• Dever

Soundtrack David A. Stewart: 1. Animal - Prick ,2. I'm Afraid of Americans - David Bowie ,3. Kissing the Sun - The Young Gods ,4. New Skin - Siouxsie and the Banshees ,5. Wasted Time - My Life With the Thrill Kill Cult ,6. Emergency's About to End - Possum Dixon ,7. You Can Do It - No Doubt ,8. Purely Sexuel - Xavier ,9. Hollywood Babylon - Killing Joke ,10. Beast Inside - Freaks of Desire ,11. Helen's Face - Scylla ,12. Somebody New - My Life With the Thrill Kill Cult ,13. Goddess - David A. Stewart ,14. Walk Into the Wind - Andrew Carver ,(14.5.2011)

• cab

O pid lepsi nez beckove eroticke filmy, ktere tak casto okupuji pozdni vecerni hodiny na ceskych kanalech. Obdivuhodne prkerni a ploche herectvi je podtrhnuto jednim z nejhure napsanych scenaru vubec. Preze vsechnu negaci se snimku podarilo udrzet moji pozornost az do konce, cemu se doted divim. Proto davam stridmych 35%.(3.4.2007)

• Triple H

Človek sa až musí čudovať, že tvorcovia Základného inštinktu boli schopní vypľuť takýto film. Joe Eszterhas scenár zrejme chodil písať do krčmy, pričom vždy počkal s písaním až do šiesteho piva. Zrejme tiež prechádzal obdobím zvýšenej nadržanosti inak sa tento scenár nedá logicky vysvetliť. No a réžia - Verhoeven má erotické scény rád (vlastne všetko explicitné) a tak nám ich hojne doprial. Zvyšok jeho akejkoľvek snahy (ak bola) vyšiel vnivoč. Jedna hviezdička za všetky tie riťky a druhá za všetky tie cecky. Pre nežné pohlavie to však asi bude odpad!. ;-)(13.1.2007)

Nechápu ten rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a Černou knihou. Jistě, van Houten na rozdíl od Elizabeth Berkley umí hrát, ale Verhoevenův rukopis se nemění. V Černé knize využil skutečný příběh nizozemského zrádce a vraha židů a převedl ho na melodramatický přepálený brak plný sexu, tady dělá to samé jen v prostředí tanečnic Las Vegas. Oba dva filmy patří k žánru exploitation, a oba skrývají drsnou až drastickou skutečnost za brakové pozlátko a nechají hlavní hrdinku projít peklem, aby z něho vyšla silnější a dospělejší. Proč je tedy jeden z těch filmů vychvalován, a druhý zatracován?(19.8.2017)

Pohled svérázného holanďana na Ameriku a její erotický showbussines. Lži, závist, pozlátko, osobní nevraživost, tanec, erotika, věk na kterém VELMI záleží, ostré lokty, přátelství, využívání, drogy, drahá auta a hlavně peníze. (Nádherně je to vidět u našich českých celebrit s současné době.) Děti v šatně, kterým je kolem 10 let a vidí svojí matku a její kolegyně polonahé to budou brát jako standard a člověk si říká : co se od té doby změnilo ? Nic a je to ještě horší ! O to myslím Verhoevenovi HLAVNĚ šlo a to nesmírně oceňuji - ukázat, že NIC není, jak vypadá na první pohled. Jinak obézní "maminka" a její vyskakovací poprsí a hlavně hlášky jsou výborné. Herečky mají SEXAPPEAL jako hrom a decentní erotika z obrazovky jen sálá a tak to mělo být.(30.5.2008)

• - Paul Verhoeven a Joe Eszterhas plánovali druhý díl filmu, což naznačuje i konec. V pokračování měla Nomi v Hollywoodu začít budovat kariéru jako herečka. Studio realizaci však zamítlo. (don corleone)

• - Elizabeth Berkley a Gina Gershon se musely líbat již během castingu, jelikož režiséra Paula Verhoevena zajímalo, jestli je mezi nimi ta pravá chemie. (Cherish)

• - Elizabeth Berkley dostala za hlavní roli pouhých 100.000 dolarů. Když se chystal VIP box na DVD, řekla si za rozhovor pro něj o 2500 dolarů. Studio odmítnulo. (don corleone)