Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (871)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je rezba jako svine. Jeden z Arnieho nej filmu, i kdyz jeho herectvi se omezuje na kamenej xicht a nasranej xicht, tak tady to staci. Taky to je jeden z nej sci-fi devadesatejch let. Je tady vsechno co od vybornyho filmu ocekavam. Hlavni postava drsnak co nekoho zrube, hodi hlasku, nekoho zrube, nekolik vtipnejch momentu, par uchylaren a krvaren jak to umi jen Verhoeven a slusna zapletka. Navic je film pekne drsnej a temnejch sci-fi neni nikdy dost a delka je taky tak akorat. Navic samotnej pribeh dokaze parkrat cloveka zmast. Na tenhle film se vzdy rad kouknu. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Hmm zajímavý. Občas se sám divím, že kdejakou zetkovou vocasárnu okomentovanou mám a pak narazím na nějaký zásadní kousek s nějakým mým oblíbencem, který okomentovaný kdo ví proč nemám. Nebo tak zásadní... Já osobně mám od Verhoevena stejně nejradši Robocopa a i u Arnolda mám pětihvězdičkové pecky kterým se tenhle film nevyrovná, ale je to poctivé a drsné Rkové sci-fi s dostatkem akce. Jenom mi ten film nikdy nepřišel ničím geniální, ale velmi kvalitní kousek to je, to zase jo.85% ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Přestože možná nejznámější, rozhodně jeden z těch řemeslně slabších Verhoevenových snímků. Především pasáž odehrávající se na Zemi je hodně stylisticky nevýrazná a jako intro do krvavé vesmírné řežby s westernovou výstavbou působí trochu jako stydlivý panic vedle Roberta Rosenberga. Naštěstí je tu originální příběh se štědrým nánosem postupně dávkovaných a klíčových zvratů, hodně přesvědčivých oldschool efektů, ještě více akce a úplně nejvíc hláškujícího Arnolda, který je jednoduše boží a právě touhle rolí podtrhává své zlaté hollywoodské období. A přestože některé momenty (a opravdu jich není málo) svým technickým provedením a nefungující selskou logikou až příliš připomínají jisté béčkové skvosty z nižších filmařských lig, neexistuje film, jemuž bychom je odpustili raději. Oldies Goldies. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Pokladaj to za rozvod, zlato.“ Robustné sci-fi. Verhoeven kul železo za horúca, takže po úspechu sci-fi RoboCop si dal riovnaký žáner. Schwarzenegger bol vtedy obrovská hviezda a kto nepoznal Verhoevena, tak si myslel, že Arnie spoluprácou s ňou rapídne riskuje. Napokon sa ale ukázal presný opak: Arnie (zase raz) veľmi dobre vedel, čo činí a jeho spolupráca s úchylným Holanďanom sa zaradila medzi to najlepšie, čo v 90. rokoch natočila. Škoda, že sa páni už nikdy viac nestretli (v hre bol historický masaker o Križiakoch, z ktorého však napokon nič nebolo). RoboCop bol perfektný film, ale oproti Total Recallu vyzerá ako chudobný príbuzný. Snímka je tradične verhoevenovsky brutálna, nekompromisná a drsná. Divákovi sa temer nechce veriť, že sa mu nesníva, že to režisérovi naozaj bolo umožnené natočiť nielenže TOTO, ale taktiež TAKTO.  Aj po  desaťročiach ohromná akčná sci-fi zábava plná beštiálnych nápadov (skladacia hlava, taxikár, požiarnická sekera). Ako bonus pochopíte, prečo aj keď na Nostrome (údajne) mali strelné zbrane, nepoužili ich. Skvelý Arnold v plnej forme a na vrchole svojich fyzických i hereckých (haha) síl, zdatný zloduch s tvárou diabolsky charizmatického Michaela Ironsidea, nápadité akčné scény, veľkolepá výprava, parádne postavy a super prekvapivý scenár plný kultových scén (ploštica v nose, pani na letisku, Kuato v bruchu, obdarená prostitútka). Akurát to po desaťročiach predsa len jemne zostarlo a občas nesedí logika (najhľadanejší muž planéty sa pomerne voľne pohybuje medzi verejnosťou alebo na Marse majú okná z obyčajného skla, do ktorého stačí raz streliť a ste v prde...). Verejnosť bola nadšená, film s rozpočtom 65 miliónov obdarovalo celosvetovou tržbou 141. Nová verzia s Colinom Farrellom na to šla realistickejšie, ale taktiež nudnejšie. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Původně jsem měl čtyři hvězdičky, kdy jsem zavzpomínal na premiéru v kinech před řádkou let. Nyní jsem se podíval znovu a přece jen už jsem se někam posunul a ta okatá béčkově popkornová prvoplánovitost mi už vadí. Film připomíná laciné mainstreamové dobrodružné komiksy se scifi náměty, které dodneška leží v mé knihovně a které v určité době formovaly můj vkus, nicméně dneska už čtu i sleduju něco jiného. S námětem klasika sci-fi P. K. Dicka Verhoevenova verze nemá moc společného, ale je přiměřeně rozpohybovaná, naplněná honičkami, střelbou a krvavými souboji, takže to divákovi, kterého nic nenutí přemýšlet, odsýpá jedna radost. Verhoven se tradičně nevyhýbá brutálním scénám, takže uřízlých rukou a roztřílených lidských těl a vyhřezlých vnitřností si fanoušek užije. Přesto jde o jeden z mála lepších filmů, kde se v hlavní roli objevuje Arnold Schwarzenegger. Ani tady není sice jeho výkon nijak skvostný, ale zároveň nesklouzává k trapnosti. Celkový dojem: 55 %. Kladem filmu je výprava, která ani po letech nepůsobí omšele a v době vzniku filmu byla špičková. Dobrodružná barvitá sci fi podívaná pro náctileté. ()

Galerie (210)

Zajímavosti (88)

  • Podle Boba McClanea (Ray Baker) a údaje na displeji obsahuje balíček dovolené na Marsu soukromou kabinu v raketoplánu na Mars, ubytování v apartmánu de luxe v hotelu Hilton na čtrnáct dní, tři jídla denně v pětihvězdičkové restauraci, romantické setkání a osobního průvodce po hoře Olympus, Pyramidové hoře, Velkých kanálech a Venusville. (Beer Ceps)
  • Natáčelo se ve studiích Churubusco v Mexico City. (asdfasdf)

Související novinky

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (více)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (více)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (více)

Reklama

Reklama