Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 113 min

Ve své době naprostá akční sci-fi pecka, která bohužel postupem času dost zastarala a dnes už působí spíše trapně úsměvným dojmem. Scénář nebyl úplně hloupý, ale triky by notně potřebovaly renovaci a jestli jsem v pubertě Arnieho zbožňovala, pak v dospělosti nezbývá než přiznat: po herecké stránce to byl strašný dřevák:-). Ovšem nostalgie je mocná čarodějka... Začátkem devadesátých jasných 100%, momentálně maximálně 50%, zprůměrováno na solidních 75%.(4.11.2008)

Tento film je pro mě zhomtněním dobré zábavy. Je to akčňárna, která má však docela zajímavý příběh, který tmelí jednotivé akční a trikové sekvence k sobě. Akční scény jsou psány Arnoldovi na tělo a nejsou nijak předimenzované. Triky a masky jsou i po letech dechberoucí. Jeden z nejlepších Arnieho filmu, ani zde nevadí, že neumí hrát.(27.11.2006)

Slušne odvedená filmárska práca, to treba uznať - skvelý obraz a zvuk, vynikajúce obsadenie hollywooddskou špičkou a nezabudnuteľná vízia budúcnosti, aká sa len tak nevidí. Musím sa priznať, že čo sa adaptácií Philipa K. Dicka týka, Total Recall sa mi páčil rozhodne viac ako Fordov Blade Runner. Jediným dôvodom prečo som tomuto kúsku udelil silné 4 a nie rovno 5 hviezdičiek je fakt, že pre mňa bohužiaľ pôsobí teraz už trovhu obstarožným dojmom (čo však neplatí o maskách a podoných aspektoch). Na diele je poznať, že sa dostalo do správnych rúk, a uvidíme, čo z toho dokáže vykresať Colin Farrel v Wisemanovom remaku, ktorý sa tento rok dostane na naše plátna.(29.2.2012)

„Pokladaj to za rozvod, zlato.“ Robustné sci-fi, za ktoré hovoria mená. Verhoeven, Schwarzenegger, O´Bannon, Shusett, Kassar, Vajna, Goldmsith, Bottin, Vacano, Kuato, P. K. Dick. Aj po rokoch ohromná akčná sci-fi zábava, plná nápadov (skladacia hlava, taxikár, požiarnická sekera). Ako bonus pochopíte, prečo aj keď na Nostrome (údajne) mali strelné zbrane, nepoužili ich. Skvelý Arnold, zdatný zloduch Michael Ironside, nápadité akčné scény, veľkolepá výprava, parádne postavy, super prekvapivý scenár.(2.11.2004)

"Ty nejsi ty, ty jsi já." Tak jak to je? Je Quaid skutečně dělník Quaid nebo snad agent Hauser? Je jeho manželka skutečně jeho manželka? Byl někdy na Marsu? A není to jedno? Mě to totiž hodně baví a mít doma pravou či falešnou paní Quiadovou, tak bych se na bolení hlavy vymlouval jen výjimečně a manželský sex bych zanedbával jen natolik, abych tím byl zajímavý. Jinak ovšem, Quaide, stojím za tebou a kryju ti záda, protože tohle je virtuální realita. Kdyby to však náhodou byla skutečnost, tak ti držím palce z bezpečí domova. Drž se, chlape.(22.12.2016)

• - Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) ukazuje své manželce krvavé ruce, avšak chvíli před tím ji držel za ramena, vypínal vypínače, žaluzie a podobně a nikde žádná krev neulpěla. (JardaPazdy)

• - Robert Davi odmítl roli Richtera. (Chatterer)

• - Zejména Arnoldovi Schwarzeneggerovi se nelíbila původní verze traileru - byl nevhodně sestavený a diváci díky němu před premiérou nejevili o film zájem. Na Arnoldovu radu nechalo studio vyrobit trailer nový. Divácký zájem po něm vzrostl více než dvojnásobně. (-bad-mad-wolf-)