Celá tato dickovská adaptace má jeden jediný zádrhel. A sice, že v hlavní roli není někdo poněkud civilnější než-li Arnie. Mám ho sice hodně rád, ale do paranoidní adaptace Dickova díla zrovna dvakrát moc se svou postavou nezapadá, byť se snaží seč může. Jinak je vše jak má být. Tempo, efekty, režie i vize budouctnosti. Spolu s nepřekonatelným Blade Runnerem jednoznačně nejlepší filmová adaptace Dicka.(25.6.2007)

"Ty nejsi ty, ty jsi já." Tak jak to je? Je Quaid skutečně dělník Quaid nebo snad agent Hauser? Je jeho manželka skutečně jeho manželka? Byl někdy na Marsu? A není to jedno? Mě to totiž hodně baví a mít doma pravou či falešnou paní Quiadovou, tak bych se na bolení hlavy vymlouval jen výjimečně a manželský sex bych zanedbával jen natolik, abych tím byl zajímavý. Jinak ovšem, Quaide, stojím za tebou a kryju ti záda, protože tohle je virtuální realita. Kdyby to však náhodou byla skutečnost, tak ti držím palce z bezpečí domova. Drž se, chlape.(22.12.2016)

Dnes už kultovné sci-fi a zároveň jedno z najlepších, v ktorom sa Arnold objavil. Paul Verhoeven tradične zatlačil na gore linku a navyše film pekne ako sa patrí zamotal. Ako malý som s toho bol celkom vykulený a film som pochopil asi na tretí krát. So scénky kedy Arnoldovi z nedostatku kyslíku ide praknúť hlava a vyliezajú oči som mal onehdá peknú depku.(8.6.2005)

Tohle ber jako rozvod! ...když střelí Sharon do hlavy. Působivý akční sci-fi film o děsivých vzpomínkách na Mars (kam je zasazena podstatná část děje), s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli. Vynikající je už samotný nápad a na rok vzniku perfektní zpracování, které vytváří z této sci-fi skvělý a zábavný snímek, jenž od doby svého natočení prakticky nezestárnul. Dnes se tento film řadí k naprosté klasice žánru a má status kultovního díla. Za zmínku stojí například některé masky, herecké výkony, podoba rudé planety a hlavně - PŘÍBĚH. Já jsem se výborně bavil (a ještě mnohokrát budu), protože Verhoeven stoprocentně zabodoval. Takhle má vypadat akční sci-fi v pravém slova smyslu.(18.11.2009)

Výborny film, jenom ten Arnold mi tam vadí. Hrdinou by měl být nevýrazný úředníček, který je znastálé situace úplně v prdeli a ne akční svalovec, u kterého hned od první chvíle jasné, že skutečně nikdy jen tak nesededěl doma a nevedl normální život. Ale pořád je tam cítit Dick. Ta atmosféra hrůzné noční můry, to je velké plus. No, je to nejlepší film s Arnoldem Schwarzeggrem a to je docela ironie vzhledem k tomu, co jsem již výše napsala.(7.8.2004)

• - Quaidův (Arnold Schwarzenegger) kovový kufřík obsahuje průkaz "Stevena Leonettiho", řidičský průkaz na jméno "James D. Brubaker", několik dalších průkazů, velkou sumu růžových bankovek Marsu, ono "neobvyklé" lékařské zařízení, holografický generátor, laptop jako komunikační zařízení, různé oblečení a kus papíru se jménem "Hoffman". (Beer Ceps)

• - Scény v metru se natáčely v Mexico City. Přímo ve stanici Insurgentes Line 1: Constituyentes-Pantitlan. (Chatterer)

• - Ve filmu Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I'll be back“. Jedná se o odkaz na stejnou frázi ze snímku Terminator (1984). (Rominator)