Případy inspektora Lynleyho: Vražda podle osnov

(TV film)
  • Velká Británie The Inspector Lynley Mysteries: Well Schooled in Murder (více)

Elitní soukromá škola. Místo, kde se prominentním synáčkům z prominentních rodin - za přiměřeně vysoký obolus, pochopitelně - dostává patřičného vzdělání, ale i místo, kde bývají vystaveni drilu ne nepodobnému tomu vojenskému. V jeho důsledku pak ovšem mezi nimi vznikají přátelství na život a na smrt... Takovou školou kdysi prošel i lord Lynley. Jeho osobní zkušenosti s podobnými institucemi jej tedy přímo předurčují k nasazení na případ, jehož stopy vedou do soukromé chlapecké školy Bregdar Hall. Zkušenosti seržantky Haversové s tímto druhem školství jsou ovšem nulové - nepočítáme-li krátký pobyt v soukromé polepšovně. Přesto však - nebo možná právě proto - může být její účast při řešení vraždy jednoho ze zdejších studentů přímo neocenitelná... (oficiální text distributora)

filmmovier

Skvělá atmosféra, perfektní herci, úžasná odpočinková záležitost. Tenhle seriál miluju už teď a je to fakt neskutečně zábavná záležitost se zajímavými případy navrch. Takže typická Anglie, kterou mám tak rád. A tenhle případ je hodně fajn, prostředí školy nikdy nezklame, navrch něco z Lynleyho minulosti a sledovat jeho vztah s Haversovou je prostě nádhera. Super a těším se na další díly. 75%. ()

mkubalikova

Mladinký Superman! Mňam! Jinak klasická anglická detektivka. Lynley mi trochu připomíná mého milovaného Dalglieshe. Některé pozdější příběhy mám ale raději. 70% ()