• sud

Téměř všichni o tomto filmu tvrdí že se nepovedl a v době svého vzniku byl propadákem. Do jisté míry musím souhlasit, protože příběh filmu je nevýrazný a celková atmosféra na mě nefunguje. Ale ty ženský, ty teda jsou :-). Na Paula Verhoevena sice slabota, ale film, přestože je podprůměrný, kvůli těm kráskám by mohl shlédnout každý.(22.3.2006)

Podobne ako u Hviezdnej pechoty môzeme aj u Showgirls donekonecna rozmyslat nad tym, ci to Verhoeven myslel vazne alebo si z nas robi prdel. Podla mna to je nakoniec jedno. Dôlezite je, ci vas film bavi. Mna pred rokmi film bavil festovne vdaka neskutocne vzrusujucim erotickym scenam a ani samotny pribeh mi nevadil. Eroticke sceny su stale erektivne. Elizabeth Berkley a Gina Gershon v tej dobe vyzerali bohovsky. Ale dnes mi uz vadi neskutocne otravna hlavna postava, ktora sa zakazdym hned urazi a pôsobi namyslene. Takze som jej ani nemal chut fandit. Skôr som mal tendenciu jej dialogove sceny pretacat na tie v ktorych zatvori hubu a naplno vystavi vsetko ostatne. Film pôsobi strasne zvlastnym dojmom. Jak keby nejaky najpodradnejsi brakovy pribeh natocil neskutocne nadany reziser. Takze vysledkom je zabavny bizar, ktory vo velkom zachranuju eroticke sceny. 6/10.(25.1.2018)

Erotika a hodně žen v ní, to je jasné, jen ten film po většinu stopáže vypadá, jako že kašle na konvence a nakonec se z toho vyloupne taková moralitka o chudé holce a jejím jakémsi životním kroku vpřed nebo co...v zásadě je to ale zábavný kousek, u kterého se nenudíte a v podstatě vám splní skoro vše...(5.1.2007)

Ak je toto brak, tak potom môj obľúbený brak. Dávam 3,5*. Neviem, možno je to atraktívnym prostredím, atmosférou neľútostného konkurenčného boja ale aj ľudskými príbehmi. Nikdy som sa v podobnom prostredí nepohybovala a som naň prirodzene zvedavá. Láka ma pozrieť sa na takýto drsný svet bez rizika ujmy. Showgirls si vždy rada pozriem, keď idú v telke v normálnom vysielacom čase. A ešte ukradnem čosi z komentáru užívateľa Rob Roy - že sú všetci povrchní, správajú sa ako svine a nemôžeme sa s nimi stotožniť? Ha! Ľudia, ešte ste žiadnu sviňu nestretli? Tak sa poobzerajte okolo seba bez ružových okuliarov.... a zamyslite sa nad tvrdením užívateľa movie ;-)(25.4.2005)

Můj oblíbený uživatel Mortak nechápe rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a Černou knihou. Já navíc nechápu i ten rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a dalším tanečním filmem Varieté, jasným kýčovitým béčkem, kde šlo jen o to ukázat obnažená tančící těla a myšlenku a děj ztratili tvůrci někde u cesty, pokud jí tedy vůbec měli někde založenou. Nechápu ani světově úspěšný Flashdance, dnes již kultovní film z osmdesátek, též z tanečního prostředí, který se zde dlouho držel v červených číslech. Asi pro to, že sám září jako nekvalitní červená knihovna, až z té vtíravé barvičky oči přechází. Naopak erotické drama Showgirls, na něhož jsem málem zapomněla a Mortak mi ho svým hodnocením právě připomenul, se mi před lety líbil a nabízel i něco víc než jen disco světla a varietní vystoupení s třpytkami a dlouhými nohami na vysokých podpadcích. Samozřejmě je dobrý v rámci žánru, ale dávat mu hromadně 2 hvězdy si přeci jenom nezaslouží. Už od začátku měl špatné kritiky a byl umělecky ztrhán, snad pro to, že tehdy se ještě od režiséra Verhoevena čekalo mnohem víc. Byl natočený pouhé tři roky po Základním instinktu, který způsobil hotové davové šílenství. Možná režisér a producenti podcenili peníze na reklamu, na novináře a oslavné ódy na film, které mohly při správném finančním řízení vycházet v samozřejmě jinak zcela nepodplatitelných a seriózních periodikách. Buď jak buď, jestli se mi podaří ještě film dohledat, pustím si ho znovu a budu si o něm nadále myslet své. V rámci žánru, jak jsem již zdůraznila.(2.9.2017)

• - Jediná interierová scéna, která se točila v Las Vegas je úvod filmu, kdy Nomi hraje automat v Caesar´s Palace. (don corleone)

• - Berkley je ve filmu 20 minut nahá, to je téměř celá šestina filmu. (don corleone)

• - Režisér až nezvykle přísně trval na dodržování scénáře a odmítal jakýkoliv náznak improvizace. Pouze dvě vety se lišily od původního scénáře. (don corleone)