• ScreamJay

No věděl jsem houby co je to za film, ale Vehoeven mi byl dobře známé jméno. To že tohle už nebude thriler ani sci-fi mi došlo bleskurychle. Jinak celkově mě to přišlo nezajímavé, jasně že šlo o to ukázat co nejvíce patřečně dráždivých záběrů, ale tohle film filmem nedělá. Dal bych i jednu hvězdičku, ale tak nemůžu popřít že to té slečně nesluší.(19.4.2004)

Sice stejně jako Randy ve Vřískotu dvojce tvrdím, že můj oblíbený horror jsou Showgirls, ale když už se můžu dívat na Vřískot ( i na třetí díl), proč bych se nemohl dívat na Showgirls, že? Kyle Mac Lachlan už navždy zůstane Dalem Cooperem z Twin Peaks, ať už dělá nebo hraje cokoliv, Paul Verhoeven natočil i horší věci (co takhle Starship Troopers? Pokud jste nečetli knihu, bibli všech mariňáků, asi mě tak úplně nechápete, ale prostě to tak je). A Gina Gerschon je nádherná. Prostě průměr, i když bych to měl hrozně zdrbnout. BTW kolik ženských (dívek, slečen, dam, nerad bych nějakou urazil) a jak tohle hodnotilo? Jen že bych to docela rád věděl, protože je docela jasný proč chlapy tenhle film neodpuzuje.(9.2.2003)

Nech už to vyzerá akokoľvek sľubne (režisér TOTAL RECALLU, producent TERMINÁTORA, scenárista ZÁKLADNÉHO INŠTINKTU, Elizabeth Berkleyová), SHOWGIRLS sa tak úplne nepodarili. A to napriek Paulovmu vyhláseniu, že „sú presne také, aké som chcel“. Je paradoxné, že hoci je tu viac pŕs, ako v niektorých "normálnych" pornách, pôsobí film až anti sexuálne a schladí každé potenciálne vzrušenie. Tým, že totálne zovšednel oblasť nahoty a sexu, odpudil nadržaných divákov. A tých, ktorí chceli len "normálny film s dobrým scenárom", na smrť znudil už v prvej hodine /film má viac, ako dve!). Takže vyložene nezabavil nikoho, tak ani tak. Vitajte teda v Las Vegas. Alebo radšej zdrhnite, kým sa ešte dá.(12.3.2006)

• kleopatra

Jestliže POMO dává jednu hvězdičku za supersoulož v bazénu, tak já zas za tu v boxu při tancování, ale jinak - horko těžko a to mám filmy, kde je muzika a tancování hodně ráda a umim k nim být hodně shovívavá, jenže tady - obzvlášť postava Elizabeth Berkley při její profesi a minulosti věčně něčím dotčená a nafouklá - ber kde ber. Přitom nosné téma zákulisních praktik a rivality nabízelo myšlenkově hlubší situace než házení kuliček pod nohy a strkání se schodů. No dobře, tak za taneční číslo s motorkami ještě jednu.......(20.2.2005)

Ďalšia nepochopená Verhoevenova satira, alebo prázdny kinematografický shit? Asi oboje a asi si je toho vedomý aj samotný režisér. Musím tu skonštatovať na obranu môjho kladného hodnotenia, že je dôsledkom aj toho, že film nie je aj napriek svojej dĺžke nudný. Má niekoľko kultových scén, aj keď z iného hľadiska ako napríklad Tarantinove filmy (myslím vďaka ich tuposti). "Hovorí sa, že som k***t. Je to pravda". Verhoeven asi čerpá z komentárov ľudí zo štábov, ktoré s ním v minulosti spolupracovali.(20.7.2012)

• Elizabeth Berkley

• - O roli Nomi Malone se ucházela Charlize Theron, Sharon Stone a Finola Hughes zase o roli Crystal Connors. (don corleone)

• - Jediná interierová scéna, která se točila v Las Vegas je úvod filmu, kdy Nomi hraje automat v Caesar´s Palace. (don corleone)

• - Elizabeth Berkley si o svou roli ve filmu řekla originálním způsobem. Zavolala producentovi a rovnou se představila jako Nomi z Showgirls. (Cherish)