• Radiq

Kozy, kozy, všude samy kozy, nadržení amíci a všude samy kozy. Já teda nikdy neměl kladnej vztah ke striptérkám a tohle, i když to nazývaj tanec nahoře bez, to je stejný sorta, která mě nebere a nikdy jsem nechápal, proč někoho jo. Proti nahotě nic nemám, ale takhle na veřejnosti to je dost o ničem, že. Teda výběr hlavní herečky byl dost dobrej - Elizabeth Berkley je fakt krásná, a to i v obličeji, což upřednostňuju víc, než kozy. Gina Gershon se mi nikdy moc nelibila. Kyle McLachlan je muj oblibenec, ale tady nic moc nepředvedl... Dějově to je taky docela tuctovka o vzestupu mladé chudé holky z malyho města. A tanečky taky nikdy nebyla moje parketa na parketách... Takže docela o ničem. Teda vlastně né, o kozách.(14.1.2014)

Pohled svérázného holanďana na Ameriku a její erotický showbussines. Lži, závist, pozlátko, osobní nevraživost, tanec, erotika, věk na kterém VELMI záleží, ostré lokty, přátelství, využívání, drogy, drahá auta a hlavně peníze. (Nádherně je to vidět u našich českých celebrit s současné době.) Děti v šatně, kterým je kolem 10 let a vidí svojí matku a její kolegyně polonahé to budou brát jako standard a člověk si říká : co se od té doby změnilo ? Nic a je to ještě horší ! O to myslím Verhoevenovi HLAVNĚ šlo a to nesmírně oceňuji - ukázat, že NIC není, jak vypadá na první pohled. Jinak obézní "maminka" a její vyskakovací poprsí a hlavně hlášky jsou výborné. Herečky mají SEXAPPEAL jako hrom a decentní erotika z obrazovky jen sálá a tak to mělo být.(30.5.2008)

Verhoeven to pěkně přepísk. Už vím, jaký je rozdíl mezi Základním instinktem a tímhle dílem. Zatím co v ZI je erotika zhruba 10 minut, a dalo by se říct vkusně udělaná, tady, je to co 4 minuty nějaká odhalená prsa. Pokud se tohle děje, už nejde o film, ale dle mého, o porno. Je tu cítit, že režisér chtěl navázat na ZI tak moc, až se mu to prostě nevyplatilo a film byl přijat tak blbě. Paule, vrať se radši k akčňákům, ty ti jdou!(14.6.2008)

Sice stejně jako Randy ve Vřískotu dvojce tvrdím, že můj oblíbený horror jsou Showgirls, ale když už se můžu dívat na Vřískot ( i na třetí díl), proč bych se nemohl dívat na Showgirls, že? Kyle Mac Lachlan už navždy zůstane Dalem Cooperem z Twin Peaks, ať už dělá nebo hraje cokoliv, Paul Verhoeven natočil i horší věci (co takhle Starship Troopers? Pokud jste nečetli knihu, bibli všech mariňáků, asi mě tak úplně nechápete, ale prostě to tak je). A Gina Gerschon je nádherná. Prostě průměr, i když bych to měl hrozně zdrbnout. BTW kolik ženských (dívek, slečen, dam, nerad bych nějakou urazil) a jak tohle hodnotilo? Jen že bych to docela rád věděl, protože je docela jasný proč chlapy tenhle film neodpuzuje.(9.2.2003)

SHOWGIRLS si z ojedinelosti ostatných Verhoevenových filmov berú len jednu vlastnosť - extravagantnosť a s ňpu spojenú nezabudnuteľnosť. Excelujú v bradavkovo-neónových ornamentoch hedonistickej kamery, ale na štúdiu sexuality (typickú Verhoevenovu črtu) sú moc povrchné a na kritiku hollywoodskeho systému zasa až moc nahodilé. Naozaj vzrušujúco nasnímaný dievčenský román s drzosťou, ktorá na rozdiel od ostatných autorových snímok netriafa terče, ale len neuchopiteľne prúdi naprieč nablískaným povrchom fikčného sveta.(26.5.2016)

• - Režisér až nezvykle přísně trval na dodržování scénáře a odmítal jakýkoliv náznak improvizace. Pouze dvě vety se lišily od původního scénáře. (don corleone)

• - Jediná interierová scéna, která se točila v Las Vegas je úvod filmu, kdy Nomi hraje automat v Caesar´s Palace. (don corleone)

• - Paul Verhoeven a Joe Eszterhas plánovali druhý díl filmu, což naznačuje i konec. V pokračování měla Nomi v Hollywoodu začít budovat kariéru jako herečka. Studio realizaci však zamítlo. (don corleone)