Neporazitelný (TV seriál)

Invincible

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 2021–2022, 12 h 4 min (Minutáž: 42–49 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (20)

1. Séria (90%): Prvú epizódu som si pustil len preto, že som videl na seriál kopec reklám a ľudia o tom hovorili a musím povedať, že som sa riadne nudil. Typický mladý superhrdina, ktorý spoznáva svoje schopnosti, milujúci otec, ktorý ho učí, stredoškolské drámy, organizácia so superhrdinami, skupina hrdinov,... Samé klišé a všetko, čo sme doteraz už miliónkrát videli. Nechápal som, prečo niekto v 2021 vyrobí čosi tak otrepané a chcel som to vypnúť. Potom prišlo posledných 10 minút. Odvtedy som bol chytený. V skutočnosti Invincible prináša záhadu, šokuje, je nepredvídateľný, pekne sa hrá so superhrdinským klišé, vie byť veľmi temný a emotívny, ale aj prekvapivo vtipný. Som zvedavý na ďalšie série.(2.5.2021)

Invincible, jeho otec Omni-Man a spol. nepochází ani ze stáje Marvel Comics a ani ze stáje DC Comics. Pochází totiž z nakladatelství Image Comics, které je je svou konkurencí tak trochu zastíněné, přesto ovšem toto nakladatelství stojí také například za Spawnem, Živými mrtvými nebo Kick-Assem. Invincible se nyní větší pozornosti dočká díky seriálu od Amazon Prime a díky své popularitě byl již teď prodloužen pro 2. a 3. sérii. A dává absolutní smysl proč! Invincible je takovou záležitostí, které by se měl v hrané podobě ujmout například Matthew Vaughn (zmíněný Kick-Ass) nebo Taika Waititi (Thor: Ragnarok). Invincible se ovšem na Amazon Prime dočkal animované podoby a to znamená jedinou věc- tvůrci se mohli pořádně utrhnout ze řetězu! Vždycky jste vlastně fakt moc chtěli vidět Supermana, který svou silou trhá nepřátele (doslova) ve dví, ale bylo vám jasné, že studio Warner Bros. na tohle jen tak mít koule nebude? Tak byste ihned měli poznat Omni-Mana! Seriál je pravděpodobně nejbrutálnější adaptací komiksu, kdy není nouze o krev, utržené končetiny ani rozmáčklé hlavy. Díky animaci je možné prakticky vše a v rámci brutality se nadále stupňuje. Přičemž už po první epizodě se snad ani nedá čekat, že by tvůrci zašli o kus dál. Ona brutalita ovšem má za následek to, že to celé působí realističtěji, vážněji a především má vždy přítomnost brutality smysl. Ať už v rámci úkazu něčí síly nebo překvapování v podobě toho, že se už se vlastně může stát fakt cokoliv. Dá se jistě polemizovat nad tím, zda té brutality není místy až příliš, rozhodně to ovšem nepůsobí bezduchým dojmem. I díky té brutalitě je navíc praktické nemožné představit si, že by Invinciblea jen tak někdo převedl do hrané podoby a i v rámci brutality je rozhodně dobrým rozhodnutím zpracování v podobě animovaného seriálu. Bude ovšem zajímavé sledovat jakým směrem se vydá plánovaná hraná adaptace v režii Setha Rogena a Evana Goldberga (kteří jsou u tohoto seriálu mimochodem producenty). Působí to tak, že Robert Kirkman stejně jako kdysi u seriálových Živých mrtvých plně chápe komiksovou předlohu a snaží se o co nejvěrnější převedení. Síla Invinciblea také tkví v nabitém hlasovém obsazení a procítění do dabingových rolí. Steven Yeun, J. K. Simmons, Zachary Quinto, Walton Goggins, Seth Rogen, Mahershala Ali, Zazie Beetz, Djimon Hounsou, Jon Hamm nebo Mark Hamill. Všichni jsou naprosto castingovou trefou do černého a to především Steven Yeun a J. K. Simmons, dvě stěžejní postavy seriálu. 1. série Invinciblea slouží jako solidní origin zajímavého hrdiny a to i především díky tomu, že je zrod je solidním svěžím větrem. Hlavní hrdina je v podstatě pořád pouze klukem, který se musí nadále vypořádat s klasickými nástrahami života a do toho najednou zjistí, že má po vzoru otce něco navíc. Steven Yeun a J. K. Simmons především fungují v tom, aby skutečně mezi Invinciblem a Omni-Manem vytvořili uvěřitelný vztah. V lehkých náznacích poté jde zavětřit předem obeznámená klišé, přesto si s nimi Invincible nadále pohrává zajímavým způsobem a především nadále není zaměnitelný se svou konkurencí. Seriál ale několikrát dokáže neskutečně překvapit. To co začíná jako obyčejný superhrdinský origin už v rámci první epizody nabere nečekané obrátky a v rámci osmi epizod se následně dočkáme mnoho komplexních témat a také mnoha zajímavých vývojů jednotlivých postav. A to především v rámci hlavního hrdiny. Jinak je seriál plný funkčního černého humoru, funkčních dramatických scén a solidních akčních scén. Lehká obtíž je s animací, která někdy nepůsobí tím nejdokonalejším dojmem. Seriál se pochopitelně snaží být co nejvěrnější komiksové předloze, na úkor toho ovšem jde ovšem nad designem některých postav tak trochu kroutit hlavou. Divák snadno může dostat pocit, že animace vypadá jako z animáků od DC Comics a to zrovna těch průměrnějších animáků jako například nedávný Superman: Red Son. Přesto je ovšem v mnoha ohledech animace na solidní úrovni a především dva hlavní představitelé vypadají skvěle. V některých ohledech je navíc postavám upraven vzhled tak, aby připomínali vzhled svých dabérů (Omni-Man tak vypadá ještě o poznání více jako J. K. Simmons), což ještě více dopomáhá v rámci uvěřitelnosti hlasových výkonů. Dá se rozhodně namítat, že jsou některé dějové odbočky tak trochu navíc nebo nevyužité. Dá se namítat, že nejde o pomyslný vrchol animované tvorby. Dá se namítat, že onen černý humor někdy není úplně na místě a občas nemá ten správný účinek. Ovšem i přesto, je Invincible jednoduše obdivuhodná záležitost a to i proto, že to rozhodně šlo zpracovat výrazně hůře a i člověk, který není vyloženým fanouškem komiksů si zde může najít mnoho zajímavých aspektů. Ke skutečném vrcholu přeci jen něco chybí, je ovšem těžké smířit se s tím, že je to ´´ jen´´ hodně super záležitost? Invincible má rozhodně potenciál pro několik sérií. 1. série je solidním originem pro tohle netradičního superhrdinu ze světa, který je o poznání méně barvitý a více realistický. I přes lehké výtky je 1. série Invinciblea skvělým příslibem do budoucnosti a snad si nadcházející dvě série udrží kvalitu. Osobně jako člověk komiksovou předlohou nepolíbený se navíc rád nechám překvapit tím, jakým směrem se příští série vydají......(1.5.2021)

Ač se na první pohled může zdát, nejedná se o typickou superhrdinskou komiksovku, o čemž se částečně můžeme přesvědčit ve skoro desetiminutové potitulkovce prvního dílu. Seriál má i přes některé výplňkové momenty neskutečné tempo a svou brutalitou si s tématem vzdáleně podobnými The Boys či Punisherem vytírá prdel! Invincible je neuvěřitelně surový, brutální hardcore nářez, který i přes svou kreslenou podobu vypadá skutečně drsně. Finále je jedno velké WAAAAU! s jedněmi z vůbec nejbrutálnějších scén (metro?!), co jsem kdy v pohyblivých obrázcích viděl. Celkově onen build-up hlavní linky perfektně zintenzivňuje za množství odboček, které, věřím, budou postupně v následujících sériích pospojovány v jednolitý obraz. Pro mě seriálové překvapení roku.(30.4.2021)

1. série - 90 %. Vůči The Boys to, čím byli The Boys vůči zbytku superhrdinského žánru.(1.5.2021)

Invincible ip sa mi po prvý krát dostalo do povedomia vďaka pánom z Heroes Reforged, ktorých entuziazmus ako fanúšikov komiksu rástol a rástol a rástol ako sme sa blížili k dátumu premiéry, a ich nadšenie sa nalepilo aj na mňa. A veruže sa bolo na čo tešiť. Nevedel som čo mám čakať, a asi ako väčšina ľudí ktorý nečítali komiks, záver prvej epizódy bol devastujúci a ohromný zároveň - to ako ma tá scéna trafila to každého pocitu si ešte stále vybavujem, a minimálne týždeň som na nič iné nemyslel či o ničom inom nehovoril keď som dostal možnosť. Jedna jediná scéna, a ja som vedel, že Invincible bude niečo špeciálne, bude seriálom ktorý si naproste zamilujem... a tak sa aj stalo. Tento komentár píšem niekoľko minút po dopozeraní finále prvej série, a tie emócie ktoré mnou prúdia sú pravdepodobne všetky na spektre. Finále bolo taktiež zlatým klincom, ktorý ma len utvrdil o tom aký je tento seriál skvelý a ukázal všetko čo som si zamiloval za posledný mesiac. Prvú a nedobytnú pozíciu majú postavy. Kirkman a scenáristický tým okolo neho ma zainvestovali do osudu každej jednej postavy, hlavnej či vedľajšej, ako aj tých ktorý sa ukážu na jednu epizódu. Som tak hlboko, že som trávil druhú polovicu série v obavách čo sa im stane, či už v rámci života superhrdinu, alebo toho obyčajného civilného. Marka nejde nezbožňovať, Debbie je srdcom celého seriálu, a Nolan fuuuuuuck, Nolan je neskutočný v role ktorú má a naháňa strach & hrôzu zakaždým keď sa objaví na obrazovke. Toto ústredné trio komplimentované energickými vedľajšími charaktermi, ktoré sa pohybujú naprieč spektrom fun - serious, a ja ich milujem všetkých. Taktiež čo dodáva energiu a "ľúbeznosť" týmto postavám je absolútne fantastický voice cast. Mimo toho, že celý cast je poskladaný z who's who sveta filmov a seriálov, tie hlasy sedia tým postavám naprosto perfektne. MVP je rozhodne Steven Yeun a to čo dodáva Markovi vo finále je neskutočné a keby som mohol dám mu všetky ocenenia, ktoré sú k dispozícii. Mimo audia, samozrejme aj tá vizuálna stránka vyzdvihuje postavy, a seriál samotný. Animácia tohto seriálu je stellar, prekrásna, a niektoré momenty sa blížia k orgasmickým vďaka tomu ako sú animované. Teší ma, že Amazon nešetrí, ako aj to že veria v tento projekt a my tak dostaneme druhú a tretiu sériu! Príbeh, aj keď možno nie najoriginálnejší, a mnohé prvky sme mohli vidieť či čítať v iných dielach, je stále zaujímavý a napínavý, a ja som sa nevedel dočkať piatkových rán či večerov po práci. No ako so všetkým čo som spomenul, príbeh funguje vďaka postavám a to čo sa deje na obrazovkách sa vyvíja od, kvôli a pre jednotlivé postavy... podobne ako v dobe keď GoT bolo skvelé, predtým ako stlačili speed up a veci sa udiali lebo taký bol plán a nie je čas mapovať nič poriadne... stop, stop, stop... nie toto nebude backdoor rant o GoT a o tom ako aj po dvoch rokoch som stále v mizernej nálade keď si spomeniem na tie posledné dve série... Invincible je skutočne skvelým seriálom, všetko čo robia ma baví, ma emočne vyčerpá, dodáva mi radosť, ako aj ten pocit tešiť sa na niečo. Úprimne si myslím, že Invincible je brilantným po všetkých stránkach, a aj v tých "slabších" epizódach doručí tonu skvelých momentov, obzvlášť tých charakterových... áno viem, už s tým dám pokoj. Ak toto niekto číta a myslí si, že nemám v slovníku iné slová mimo hyperbolických slov chváli, tak milý čitateľ más pravdu lebo úprimne netuším čo by som vytkol, a keďže som momentálne na cloud nine tak iné slová ani nájsť nedokážem. Invincible je mojim seriálom roka, a ak nasledujúce série doručia takúto kvalitu, dovolím si tvrdenie, že tento seriál bude patriť k tomu najlepšiemu čo sme kedy videli na televíznych obrazovkách, a ja len dúfam, že ľudia nebudú odradený, že tento príbeh je odrozprávaný v animovanom médiu... a povedzme si úprimne, live action by toto nikdy nedokázala doručiť, takže som zvedavý na plánovaný film ako to dopadne. Jednoznačne odporúčam každému a budem až do vyčerpania! Teraz HURÁ na komiksy...(30.4.2021)

Líbí se mi jak si to bere z kdejakých -nejen comicsových- zdrojů a vzorů a přitom nezapomíná na vlastní ksicht. Pomalu si už nevzpomínám kdy jsem si takhle užil superhrdinskou akci ..o těch klidnějších čistě konverzačních momentech škoda mluvit. Na to s kolika postava se tu pracuje je vše úžasně celistvé a přehledné. Jen doufám, že to Kirkman nepotáhne ´donekonečna´ jak s Walking Dead (!) pár řad určo ještě dám (a budu doufat v nepolevující nadstandard).(1.5.2021)

S01 - Mám z tohoto seriálu obrovskou radost. A ještě větší radost mi dělá fakt, že zabodoval u diváků, a my díky tomu dostaneme další řady. Na Amazonu trefily zlatou žílu s dospělejšími komiksovými seriály. Seriál The Boys po zásluze sklízí ovace, a totéž se stane i se seriálem Invincible. Troufám si tvrdit, že se časem ze seriálu stane menší kultovka a lidé si k seriálu najdou cestu, přesně jako to bylo u Ricka a Mortyho. Lidé mají rádi drsnější komiksovky, kde se hlavní hrdinové dost ušpiní a nejsou to svatoušci jako Superman. Zvláště, když je to ještě lehce přepálený a zábavně provedený. Dá se to brát vážně, ale všem zúčastněným je jasný, že to je superhrdinský komiks se vším patosem, klišé a dalšíma věcmi, co k tomu patří. Tohle Invincible splňuje na 150% a ještě k tomu přidává skvěle napsané postavy, výborné komiksové a superhrdinské okamžiky a parádně vystavěné zvraty. A já jsem z toho byl nadšený. Seriál je animovaný, díky tomu může na obrazovce předvést věci, které by v hrané podobě nešly, nebo by stály neskutečné peníze. Těch osm dílu mi opravdu rychle uteklo a slabší momenty bych musel hledat lupou. Určitě tam jsou věci, které by šli zlepšit, ale to jsou z mého pohledu maličkosti. Teď doufám, že Amazonu nestoupne úspěch do hlavy a seriál nezkazí. Autorovy komiksové předlohy Robertu Kirkmanovi se tohle už jednou stalo u jeho nejslavnějšího díla, a tím je The Walking Dead. Tak doufejme, že jsou v Amazonu chytřejší, než v AMC.(1.5.2021)

Zezačátku se to tváří jako typický origin mladého superhrdiny a má to podobný feel jako počátky Spider-Mana. S tím rozdílem, že jeho otec je nejsilnější hrdina s tím nejhustším knírem ve vesmíru. Animace je boží, nejvíce mě bavily scény, kde Invincible létal, zkrátka akční scény se hodně povedly. A není to jen létání, obzvláště v druhé polovině se rozpoutají úplná, ale fakt naprosto největší jatka, která jsem kdy v animácích viděl. Finále je asi ta nejbrutálnější a nejděsivější krvárna co jde se supersílou vytvořit, a obzvláště se mi líbí důraz na reálnost, kdy v každém filmu hrdinové zachrání svět, zatleskají si a odejdou, ale už vůbec není kladen důraz na to, kolik lidí bylo zraněno, či až zemřelo. Tak to tady není a obzvláště ve finále je to znát nejsilněji. Dalším kladem jsou dabéři, kdy velká jména jako J.K. Simmons, Steven Yeun, Malese Jow, Goggins, Quinto a Beetz opravdu kladou důraz na fakt, že se Amazon nesnaží o nějakou levnou adaptaci. Pro mě se jedná o nejlepší animovaný seriál, po boku Harley Quinn. Komiks jsem nečetl, ale určitě se to chystám napravit, protože jde o hodně chválené dílo.(5.5.2021)

Zdanlivo šablónová superhrdinovka, ktorá na konci prvej epizódy ale všetky podobné dojmy obráti naruby. Tu sa hrá na všetky tie realistické struny, ktoré novodobé marvelovky opomínajú kvôli ratingu a prístupnosti, a animácia tvorcom umožňuje previesť z papiera na obrazovku veci, ktoré by si nedovolil ani Deadpool. Výtku mám k postave Amber, ktorá je oproti ostatným plnovkrvným charakterom chodiace klišé, a jej vzťah s Markom seriál značne spomaľuje. Posledná epizóda však predvedie niečo, čo sa mi nestalo už veľmi dlho, a to že som ostál pozerať s otvorenými ústami (hlavne scéna v metre). Brutálne, nekompromisné, emocionálne výživné, s mäsitými akčnými scénami a výborne nadabované prvotriednymi hercami. Mám pocit, že dokým vyjde druhá séria, nevydržím a siahnem po komiksoch.(1.5.2021)

Naprostá bomba, která kvalitou převyšuje i výborné The Boys! Sice nejde asi úplně porovnávat hraný seriál s animovaným, ale takovýhle nářez čekal asi málokdo. Nekompromisní brutalita seriálu sluší, když k tomu přidáme obrovský potenciál rozsáhlého světa s tunou svěžích a neokoukaných postav, dostaneme kvalitní a drsný seriál, který s námi může vydržet na velice dlouhou dobu.(5.5.2021)

Jako fanoušek komiksové předlohy (je zločin, že ještě nevyšla u nás) jsem k seriálu ze začátku přistupoval celkem s rezervou, na čemž má podíl i totálně zprasená adaptace The Walking Dead od stejného autora. Nakonec ale musím říct, že jsem výsledkem přímo nadšen. Tvůrci seriálu nekopírují předlohu stránku po stránce, což vzhledem k animovanému formátu klidně mohli, ale místo toho si berou z komiksu to nejlepší a skládají z toho nový, ale fanouškům povědomý příběh. Nevětší změna oproti předloze je časová posloupnost jednotlivých zápletek, které se v komiksu často objevují až později. To ale nakonec vůbec nevadí. Někdo by si mohl říct, má-li mu vůbec tento počin co nabídnout. Přece jen superhrdinských seriálů nebo filmů vzniká v dnešní době požehnaně. Má co nabídnout. Ačkoliv se to tak ze začátku může zdát, opravdu se nejedná o prosté kopírování hrdinů od Marvelu či DC (např. Guardians of The Globe). Z tohoto omylu vás rychle a přesvědčivě vyvede závěr první epizody. Tenhle svět není vůbec pohádkově optimistický, jako například výše zmiňovaný Marvel, ale ani tak přehnaně zlý, zkažený a cynický, jako například The Boys. Tady vládne realita (trochu oxymóron, já vím). Když se superlidé perou, lidé, co mají tu smůlu a připletou se jim pod nohy, umírají. Hodně. A mnohdy brutálně. Máte-li chuť se podívat, jak by svět asi vypadal, kdyby vám za okny létali pláštěnkáři, dejte Invincible šanci. A nenechte se odradit animovanou formou. Tenhle seriál vážně není pro děti. 10/10(30.4.2021)

Nekompromisný animák ktorý síce vykráda DC a Marvel ale ide svojou cestou. Cestou aká tu doteraz nikdy nebola. Slovami klasika, či neznámeho - všude sú prdle krev a střeva, plus príbeh ktorý na hlavu, pätu a aj zvyšok tela. Akčnejší a krvavejšì než hraný boys.(3.5.2021)

Toto je povinnosť pre každého fanúšika animákov a komixov, pretože takáto brutálna pecka sa len tak nevadí. Narazil som nato náhodou ale vďaka bohu. Poriadne drsné, vynikajúci originálny príbeh, ktorý ani v jednej časti nenudí. Animácia je spravená na výbornú a ja nemôžem byť viac nadšený. Keď si hovoríte, že lepšie to už nebude tak vám ďalšia čas nakope zadok. Od brutálneho zvratu v prvej časti, 5 diel a tvrdú nakladačku, 7 diel a Omni vs všetko čo existuje až po neskutočné finále v podobe 20 minútovej nakladačy Markovi... Proste Wow rýchlo ďalšiu sériu .(5.5.2021)

Holy f***! To jsem myslel, že jsem už viděl brutální seriály, ale tohle překonává asi vše. V jednu chvíli seriál vypráví život středoškoláka a v druhé nám naservíruje totální mega řežbu dochucenou fatalitami z Mortal Kombatu. Poslední díl předčil veškerá očekávání. No jsem zvědav na další sezony, už aby byly. Seriál si z velké části zachovává svoji kvalitu pouze 8 epizodami a je to tak dobře, jinak by to bylo moc natahované. Super napsané a dabing plný hvězd také dobrý. Chtěl jsem původně dát 4 hvězdy, ale poslední 2 díly jsou top.(30.4.2021)

Člověk, co jde do Invincible "naslepo" s vidinou další běžný a trochu už okoukaný komiksárny, se teda šeredně sekne. Koncem první epizody pozná, do čeho se to vlastně uvrtal, protože ta část nasadí takové tempo, že z tohoto vlaku bestiální brutality jen tak nevyskočí. Není to ale pouze o krvi, postavy jsou dobře vykresleny, mají vlastní motivy, cíle i strach - to snad ani nejde necítit při pohledu na krví podlité oči Omni-Mana. Poslední dvě epizody jsou prostě jeden velký masakr, který snad ani jinde není možné vidět. Kdybych měl ve zkratce zhodnotit Invincible, vynásobte si The Boys tak 10x a máte výsledek. Jsem opravdu zvědavý na další série a těším se, s čím Omni-Man vyrukuje. Sen nerdskýho dospěláka. 90%(5.5.2021)

1. Séria 8/10(30.4.2021)

Na první pohled obyčejná coming-of-age superhero story. A pak se začnou dít věci... Famózní, brutální jízda, s našlapaným finále. Už byly potvrzeny sezony 2 a 3.(30.4.2021)

Perfektní. Asi již bylo zde v komentářích vše napsáno. Kdo má rád drsnější komiksy, bude spokojen. Na začátku mi vadila variace na JL, ale netrvalo to dlouho :D Jinak si myslím, že tohle se mělo natočit jako filmy/seriál, ale přesně tak, jak je to tady v tom animáku.(2.5.2021)

Zápletka která jednoznačně po dlouhé době zaujala na 100%, není otřepaná, plochá či bezduchá, dává smysl, a je velmi chytrá, propracovaná a dobře vymyšlená. Opravdu se napětí stupňuje, a i když zde máme něco málo ze Supermana říznutého Johny Bravem z Cartoon Networku tak přesto zápletka a její vývoj nedělá z diváků blbce. Už se těším na druhou season s čím se Omni-man vrátí ze své planety aby si Zemi, kde se na něj připravuje jeho vlastní syn, podrobil. Vizuál včetně animace postav i prostředí je skvělý, velmi japonsko-korejský, ale sans šikmé oči bez víček. Čili poevropštělý, ale některé obličejové výrazivo ostav, jako např. údiv, či šok, je přímo z japonských manga, ale umírněnější, takže to tolik nevadí. Největší ironie je, že Invincible vůbec není (alespoň v první sérii) invincible, ale dostává jednu nakládačku za druhou od kdekoho. LOL! Inteligentní a napínavá zábava plná zvratů a celkem logického chování postav a to i přes nadpřirozené schopnosti hrdinů a celkově fantasmagoriský svět, kde se představivosti meze nekladou. 100%(3.5.2021)

Baby's first superhero deconstruction(3.5.2021)