Scrubs: Doktůrci (TV seriál)

Scrubs

Komedie / Drama

USA, 2001–2010, 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio, Masi Oka, Ricky Schroder, Eliza Coupe, Michael Mosley, Travis Schuldt, Kerry Bishé, Nicky Whelan, Nicole Sullivan, Paul Adelstein, Julianna Margulies, Torrey DeVitto, Allison Smith, Amy Smart, Elizabeth Banks, Lindsay Hollister, Mary Kate Schellhardt, Kerris Dorsey, Elizabeth Bogush, Scott Foley, Michael Copon, Tara Reid, Heather Graham, Brendan Fraser, Freddy Rodríguez, Mandy Moore, Michael J. Fox, Colin Farrell, Matthew Perry, Tom Cavanagh, Fred Stoller, Bonita Friedericy, Sarah Lancaster, Heather Locklear, Zach Mills, Lauren Stamile, Meredith Roberts, Mary Mouser, Sean Whalen, Mona Weiss, Eric Laneuville, Kathryn Joosten, Nathan Lee Graham, J.B. Ghuman Jr., medvěd Bart 2, Mircea Monroe, David Blue, Troy Kotsur, Bellamy Young, Martin Klebba, Michael Weston, Alan Ruck, Gillian Vigman, Angel Oquendo, Carole Goldman, James Michael Tyler, Rebecca Metz, Cheryl Hines, Maria Menounos, Phill Lewis, Sean Hayes, William Brent, Dick Van Dyke, John Ritter, Yara Brighton, Marshall Manesh, Ryan Reynolds, Nestor Carbonell, Jon Polito, Keri Russell, Louie Anderson, David Copperfield, Jay Leno, George Takei, Gary Busey, Courteney Cox, Aziz Ansari, Lynn A. Henderson, Colin Hay, Mindy Sterling, Liliana Mumy, Don Perry, Julian Berlin, Trevor Wright, Kevin Rahm, Matt Bush, Cayden Boyd, Kareem Abdul-Jabbar, Embeth Davidtz, Dave Franco, Richard Kind, R. Lee Ermey, Kate Micucci, Carter Jenkins, Molly Shannon, Josh Hammond, Bill Lawrence, Sam Jaeger, Sarah Lilly, Libby Hudson, Bob Clendenin, Josh Randall, Glynn Turman, Yvonne Arias, David Weidoff, Michael Mitchell, Jeff Witzke, Linda Tomassone, André Gordon, Kelli Williams, Gabrielle Allan, Amanda Thorp, Sarah Ramos, Lane Davies, Maureen McCormick, Marcus Ashley, Scott Holroyd, Toši Toda, Alexander Chaplin, Matthew Moy, Jim Hanks, Josh Cooke, Joe Sabatino, Evelina Oboza, Patrick Macmanus, Taran Killam, Rachel Winfree, Gerald Downey, Leslie David Baker, Marcus Folmar, Callard Harris, Ed Brigadier, Jennifer Jostyn, Greg Allen Johnson, Maree Cheatham, Jay Kenneth Johnson, Reno Wilson, David Warshofsky, Windell Middlebrooks, Michael Hagerty, Candice Coke, Jim Hazelton, Betsy Beutler, Shanola Hampton, Jennifer Lothrop, Tyler Poelle, Benton Jennings, Michael Boatman, David Clennon, Jimmie Walker, Monte Hunter, Lee Thompson Young, Steve Susskind, Larry Thomas, Jason-Shane Scott, Ken Lerner, Katie Gill, Stephanie Brown, Sterling Beaumon, Bernie Kopell, Ted Lange, Kateri DeMartino, Mercy Malick, Noel Arthur, Marielle Jaffe, Natalina Maggio, Houston Rhines, Candace Kroslak, Kellie Madison, Vanessa Marshall, Andy Kreiss, Patrick Mulderrig, Keith Allan, Jill Basey, Jeremy Howard, John Ducey, Bruce Kirby, Jennifer O'Dell, Julia Campbell, William Bassett, Benjamin King, Scott Weinger, Ellen Albertini Dow, Dean J. West, David Cade, Tom Schmid, Larry Sullivan, Ravi Patel, Juan Carlos Cantu, Art Frankel, Marjorie Lovett, Jerry Shea, Time Winters, Caroll Spinney, Mike Peebler, Linda Porter, Julian Acosta, Alicia Fusting, Frank Maharajh, Al Harrington, Helen Siff, Debra Wilson, Carole Davis, John Bennett Perry, Debbie Heimowitz, Tim Conlon, Matt Winston, Barry Kivel, Eve Brent, Myra Turley, Lak Rana, Lindsey Stoddart, Arthur Roberts, Jessica Kate Meyer, Brett Gillen, Janet Carroll, Mary Passeri, Ming Lo, Charles C. Stevenson Jr., Brian Oerly, Wes Robinson, Ric Sarabia, Tate Hanyok, Robert Noble, Troy Christian, Garrett Donovan, Debra Azar, John Balma, Timmy Deters, Carol Herman, Annie Little, Susan Leslie, John O'Brien, Hayley Holmes, Jack Axelrod, Tim Haldeman, Phyllis Applegate, Kyle Sullivan, Gabriel Pimentel, James Carraway, Beverly Polcyn, James M. Connor, Christopher Gehrman, Jeanette Miller, Van Epperson, Christopher Darga, Carlos Jacott, Susan Bolles, Mark Ankeny, Jack Walsh, Paul Connor, Jack Grinnage, Jack Shearer, Jordan Murphy, Walter Addison, Pamela Dubin, Edith Fields, Robert Pierce, Sean Carrigan, David Martelleur, Travis Wester, Jack Thomas Smith, Paul Collins, Michael McDonald, Scott 'Carrot Top' Thompson, Ken Jenkins, DJ Qualls, Markie Post, Hattie Winston, Ed Begley Jr., William Daniels, Stephen Furst, Britta Erickson, Kevin Cooney, Don Tiffany, D.L. Hughley, Eric Bogosian, Jay Mohr, Adam Harrington, Verne Troyer, Lee Arenberg, Brad Koepenick, Shelley Malil, Christopher Meloni, Erik Estrada, Barry Bostwick, Mike Starr, Jason Baumgardner, Ned Bellamy, Julie Warner, Michael Coleman, Zaid Farid, Jennifer Anderson, Marc Alaimo, Jordi Caballero, Buff Brady, Cullen Douglas, Tony Perry, Mike Weinberg, Ed McMahon, Trev Broudy, Jesús Pérez, Joel Souza, Michael Learned, Dylan Bell, Jason Bateman, Peter Jacobson, Andrew Miller, Billy Dee Williams, Dave Foley, Michael Janík, David St. James, Paul Hipp, Jerod Mixon, Huston Hunter, Bill J. Stevens, Tori Welles, Blue Man Group, Kevin Craig West, Lauren Bencomo, Stephanie D'Abruzzo, Rick Irwin, Godfrey Ho, Victoria Tennant, Joe Manganiello, George Wallace, William Brent Bell, Michael McMillian, Scott Menville, Michael Gross, Efren Ramirez, Jack Angelo, Michael Alan Spiller, Frank Novak, Tim DeKay, Tim Moore, Barry Williams, Cabot McMullen, John Billingsley, Antonio Sabato Jr., Anya Engel-Adams, Paul Dooley, Nadine Velazquez, Brian McGovern, Al Checco, Charles Rahi Chun, Gina Morelli, Frank Novak, Beans Morocco, Loren Lester, Stacey Hinnen, Warren Munson, Brent Weber, Paul Tigue, Scott Damian, Steven Shaw, Kymberly Newberry, Duke Stroud, Anthony Russell, Gary Rubenstein, Amy Ferguson, Stacy Barnhisel, Ben Kronen, Aseem Batra, Nancy Daly, Adam Biesk, Chrystee Pharris, Mike Henry, Kevin West, Kit Pongetti, Judy Jean Berns, Monica Garcia, Peter Holden, Cheyenne Haynes, Cheryl White, Sulekha Ebelle, Whitney Rydbeck, Rochelle Robinson, Josh David Jordan, David Pressman, Andre B. Blake, Scott Peacock, Terricka Rogers, Kiran Rao, Angee Hughes, Michael Patrick McGill, J.P. Manoux, Jeff Griggs, Jeffrey Hutchinson, Marc D. Wilson, Dakota Sky, Jordan Feldman, Fred Berry, Adam Zolotin, Andrew Friedman, Matty Cardarople, Cantrell Harris, Robert Khakh, Biff Yeager, Steve Nguyen, Alison White, Timothy Davis-Reed, Ron Ostrow, Jerry Kernion, Lenore Thomas Douglas, Rachel Avery, David Goryl, Barry Cutler, Dayo Ade, John Siciliano, Elizabeth Tippet

Komentáře uživatelů k TV seriálu (576)

Na špičce komediálního sitcomu byli pro mě až do teď bez větších konkurentů "FRIENDS". ... Ze "SCRUBS" jsem viděl zatím jenom první serii, ale zatím je každý díl jedna vtipná jednohubka (20 min.) za druhou. Jestli to půjde takhle i dál, pak se na "bednu" začíná hlásit velmi silný účastník .... Musím ovšem přiznat svoji slabost pro Zacha Braffa, ale není to jenom on, kdo je v tomhle seriálu vynikající.....(18.10.2006)

__Scrubs: kompletná 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,380,698 //počet predaných kusov 162,908 ║ __Scrubs: kompletná 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,224,819 //počet predaných kusov 150,045║ __Scrubs: kompletná 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,733,434 //počet predaných kusov 167,248 ║ __Scrubs: kompletná 6.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,531,169 //počet predaných kusov 160,223 ║ __Scrubs: kompletná 7.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,036,761 //počet predaných kusov 101,889 ║ __Scrubs: kompletná 9.sezóna▐ Tržby za predaj DVD v USA $3,777,672 //počet predaných kusov 145,351(18.1.2011)

Doktorský seriály me nikdy moc nebrali, ale "Scrubs" jsou o srandě a funguje to dobře. Zach Braff se na to megahodí a John C. McGinley je v komediích vždycky nejlepší. Většina epizod je fakt zábavná a Sarah Chalke tomu dodává takovej zajímavej sex appeal (čím novější série, tím víc jí to sluší). Když na to budete koukat, tak dlouho jako já (prave koukam sedmou serii) všechny postavy vám hrozně přirostou k srdci a ten ujetej humor vám pak prostě bude chybět. Tenhle seriál dotáhl k dokonalosti používání vedlejších komických postav jako je Údržbář, Todd, Ted, Doug, Snoop Dog praktikant (teď už vlastně doktor :), Lloyd (messenger co ujíždí na speed metalu), Afratej securiťák s hákem místo ruky, údržbářův kolega lilipután, a můj oblíbenej magor Hooch ("Hooch is crazy"). Určitě jsem na nějaké zapoměl, ale prostě Scrubs jsou asi můj nejoblíbenější seriál.(10.6.2007)

Nemocniční seriály jsem nikdy nemusel, až na pár výjimek (Nip/Tuck, Grey’s Anatomy) se totiž jedná o jedno a to samé. Scrubs na to jde trochu jinak, místo očekávané řezničiny a dramatu se vydává po cestičce komedie, vzhledem k prostředí se ale nevyhne mnoha vážným chvilkám. Převážně vynikající scénář balancuje přesně na hraně, kdy není neobvyklé v rámci jednoho dílu ronit slzy smíchu i smutku. Vypravěč JD (sympaťák Zach Braff) svými vnitřními monology, charakterem i divokou fantazií připomíná mužskou verzi nejhubenější televizní právničky Ally McBeal, se všemi špatnými i dobrými vlastnostmi, na rozdíl od ní má ovšem poměrně výstřednější doprovodnou partičku kolem sebe. Mou nejoblíbenější je JDho osudovka, nekonečně neurotická Elliot (skvělá Sarah Chalke), k srdci ale v průběhu seriálu stejně přirostou i všichni ostatní, od vyloženě trhlého údržbáře přes dobrosrdečného protivu Dr. Coxe až po mateřsky ochranářskou Carlu. V průběhu sice tempo i kvalita párkrát zakolísá a poslední série je jako celek relativně velkým selháním, díky nezapomenutelným postavám a nesčetným running jokům je ale i tak Scrubs chtě nechtě prakticky srdcovkou.(25.11.2013)

// Production Companies: ABC Studios, Touchstone Television // Pri žiadnom inom seriály som sa nenasmial tak hrozne moc, ako práve pri Scrubs.(15.4.2012)

Od fantazií k realitě, od pacientů k doktorům a od nezvladatelného smíchu k upřímným slzám. Pravá perla, kterou jsem zkrátka měl najít. Navíc Perry Cox je tou nejživotnější a nejobdivuhodnější sitcomovou postavou, co znám.(4.12.2008)

Tak tohle je fakt takova variace na Pratele, ale me tenhle serial zaujal asi vic nez Pratele. Serial to je petihvezdickovej, to je jasny, ale zacal bych se zaporama. Clovek si po nakejch dilech zvykne na chovani jednotlivejch postav (zatim jsem skouk 6 serii), takze se vzdycky tesi, az ta ktera postava pronese nebo predvede to, co se od ni ocekava. Problem je, ze tak vznika docela hodne velka stereotypnost, protoze zapletky jednotlivejch dilu jsou dost podobny a postavy jednaj podobne, takze ackoliv udelaj to, na co se tesite, zaroven udelaj i to otravny a neni sance, ze by se nekdy v stejny situaci zachovali jinak. Taky je to udelany stylem, ze ten, kdo neco provede, se musi vetsinou do konce dilu omluvit a vsichni se udobri, coz je misty otrava, vedet, jak situace dopadnou a ze nikdy se proste nestane, ze by nekdo neco proved a vyflak se na naky omlouvani. Ale zase se musi nechat, ze nekdy, i kdyz je vysledny reseni vetsinou stejny, je to podany originalnim vtipkem. Dalsi veci jsou taky vztahy mezi Elliot, JD a jejich partnerama, protoze to je furt dokola, nekoho najdou, hned zas naky problemy a rozchod a je to takovy otravny. Jinak nejvetsi prednost tohohle serialu jsou vtipy a to jak ty normalni, pres hlasky az po uchylacky predstavy JDho. Mame tu nemocnicni prostredi, coz znamena spousta dramatickejch a smutnejch veci a kolikrat je serial fakt slusny drama nebo dojak a do toho vetsina postav skoro uplny magori, ktery ze sebe sypou hlasky a vtipky a vsichni jsou skvele sympaticky a skvele zahrany (obzvlast Braff a McGinley). Kdybych mel udelat poradi od nejoblibenejsich, tak by to asi byl Udrzbar, Perry, JD, Kelso, Turk, Todd, Ted, Elliot a Carla, pricemz Carla je asi nejmene vtipna postava. Taky tu je spousta paradnich hostu, ze vsech bych jmenoval treba Rodrigueze nebo Frasera. Porad se nemuzu rozhodnout, jestli serial zaradit mezi moje oblibeny, protoze jsou tu dily, ktery vas vtipama naprosto smetou, ale pak vzdy pride dil, kterej sice neni nejak podprumernej, ale proste tolik nepobavi.(6.6.2008)

První série - 4 1/2, druhá 3 1/2(2.10.2006)

Hodně ulítlý sitcom oplývající neuvěřitelnou kadencí situačních vtípků, do kontextu začleněných, ale při tom svou bravurností vyčnívajících hlášek, bujarých imaginací postav i poměrně chytře vypointovaných situací. Styl humoru je vskutku geniální, místy roztomile infantilní, jindy obsahující i obsahově ucházející podtext, každá dvacetiminutová jednohubka se na sebe stihne nabalit jednu nebo i více point, každý díl rozveselí, zaujme perfektními a originálními postavami (Údržbář je přímo božský) a zkrátka... Skutečně si myslím, že Scrubs (na rozdíl i od klasik typu Simpsnovi, Přátelé apod.) nemají sebemenší slabinu. 10/10(7.11.2008)

Oddalování smrti pacientů je někdy úspěšné jindy ne až tolik, ale málokdy je tak zábavné jako ve Scrubs. Dr. Dorian je pro mne ve funkci vypravěče sice poněkud fádní, ale ostatní postavy to vynahrazují. Kámoš Turk skvěle kryje záda, Ellliot s Carlou mají i oblečené svoje kouzlo, těžko hledat lepšího šéfa než hbitě taktizujícího Dr. Kelsa, nenávistný údržbář je originální figura, ale bezkonkurenčním esem je otrávený sarkasmus chrlící Dr. Cox. Přínosné je pak hlavně zjištění, že na operačním sále je nejdůležitější výběr hudby, že rozdíl mezi nehodou a žalobou tvoří jen milimetry řezu skalpelem a pokud po chodbách vozíte mrtvolu, tak po vás nikdo nic nechce.(23.8.2011)

Vitajte v Sacred Heart. Je to miesto plné nádejí s personálom, ktorý sa o vás postará bez ohľadu na diagnózu a v prípade potreby odvedie aj niečo navyše. Pretože v Sacred Heart si svojho pacienta vážia. Samotný primár Kelso možno pôsobí chladným a vypočítavým dojmom ale sestričky ako Carla vás dokážu obdariť milým úsmevom za každých okolností, doktori ako Cox, JD alebo Elliot to s vami len tak ľahko nevzdajú a v prípade potreby operácie máme aj skvelých chirurgov ako Turk či Todd. Ak máte stále obavy a potrebujete zlepšiť psychickú pohodu, liek menom Scrubs je pre vás správnym riešením. Dávkovanie individuálne, odporúčame to však nepreháňať, presýtenie pri pričastom užívaní nie je vylúčené. Kvalitného humoru však nie je nikdy dosť. Sacred Heart skrátka vie, čo je pre vás najlepšie...(25.2.2009)

První série - 100% Druhá série - 100% Třetí série - 100% Čtvrtá série - 90% Pátá série - 85% Šestá série - 100% Sedmá série - 90% Osmá série - 85% Devátá série - 40/// Scrubs jsou moje srdcovka, která mi vždycky zvedne náladu. Když nepočítám nepovedený pokus o spin-offní devátou řadu, drží si kvalitu a vtip. Takhle jsem se nenasmál snad nikde. Skvěle (i když do extrému) vyprofilované postavy jsem si zamiloval, s hrdiny se smál a občas i smutnil a osmička byla důstojné zakončení. Devítku ignorovat!(9.9.2008)

Jsem normální odpůrce seriálů z lékařského prostředí, ale Scrubs je něco víc než to, a proto si mě postupem času úplně získal. Mými největšími favority jsou bezesporu Údržbář a doktor Cox. Ti se dokážou každými svými vstupy postarat o opravdu kvalitní zábavu. Celkově ale seriál nabízí dosti sofistikovaný humor, ať už jde o ztvárnění fantazijních představ hlavního hrdiny JDho nebo vstupy celého personálu fakultní nemocnice Sacred Heart, kam je seriál situován. Sledujeme strasti studentů medicíny od jejich nástupu v nemocnici až k bodu, kdy se z nich stanou regulérní lékaři. Mezitím se ovšem musíme také prokousat spoustou romantické vaty. Přes všechny své nedostatky (poučování, vychovávání, romantika, vztahy, nelogičnosti, občas zbytečné gagy) je to pořád proklatě vtipný seriál, který bych se nezdráhal doporučit každému, kdo si chce odpočinout u něčeho tak trochu jiného. Tvůrcům se totiž podařilo vykreslit mnoho zajímavých typů lidí, kteří v konečném důsledku dokážou přirůst k srdci jako málokterá seriálová postava.(27.2.2012)

Jsem už na konci sedmé série a neustále se skvěle bavím. Víc takových seriálů. Bravo, Zachu!(8.3.2009)

• hellstruck

Já si nemůžu pomoct, ale jejich humor mi není nijak blízký, nemocniční prostředí taky ne a celkově postavy už vůbec. Všechny mi připadají strašlivě nesympatické a vzhledem k tomu,že seriály staví na postavách,tak je to asi jasné:-)(26.1.2012)

SCRUBS příval optimismu a živé vody v jinak sice sluncem zalitém ale depresivně podbarveném zkouškovém. Z každého dílu navíc číší pravá a nefalšovaná gondryovská hravost a radost, ačkoliv sám Gondry s tímto seriálem nemá nic společného. Bezkonkurenčních 10/10…(15.5.2009)

• NinadeL

Zkušební setkání s openingem 8. série se nezdařilo. Nudím se. Ale patrně díky zdejšímu hostování Courteney Cox prošla do kongeniálního Cougar Townu. A její interakce s Christou Miller byla výtečná už tady. A to se mi líbí.(22.2.2011)

Slabších chvíľok je pomerne málo, väčšinou je stále na čo pozerať a na čom sa baviť i zamýšľať. Pri druhej sezóne mám dojem, že je celkovo ešte o niečo lepšia ako prvá. Dr. Cox je môj idol - kúlovejšieho seriálového doktora som ešte nevidela. Jeho cynické hlášky nemajú chybu, je pohotový ako piraňa a drsný ako šmirgeľ. Proste ho žeriem ;-) (V tesnom závese za ním je sestra Baileyová z Grey's Anatomy, aj keď má trochu iný štýl.) Mimo doktorov je najlepší maskot samozrejme Údržbár :-D --- Po šiestej sezóne stále platí starý komentár aj plných 5*. Grey's Anatomy som odvtedy nevidela, ale Scrubs som zostala verná.(27.12.2006)

Šel jsem do toho s tím, že to bude děšná kokotina a že Zach Braff je fakt divnej herec. A ono ejhle... stačil jeden díl a tuhle bláznivou komedii jsem si fakt zamiloval! S každým dílem je to lepší, absurdnější a vtipnějši. Ales každou serii mi začínají lézt postavy na nervy. Nenávidím Elliot a její pištivý hlas. Turkuv syslovsky usmev, Coxovy dlouhe monology, JDho ubohe predstavy. Teddovu skupinu. Ale presto se na to divam :-)(24.1.2010)

Scrubs je v prvom rade neskutočne vtipný seriál, ktorý ale nie je len o humorných situáciách. Má úžasnú schopnosť priniesť v jednej minúte tie najbizarnejšie, najsmiešnejšie výjavy a hneď v ďalšej nás potom dojať až dohnať k slzám. Sú tu perfektné postavy, každá úplne iná a so správnou dávkou bláznivosti. Avšak seriál neťahajú len tie hlavné, ale aj veľa vedľajších postáv. Taký Janitor – to je asi jediná seriálová postava, u ktorej stačilo, aby sa čo i len na chvíľu a bez slov objavila na scéne a už tu bol výbuch smiechu (hlavne v prvej sérii). Najviac ma asi bavil JD, so svojimi šialenými predstavami, ktorého by nikto nezahral lepšie ako Zach Braff. Ale aj všetci ostatní mi časom prirástli k srdcu. Vysokú úroveň si drží veľmi dlho, až v siedmej a ôsmej sérii to začne trochu upadať, hlavne kvôli množstvu nových otravných postáv. Finále je však viac ako uspokojujúce. A deviata séria je už niečo úplne iné, odporúčam ju vôbec nespájať s ostatnými. V diele My Life in Four Cameras som si naplno uvedomil, v čom sa líši od ostatných bežných sitcomov a prečo ho mám tak rád. V Scrubs nepúšťajú žiaden umelý smiech, ktorý by nám hovoril, kedy sa treba zasmiať, nekončí sa vždy dobre, je to zábavná a múdra séria, ktorá má veľa pekných myšlienok a poučení o živote. „Eagle!“(16.6.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29