Nechápu ten rozdíl v hodnocení mezi Showgirls a Černou knihou. Jistě, van Houten na rozdíl od Elizabeth Berkley umí hrát, ale Verhoevenův rukopis se nemění. V Černé knize využil skutečný příběh nizozemského zrádce a vraha židů a převedl ho na melodramatický přepálený brak plný sexu, tady dělá to samé jen v prostředí tanečnic Las Vegas. Oba dva filmy patří k žánru exploitation, a oba skrývají drsnou až drastickou skutečnost za brakové pozlátko a nechají hlavní hrdinku projít peklem, aby z něho vyšla silnější a dospělejší. Proč je tedy jeden z těch filmů vychvalován, a druhý zatracován?(19.8.2017)

s několika velmi málo kolegy si taky myslím, že to nebyl špatný film, pokud je prostředí, ve kterém se odehrává, skutečně tak odporné, jak ho film líčí (v Las Vegas jsem nebyl a ani po tom netoužím, nebo aspoň po návštěvě takového "představení"), tak je to dokonce film více než dobrý. P.S. při mém hodnocení nehrály vnady žádné z účastnic sebemenší roli ....(28.2.2005)

aj majster tesár sa niekedy utne. bohužiaľ to platí i pre jedného z mojich obľúbených tvorcov paula verhoevena. showgirls sú dosť veľká blbosť s tupým príbehom. verhoeven sa snaží čo môže a v niektorých scénach (znásilnenie a bitka) sa mu darí vybudovať nejaké to napätie, ale zvyšok je dosť nezaujímavý film ktorý poteší snáď len úchylov, voyevoristov a najortodoxnejších fanúšikov tvorby tohto večného provokatéra.(1.4.2004)

Vzhledem ke jménu režiséra, který se v tomto projektu angažoval, je dost těžké snímek nějak objektivně hodnotit. Plus za sexy Elizabeth Berkley a choreograficky výtečně zvládnuté taneční scény, které jsou mimo spousty krásných žen tím hlavním lákadlem filmu. Děj je velice slabý, ale to se vzhledem k tématice nedá nečekat. Celkově se však jedná o další výrazný, výbušný a dravý film. Čili to, na co jsme u Verhoevena již zvyklí.(13.1.2006)

Když přijede spratkovitá čubka do Las Vegas, myslí si, že se tam z ní všichni poserou a Verhoeven o tom natočí film. Asi nic nového, Las Vegas je podobných lidí zřejmě plné. Ale jako jistá poetizovaná studie ucházející. A na rozdíl od všech ve filmu, mě se tancování Nomi/Elizabeth Berkley nelíbí, přijde mi hrozně křečovité. Cítím z něj snahu tančit, ne tanec samotný.(13.4.2017)

• - Paul Verhoeven se osobně dostal na předávání vyhlašování anticen Razzie. Film obdržel rekordních 16 cen, mimo jiné za nejhorší režii a film. (don corleone)

• - Režisér až nezvykle přísně trval na dodržování scénáře a odmítal jakýkoliv náznak improvizace. Pouze dvě vety se lišily od původního scénáře. (don corleone)

• - Pouze jednou si herečky stěžovaly, že se necítí pohodlně a to bylo ve scéně s opicemi, které civěly na jejich odhalená ňadra. (don corleone)