Přestože s předlohou od Dicka to nemá moc společnýho, je to opravdu hodně dobrej film. I nějaký to zamyšlení a pointa tam na nás vykukuje, což je u Schwarzeneggerových filmů docela novinka. Jen bych ještě všem, kteří to viděli doporučil knížku od Pierse Anthonyho, kterou dávali u nás při premiéře k lístku zadara a která se jmenuje Záblesk paměti (stejná modrá obálka jako obal kazety), tam je to ještě mnohem líp vysvětlený a dotažený do konce. A podle té knížky to nevyznívá jako sen zaplacenej od Recallu. Naprosto dokonalá akce, zábavná, rychlá, v přitažlivých prostředích a s dobrým příběhem a nějakým tím mystériem na konec. Nehledě už k opravdu dobrýmu výkonu Arnoldovu a skvělýmu dabingu, kde Zdeněk Mahdal mluví aspoň dvacet osob a někdy i sám se sebou v dialogu. Ten novej ale nestojí za nic.(11.12.2005)

„Pokladaj to za rozvod, zlato.“ Robustné sci-fi, za ktoré hovoria mená. Verhoeven, Schwarzenegger, O´Bannon, Shusett, Kassar, Vajna, Goldmsith, Bottin, Vacano, P. K. Dick. Aj po rokoch ohromná akčná sci-fi zábava, plná nápadov (skladacia hlava, taxikár, požiarnická sekera). Ako bonus pochopíte, prečo aj keď na Nostrome (údajne) mali strelné zbrane, nepoužili ich. Skvelý Arnold, zdatný zloduch Michael Ironside, nápadité akčné scény, veľkolepá výprava, parádne postavy a super prekvapivý scenár plný kultových scén (ploštica v nose, pani na letisku, Kuato v bruchu, prostitútka s troma prsiami). Akurát to trocha zostarlo a občas nesedí logika (najhľadanejší muž planéty sa pomerne voľne pohybuje medzi verejnosťou alebo na Marse majú okná z obyčajného skla, do ktorého stačí raz streliť a...).(2.11.2004)

Predošlé filmové spracovanie Blade Runner od Philipa Kindred Dicka mi až tak nesadlo, ale toto je absolútny luxus, ktorý vás pripúta svojím príbehom, hercami, hudbou a neskôr aj akciami, či napätím už od začiatku. Škoda, že tie efekty zostarli, inak v rámci príbehu je to furt pecka. Jeden s najlepších Arnieho filmov! 90% - 5*(2.8.2014)

Film podle zcela jistě zajímavé knihy od Phillipa K. Dicka v režii Paula Verhoevena a ještě má hodnocení kolem 80%, tak to bude muset být opravdu něco. Alespoň to jsem si říkal, než jsem si snímek opravdu pustil. Arnold Schwarzenegger opět v budoucnosti bojuje prosti hordám zlých bastardů, kteří usilují o nadvládu na světem, to samo o sobě není ničím zvláštní. Horší na tomhle snímku je, že se v něm nedá přesně orientovat, tedy spíše, že divák nemá jistotu co je skutečnost a co ne... Vlastně, když přišel závěr s šokující pointou, kde jsme se dozvěděli něco více o našem hrdinovi, najednou jsem nevěděl na čem jsem. Prostě a jednoduše to pro mě bylo nepochopitelné. Hlavně ten plán, který se může na první pohled zdát geniální, ale na druhý už pořádně skřípe. To je totiž přesně to co film o hvězdičku stahuje, do té doby byl geniální, i když na dnešní počítačově efekty rozhodně neměl. ___ Po druhém zhlédnutí mnohem srozumitelnější, i když stále zůstává nad některými věcmi rozum stát.(28.3.2006)

Myslím, že P. K. Dick by s takhle kvalitní adaptací mohl být spokojen, narozdíl třeba od takového R.A. Heinleina, jehož Starship Troopers Verhoeven vyloženě zprznil...a ještě jeden spojovací článek s Hvězdnou Pěchotou - skvělý Michael Ironside:) Total Recall skutečně byl Matrixem svojí doby, některé efekty berou dech i dnes (i když leckdy jen z čisté nostalgie:)). Na 80% se dostáváme díky skvělému hudebnímu doprovodu od Jerryho Goldsmithe.(10.5.2003)

• - Film byl za první víkend nejnavštěvovanějším filmem, za první tři dny vydělal 28 milionů amerických dolarů a do konce roku 120 milionů dolarů v Americe. [Zdroj: kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh – Arnold Schwarzenegger, Peter Petre] (asdfasdf)

• - Total Recall je první film, kde byl v rámci vize budoucnosti použit tělesný skener lidí na letišti. Ve skutečnosti byl tělesný skener lidí na letišti použit až v roce 2009. (TommyDiamond)

• - Natáčelo se ve studiích Churubusco v Mexico City. [Zdroj: kniha Total Recall: Můj neuvěřitelný životní příběh – Arnold Schwarzenegger, Peter Petre] (asdfasdf)