Krush Groove

Michael Schultz

Doug McHenry

Scénografie:

Mischa Petrow

Rozpočet $3miliónyTržby USA $11,052,713Tržby Celosvetovo $-(6.10.2009)

:D Beastie Boys byli na soutěži dobří punkáči. :D 85%(8.2.2011)

• baruss

Raspberry Award (Maliny) : 1986 : NOMINÁCIE (1) : Najhoršia pieseň - "All You Can Eat".(29.2.2008)

Začátek rapu v New Yorku a RUN - DMC v hlavní roli. Celkem pohodovej filmek pro příznivce old-school rapu. Docela se mi líbil jeden z prvních beat-boxerů Buffy z Fat Boys. Snad jen to logo adidas nemuselo být všude :))(4.1.2011)

Mám rád klasický rap. Na interpretech v tomhle filmu jsem vyrůstal, ačkoliv je film stejně starý jako já. Nicméně v porovnání s podobnými filmy z tohoto období jako Wild Style nebo Beat Street je Krush Groove o něco slabší. Zmíněné filmy se snažily zachytit životy nadšenců do různých elementů hip-hopu, přičemž dokonale vykreslovaly špinavou atmosféru New Yorku v době, kdy se hip-hopová kultura držela v undergroundu a nesměle z něj začínala vystrkovat růžky. U Krush Groove mi ta atmosféra chybí. Film je spíše předváděčka několika rapperů a skupin. Většinu jeho stopáže zabírají jejich vystoupení, ať už v klubu, ve studiu nebo třeba v restauraci. Na můj vkus se moc přibližuje muzikálu (viz třeba scéna, kde Fat Boys začnou rapovat ve škole a rázem se kolem nich rozpoutá mejdan tancujících studentů). Ale i tak je to příjemná hodinka a půl strávená u klasických rapovek.(21.2.2013)