Berkley a Gina Gershon se musely líbat již během castingu, jelikož režiséra Paula Verhoevena zajímalo, jestli je mezi nimi ta pravá chemie. (Cherish)
  • Berkley je ve filmu 20 minut nahá, to je téměř celá šestina filmu. (don corleone)