Miluji tě, Terezo (TV film)

• Portugalsko

Amo-te, Teresa

Drama / Romantický

Portugalsko, 2000, 90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

Ľúbostná romantická dráma. Pätnásťročný mladík sa zamiluje do o 20 rokov staršej ženy – priateľky svojej matky. Keby ich vzťah vyšiel najavo, vyvolalo by to v malom portugalskom mestečku škandál. Ich láska nebola len ošiaľom, keďže prečkala aj ťažké obdobie a vydržala. Milenci musia čeliť malomestským predsudkom aj pokrytectvu. (Poznáme to viacerí, veď kto už na Slovensku alebo v Čechách môže povedať, že býva vo veľkom meste?) Pokrytecky sa správa hlavne mužské osadenstvo, pretože Tereza je krásna žena a mnohým sa páči a viacerí by nedbali niečo si s ňou začať. Keď nastanú problémy, veľmi ľahko ju však dokážu aj odsúdiť. Film nenápadne nastoľuje aj otázku správnosti, či umelosti zákonov, ktoré určujú hranicu vekom a neberú do úvahy vyspelosť a zrelosť milencov.(12.1.2004)

Nejspíš jediný portugalský film, který jsem kdy viděl. Jestli jsou i další emocemi nabité jako tento, tak mě to dost mrzí.(2.7.2005)

Film boří některý z mýtů o vztazích partnerů mezi nimiž je velký věkový rozdíl jako "Setkání v červenci" (aneb Plzák se v tomto případě určitě spletl).(3.2.2007)

Že by v Portugalsku udělali televizní film, kterej se mě bude tak moc líbit, to bych teda nečekal.(3.12.2008)

Krásnej, pocitovej film. Hodnocení tohoto filmu od mne nikdy nebude racionální ale určitě spíše emocionální. Milostný příběh patnáctiletého chlapce a pětatřicetileté doktorky na pozadí konzervativní a průdérní společnosti jednoho malého portugaského městečka. Oba tito lidé v sobě najdou hlubokou lásku a nijak přehnaně neřeší její morální dopad. Objeví se tam jakési sebezpytné myšlenky, ale jinak rozvíjející se, zpočátku nejistý vztah skvěle graduje a stojí na pevných základech skvěle realistického scenáře. Je cítit temperament a půvab skrývané, utajované a vybojované lásky v netradičním stylu. Jedná se o televizní film a nutno podotknout, že má spoustu hluchých míst. Zaprvé výkony herců ve vedlejších rolích jsou často špatné až teatrální a podkopávájí skvělé výkony dvou hlavních herců. Oba jsou výborní, naprosto realističtí, důvěryhodní a romantičtí. Jakékoliv scény s hlavními představiteli by obstáli proti jakémukoliv milostnému filmu. Potom netradiční půvab Any Podrao je třešničkou na dortu. Nevím čeho se tento film chtěl dotkonout, pač mi na okamžik nepřišel jako spotřební milostné televizní drama. Možná to bude morálkou svázaná venkovská portugalská společnost, kterou film vyzívá k reformaci. Člověku zatrne a milencům hrozně fandí, když vidí jak jsou lynčováni. Je zde krásně vidět, že normou není vůbec nic, že to klišovité "láska kvete v každém věku" zde dostává další rozměr v současnosti a společenské konfrontaci. Překrásné dílko.(12.1.2004)

Viděl jsem ho před mnoha lety, ale zapůsobil na mě tak silně, že ho nemůžu dostat z hlavy ani po více než 10 letech.(11.7.2011)

Chlapi povedzte pravdu kto by nechcel takúto krásnu lekárku. Je jedno koľko máte rokov pätnásť, šestnásť či už osemnásť, keď už si dozrel na vzťah nikto by ty nemal brániť k láske.Film je emocionálny a strhne vás.A koniec dokazuje že láske sa nedá brániť. Môžu vás rozdeliť ,ale lásku nikdy nezničíš.(17.12.2017)