Opravdu perfektní sci-fi! Našlapané akcí, zajímavým a nejednoznačným příběhem, dokonalými triky a maskami a nádhernou brutalitou! Arnie hraje tak, jak jsme u něho zvyklí, tedy terminátorsky tupě, ale jeho počáteční ňoumovitost je kouzelná. Ačkoli si myslím, že z Dickovy povídky zbyla jen kostra, kterou tvůrci obalili hutnou dávkou akce, přesto je děj moc zajímavý a člověk občas zaváhá, co je vlastně skutečnost a co "dovolená"! Verhoven se vyžívá v gejzírech krve a tady to působí naprosto neodolatelně. Arnieho hrdina likviduje všechny kdo mu stojí v cestě a nebere si servítky s jejich pohlavím, povoláním ani fyzickou slabostí! A to víc je mi sympatičtější, protože to není žádný dobrosrdečný Lamas! Goldsmith složil jeden z nejkrásněkších hlavních motivů co znám. Prostě Total Recall je po všech stránkách zatraceně dobrej film!(6.12.2007)

Celá tato dickovská adaptace má jeden jediný zádrhel. A sice, že v hlavní roli není někdo poněkud civilnější než-li Arnie. Mám ho sice hodně rád, ale do paranoidní adaptace Dickova díla zrovna dvakrát moc se svou postavou nezapadá, byť se snaží seč může. Jinak je vše jak má být. Tempo, efekty, režie i vize budouctnosti. Spolu s nepřekonatelným Blade Runnerem jednoznačně nejlepší filmová adaptace Dicka.(25.6.2007)

Tak tohle je rezba jako svine. Jeden z Arnieho nej filmu, i kdyz jeho herectvi se omezuje na kamenej xicht a nasranej xicht, tak tady to staci. Taky to je jeden z nej sci-fi devadesatejch let. Je tady vsechno co od vybornyho filmu ocekavam. Hlavni postava drsnak co nekoho zrube, hodi hlasku, nekoho zrube, nekolik vtipnejch momentu, par uchylaren a krvaren jak to umi jen Verhoeven a slusna zapletka. Navic je film pekne drsnej a temnejch sci-fi neni nikdy dost a delka je taky tak akorat. Navic samotnej pribeh dokaze parkrat cloveka zmast. Na tenhle film se vzdy rad kouknu.(17.4.2005)

• Sarkastic

Total Recall se mi jako mnoho jiných akčňáků z této doby dlouho úspěšně vyhýbal (možnost nostalgie tedy zcela odpadá), ale konečně došlo k našemu setkání. A popravdě řečeno, dost mě zklamal. Tuny krve a hromady mrtvol jsou ok, ostatně k Verhoevenovi to už patří. Nezničitelný Arnold (taky bych se chtěl po opakovaném nakopnutí do rozkroku jen bolestně ušklíbnout a jet dál jakoby nic :-D ) nikoho nepřekvapí. Ale příběh, i když jeho úvodní zápletka nevypadala marně, nestál ani za zlámanou grešli. Logika ustupuje až na hraniční mez, kdy ji neomlouvá ani žánr sci-fi. A tak jsem se ve výsledku sice dočkal dobrých triků a efektů, ale na druhé straně hlavně spousty klišé a nudy. P.S. Zrovna si čtu, že se připravuje nový remake s Farrellem v hlavní roli; že by se dal originál ještě víc "trumfnout"? :-D(10.11.2011)

Je to neuvěřitelné, ale v Total Recallu se podařilo skvěle skloubit skvělou Dickovu předlohu s typickými Verhoevenovými filmovými "úchylkami" - velikou brutalitou, zdůrazňovanou sexualitou a dávku (na)prostého šílentsví :-) Příběh má spád, nečekané zvraty i vtip, akční scény jsou hutné, mnohé takřka nezapomenutelné.(24.9.2007)

• - Herečku Sharon Stone navrhl do role Paul Verhoeven. (Courtemanche)

• - Zejména Arnoldovi Schwarzeneggerovi se nelíbila původní verze traileru - byl nevhodně sestavený a diváci díky němu před premiérou nejevili o film zájem. Na Arnoldovu radu nechalo studio vyrobit trailer nový. Divácký zájem po něm vzrostl více než dvojnásobně. (-bad-mad-wolf-)

• - I tentokrát se natáčení zúčastnil Arnoldův kamarád a častý spolupracovník Sven-Ole Thorsen. Tentokrát je však uveden pouze jako trenér. (Rominator)