Total Recall je pojem sám o sebe. Pre mňa to bol jeden z najlepších sci-fi filmov ešte zo starej školy, Schwarzenegger vo svojej najlepšej forme. Sharon Stone ešte stále diabolsky sexy. Pamätám si, že v detstve som sám túžil vyskúšať stroj, ktorý vám zaručí dovolenku vo vašej mysli a vy si môžete zvoliť, či budete niekto úplne obyčajný alebo napr. James Bond. Ešte si zvolíte či žena vašich snov bude blondína alebo bruneta, akú bude mať postavu a zábava môže začať. Kvalitný dej pri ktorom do záverečných titulkov neviete čo je sen a čo skutočnosť (a ani po nich), na svoju dobu vynikajúce efekty a kopa mŕtvol sú zárukou že vám tie necelé 2 hodiny ubehnú ako voda. PS: Tri kozy nemali chybu.(14.11.2013)

70%. Tomuto sci-fíčku som po dlhšom čase neodoprela druhú šancu, pretože podobné typy filmov jednoducho milujem, a keď sa v nich blisne akčná legenda Arnie, tak výsledný dojem musí byť prinajmenšom nadpriemerný. Možno mi nespočetné množstvo výbuchov alebo maximálna Verhoevenova odviazanosť pri prvom pozretí brnkala skôr na nervy, akoby ma mala potešiť. Čakala som hollywoodsku jednohubku a dostala som sofistikovaný scenár, v ktorom sú všetci každých 5 minút niekým iným a ktorý mi pripadá trochu neujasnený. Ale čo však na tom, super klasika, ktorá ani chvíľu nenudí a krásna Sharon Stone je kapitola sama o sebe.(28.6.2010)

• Zíza

Rok 1990 přinesl spoustu pěkných věcí (třeba mě :-D), ale tohle sci-fi mezi ně nepatří, alespoň pro mě. Hrozné kulisy (vždyť i sci-fi z předchozích let měly mnohem lepší představu o budoucnu), příběh, který vskutku skřípe, hudba, která k mému uchu snad ani nedorazila. Jediným plusem je pomalu se zjevující Arnoldův přízvuk... Tenhle kult se mě bohužel nedotkl a nechal mě chladnou. Ale určitě se na to podívejte - nejméně ve dvou - to přinese trochu osvěty. :-)(5.9.2010)

Jeden z mála dobrých filmů, kde se vyskytuje AS. A opět to není jeho zásluhou: tolik potřebné ingredience v tomto filmu je zajímavá předloha, promyšlený děj, tradiční Verhoeven a teprve pak až to ostatní. Zpětně mám pocit, že je dobře, že snímky, kterými se nechávali unášet tehdy patnáctieltí kluci, si já vychutnal znovu a později. A změnil jsem názor.(18.5.2005)

Rovněž jsem se bál, že po nějakých sedmi letech od posledního zhlédnutí se budu cítit trapně, jak jsem mohl něčemu takovému dát pět hvězd a bál jsem se, že budu své hodnocení povážlivě měnit. Obava se vyplnila tak napůl. Je to skvělý film, ukrutně vražedná podívaná s mnoha varováními do budoucna. Rovnež slušná a po více posleších naprosto nepřekonatelná a dalo by se říci nejtypičtější Goldsmithova hudba (nevím, jak to ten člověk dělal, ale často z něj mám pocit, že dokáže áčkový film přeměnit svou hudbou na béčko - i přesto je to jednoznačně nejlepší skladatel filmové hudby a kdo nesouhlasí, ať mi napíše výhružný mail) a také nesmím zapomenout na nezapomenutelný velkolepý závěr. Ovšem z Totál Regál je prostě holt cítit zub času a není to tak působivé, jako dřív. Nebo se snad podepsal zub času na mně?(23.3.2006)

• - Podle Boba McClanea a údaje na displayi obsahuje balíček dovolené na Marsu soukromou kabinu v raketoplánu na Mars, ubytování v apartmánu de luxe v Mars Hiltonu na čtrnáct dní, tři jídla denně v pětihvězdičkové restauraci, romantické setkání, osobního průvodce na Mt. Olympus, Pyramidové hory, Velké Kanály a Venusville. (Beer Ceps)

• - Bar na Marsu, kde Quaid (Arnold Schwarzenegger) potká Melinu (Rachel Ticotin), se jmenuje „Poslední Útočiště“. Stejně se jmenoval i bar v Pennsylványi, ve kterém v roce1991 zatkli sériovou vražedkyni Aileen Wuornosovou. (vimanzen)

• - Ve scéně, kdy Quaid (Arnold Schwarzenegger) bojuje s Harrym (Robert Costanzo) a jeho muži, byly zvuky lámání kostí jsou ve skutečnosti nahrazeny zvuky celeru, který byl zkroucen tak, až prasknul. (Beer Ceps)