Film podle zcela jistě zajímavé knihy od Phillipa K. Dicka v režii Paula Verhoevena a ještě má hodnocení kolem 80%, tak to bude muset být opravdu něco. Alespoň to jsem si říkal, než jsem si snímek opravdu pustil. Arnold Schwarzenegger opět v budoucnosti bojuje prosti hordám zlých bastardů, kteří usilují o nadvládu na světem, to samo o sobě není ničím zvláštní. Horší na tomhle snímku je, že se v něm nedá přesně orientovat, tedy spíše, že divák nemá jistotu co je skutečnost a co ne... Vlastně, když přišel závěr s šokující pointou, kde jsme se dozvěděli něco více o našem hrdinovi, najednou jsem nevěděl na čem jsem. Prostě a jednoduše to pro mě bylo nepochopitelné. Hlavně ten plán, který se může na první pohled zdát geniální, ale na druhý už pořádně skřípe. To je totiž přesně to co film o hvězdičku stahuje, do té doby byl geniální, i když na dnešní počítačově efekty rozhodně neměl. ___ Po druhém zhlédnutí mnohem srozumitelnější, i když stále zůstává nad některými věcmi rozum stát.(28.3.2006)

Bavil jsem se výborně, jen ten závěr mi přišel jako z nějakého jiného, trošku výš mířícího filmu.. A vymlouvat se tím, že to mělo být vyvrcholením toho maximálně průměrně podaného zamyšlení nad svobodou a tyranií, je hloupost.. Arnold podává další ze svých klasických výkonů, hláškování mu stále jde velmi dobře, ale je jasně vidět, proč mu nejvíce sedí role terminátora :) Sharon Stone je úžasná a má i pro sebe perfektně vybranou roli, záporáci jsou zase pořádní béčkoví hnusní zloduši a černoch je Benny :D. Co mně ale hodně dostalo, je zpracování Marsu po vizuální stránce, zatraceně povedený a v klidu se vyrovná i Cameronovým světům. Dickovu předlohu jsem možná četl, možná ne, no vím, že se mi ten autor vždycky zamlouval a tenhle film rozhodně ostudu svému otci nedělá - tedy aspon po vskutku slušném příběhu (v rámci žánru nadprůměr a někdy i opravdu mindfuck, chvíli trvalo než jsem se zorientoval), škoda, že jen chybí nějaká výraznější pointa v závěru, ale asi si tvůrci řekli, že to zamotávali už dost. Takže další Verhoevenův film a tentokrát ještě větší spokojenost než minule, nebýt pár malých mušek a závěru, za 5.. Ale stále tu je velmi dobrý brutální béčkově líbivou akcí prosycený a chytrým matrix dějem naplněný film. Téměř 5 :) Do you think I am the real Quaid?.... Yes, I am :D(26.6.2012)

Predošlé filmové spracovanie Blade Runner od Philipa Kindred Dicka mi až tak nesadlo, ale toto je absolútny luxus, ktorý vás pripúta svojím príbehom, hercami, hudbou a neskôr aj akciami, či napätím už od začiatku. Škoda, že tie efekty zostarli, inak v rámci príbehu je to furt pecka. Ďalšie výborne sci-fi od Paula Verhoevena a zároveň jeden s najlepších filmov, kde zahviezdil Arnold! Obľúbený soundtrack: The Dream. 90% - 5*(2.8.2014)

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Můj oblíbený režisér Verhoeven ve svém prvním vysokorozpočtovém filmu. Nyní je to klasika - akční temná sci-fi dle povídky P. K. Dicka s výborným Schwarzeneggerem, který jde po krku guvernérovi Marsu (a to tehdy ještě svalnatý Arnie nebyl sám guvernérem). Atmosféra filmu je opravdu hodně hustá, a to i před vypnutím větráků, a já si tenhle snímek po létech užíval naplno. Trailer: http://www.csfd.cz/film/9303-total-recall/videa/(17.3.2009)

Namazaný. Ne úplně, ale dost na to, abych si po letech pustil tento film. Únik před realitou. Ne úplně - sen může být totiž skutečný. Mezi dvěma světy. Ne úplně, protože v jednom lze nalézt opravdový domov. Agent a špión. Ne úplně, neboť se tu lze pídit v sobě samém. Vklíněný do dobrodružství. Ne úplně - protože jako divák do kulis, protože jako Verhoeven do Hollywoodu, ale jako malý kluk do Schwarzeneggerovy pěsti a jako snílek do obětí Sharon Stone. A ještě je tu ta rudá. Rudá planeta, rudý prach a rudě rozšklebené obličeje (ve filmu nebo nad filmem?). Výtrysky vzduchu z tajícího jádra. Nádech a výdech - noční můry o mutantech. Dětství a sci-fi, dětství a sny, dětství a vzpomínky. Vzpomínky na Total Recall.(31.1.2009)

• - Scenár k Total Recall sa v Hollywoode povaľoval roky, práva vlastnil Dino De Laurentiis, ktorý sa ho dvakrát pokúšal produkovať - raz v Ríme a potom v Austrálii, kde to skúšal s Patrickom Swayzem. (gogo76)

• - Při scéně, kdy spolu u výtahu bojují Melina (Rachel Ticotin) a Lori (Sharon Stone), je možné při jednom záběru za jejich nohami vidět Quaida (Arnold Schwarzenegger), jak drží v ruce zbraň. V dané, záběru na jeho osobu ji však v ruce ještě nemá. (Marten77)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 77. (Zdroj: ČSFD.cz)