Zahalte jí tvář (TV seriál)

Cover Her Face

• slovenský

Zahaľte jej tvár

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 1985, 6x50 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (31)

Příliš televizní. Z dětství jsem si pamatoval atmosféru a záhady, což zůstalo, nicméně tak mocně už to nepůsobí. 80% bez uzardění.(26.2.2009)

Mlhavě si pamatuji tento seriál z mého dětství a tak jsem rád, že Česká televize občas sáhne do archivu nejen z vlastní tvorby.(24.1.2009)

Myslím, že současné hodnocení na CSFD je poněkud ovlivněné nostalgií, protože tahle detektivka se vysílala u nás v časech, kdy kvalitní televizní produkce bylo opravdu málo, a tak se mohla stát určitým kultem. V každém případě ale tomuhle televiznímu dílku nechybí atmosféra a napětí. Je to pomalejší, komornější záležitost, která ctitele akce neuspokojí. Celkový dojem: 70 %.(14.4.2009)

Velice inteligentní konverzační detektivka na pokračování v tradičním anglickém stylu. P. D. Jamesová sice svoji velmi kvalitní prvotinu několikrát překonala, ovšem na poli žánru ji nechybí nic. Výborně prokreslené postavy, záhady, napětí a pachatel, do kterého by to nikdo neřekl. Jedna z těch lepších sérií s charismatickým detektivem Dalglieshem. 85%.(11.4.2010)

Jeden z nejlepších kromiseriálů na světě. Temný, melancholický, chytrý, prostě světové detektivní sousto se skvělým inspektorem Dalglieshem. :-)(31.1.2009)

Zahalte jí tvář, v očích má slzy, zemřela mladá. (John Webster, Vévodkyně z Amalfi).3. 1. 2009 - Tak nám na ČT1 dávají (po zhruba 20ti letech) reprízu, počin hodný chvály.(25.6.2007)

Adam Dalglish, intendat britského Scotland Yardu, který ve volném čte a píše básně. Navíc odhalí i toho nejprotřelejšího padoucha. Co chcete víc? Roy Marsden v roli kriminalisty výborný.(26.7.2008)

Velmi příjemná detektivka, ve které jsem marně pátral, kdo za vším může stát až do posledního okamžiku odhalení. Kromě očividných záporáků (kteří zpravidla nebývají pachateli, jsou jen dost protivní), je většinou pachatelem někdo méně nápadný, přirozeně se pohybující a do děje zapadající, že rozuzlení je pak překvapující. K tomu celkový odstup a chladný pečlivý postup intendata britského Scotland Yardu Dalglishe, dává této detektivce nezaměnitelný ráz a kouzlo.(25.3.2009)

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 4.1.1987, réžia českého znenia = (ČST Praha) (21.2.2011)(21.2.2011)

na nového Dalgliesha sa kedysi čakalo viac ako na bananány.... na základnej škole sme so slovenčinárkou rozoberali miesto učiva rôzne teórie kto je vrah /skoro vždy jej to vyšlo/, no neviem, teraz tie kriminálky nemajú to správne dávkované napätie čo táto séria(5.8.2008)

Jen samotná úvodní znělka, mi vždy navozovala husí kůži :-) Tajemná, pozvolně plynoucí atmosféra, řadí pro mne seriál k tomu nejlepšímu z britských televizních detektivek. Stejně jako Záhady slavičího domu, jsem i Zahalte ji tvář hltal vždy v neděli v 11 dopoledne na ČT1 :-) Pokud tedy nedávali Sanitku, nebo Nemocnici na kraji mesta, ty točili tak 3x do roka.(26.2.2016)

Stejně jako Záhady Slavičího domu. Absolutní vrchol kriminální tvorby. Napínavé, tajemné. Úžasně propracované.(17.1.2016)

Další z tv skvostů čímž nás krmila tehdejší ČST, bylo to napínavé, ale dneska už by mě to nebavilo.(29.1.2009)

Dala jsem reprízu po dvaceti letech a pořád je to dobré. Žádné černo-bílé postavy, do posledního dílu jeden neví, kdo je vrah, vynikající atmosféra od začátku do konce a samozřejmě Dalgliesh - opravdu výjimečná osobnost. V práci profesionální, v emocionálním projevu extrémně chladný, mimo službu však básně píšící gentleman.(28.2.2017)

Zatím nejlepší série s Dalglieshem, notně zamotaná s řadou podezřelých a napínavá od prvního do posledního dílu. Až v samém závěru dojde k neočekávanému odhalení. Škoda, že sir patolog ze seriálu zmizel.(27.3.2018)

Zbožňuju P. D.James a R. Marsdena. Inscenační detektivka na pokračování za doprovodu britského chladu a odstupu, ale také zeleného venkova. Udivilo mě, kolik je tam slečen postaršího věku. Může jedna z nich jít příkladem, když vede "útulek" pro svobodné matky? Stejně její chování není standardní. Mileráda se nechám překvapit, i když jsem knižní předlohu četla, bylo to však kdysi dávno.(5.1.2009)

Našla jsem si tuto detektivku kvůli její autorce, Angličance Phyllis Dorothy Jamesové, která dodnes žije a tvoří. Mrzí mě, že jsem nenašla toto dílo v knižní podobě a tak jsem se musela spokojit s tímto provedením. Viděla jsem verzi s dabingem, který celkový dojem dost ničil, ale asi u 3. dílu už si člověk zvykl. Ale protože jsem zarytý fanoušek britských detektivek, kde se zbraň objeví maximálně jako předmět doličný, strávila jsem s tímto seriálem příjemné sobotní odpoledne:)(18.2.2012)

Série detektivních filmů, typicky britských, zpracovaných podle románů slavné britské spisovatelky P.D.Jamesové. Praktický každý z románů je zpracovaný jako samostatný, nekolikadílný, detektivní seriál. Román Zahalte ji tvář byl prvním, který P.D.Jamesová vydala v roce 1962. Celkově jsou jednotlivé seriály velmi dobře zpracované podle leterární předlohy a Roy Marsden se jako superintendant Adam Dalgliesh nesmazatelně zapsal do paměti diváků(16.4.2012)

Další výborná atmosférická Dalglieshovka, rozhodně jeden z těch lepších seriálů s Royem Marsdenem, na kterém mě nejvíc mrzí jen to, že se pořádně rozjel až od čtvrtého dílu, jinak bych možná šel s hodnocením výše. Předlohu jsem četl a jako vždy u románů P.D.Jamesové je tento seriál její věrnou adaptací. Atmosféra dýchá z každého záběru, herci jsou výborní a dabing slušný. Zase jednou sakramentsky zamotaná detektivka s precizně vykreslenými charaktery a zajímavými postavami. S vrahem jsem se trefil jen o malinko vedle... další ukázka toho, jak by měla vypadat detektivka, anglická škola se prostě nezapře.Takže mě to sakra bavilo, ponořil jsem se do toho a znovu musím napsat pochvalu na hudbu, která je prostě neskutečná. takže doporučuji všem, napínavý a atmosférický kousek, který by milovníka detektivek rozhodně neměl zklamat. Forma šesti dílů se znovu ukázala jako ten správný tah. Celkově 85 %.(8.7.2012)

Ta hudba u všech "Dalglieshů" se mi vždycky hrozně moc líbila. Škoda, že už tyhle seriály v TV nedávají, určitě by to bylo lepší než některé současné...(20.11.2008)

<< předchozí 1 2