Digimon (TV seriál)

Digimon: Digital Monsters

Animovaný / Akční / Fantasy / Komedie

Francie / USA / Japonsko, 1999, 54x23 min

• Košoun

O úroveň výše než Pokémoni, není to tak debilní, vlastně jsem to jako malej moc nechápal. Když jsem později zahlíd nějakej díl, dokonce mě to upoutalo. Ale nic nemění a tom, že Pok i Digimoni jsou jen pro děti, tedy spíš byli, protože teď po nich neštěkne ani pes. Ze soucitu o 1* víc než pro Pokémony a toho děsného uřvance Ashe.(18.9.2009)

Co je Warcraft k Warhammeru, to jsou Digimoni k Pokemonům. Vykrádačka, ale velice kvalitní, a ve srovnání s Warhammer/Warcraft, Digimoni jsou o několik tříd výš, než Pokemoni. Jednoduše řečeno: Digimoni = slabý příběh, neschématické průměrné postavy (v nejlepším případě), jakýsi charakterový a příběhový vývoj, vč. některých překvapivě podbarvených postav, plus relativně pestré kulisy. Pokemoni = žádný příběh, podprůměrné postavy zasazené do brutálního schematismu, nulový charakterový a příběhový vývoj, veškerý vývoj jen v těch pochytaných obludkách, žádné příběhové zvraty a překvapení (snad jen ve filmech) a relativně pestré kulisy. Postavy na začátku první série Digimonů jsou jiné, než postavy v dalších sériích (které jsou dospělejší). Postavy na začátku Pokemonů jsou úplně stejné (stejně staré, stejně nemotorné, stejně zaostalé). Jako dítě jsem hltal obě anime, dnes mohu říci, že ani jedno není výhra, ale Digimoni jsou nespravedlivě odsuzovaní.(15.2.2019)

Každý asi máme svoje obľúbené seriály, kde človek nechápe všetky odpady. U mňa je to tento seriál Na jednej strane sériu nenávideli fanúšikovia Pokémonov, nakoľko im to prišlo ako lacná kópia, na druhej strane ľudia, ktorým to prišlo hlúpe, no potom sú aj ľudia (ako ja), ktorí naopak Digimonov privítali ako zázrak po tom, čo ma Pokémon seriál dokázal frustrovať do najvyššej miery. Vytvára zaujímavejšie postavy, výborná hudba, páči sa mi komunikácia s Digimonmi a že vedia rozprávať, idea dátového sveta... a plus priniesol niečo, čo podľa mňa dávalo aj viac zmysel. ja osobne nemám z digimonmi žiaden problém. Aspoň s prvou sériou. Podľa mňa to bolo fantasitcké a rád sa k tomu nostalgicky vraciam. Pridám ale ešte jednu podstatnú vec. A to, že DABING vie niekedy naozaj urobiť veľa ... a to je pri tejto šou skutočne realita. Dabing, ktorý museli počúvať naši českí susedia je absolútne katastrofálny. Je to hrôza. Nedá sa to počúvať, chýbajú tam všetko, absolútne to k tomu nesedí. Ja som túto šou ale sledoval v nemeckom dabingu, kde sa ponechali aj pôvodné japonské skladby a má to oveľa lepší švih. Tam je dabing oveľa uveriteľnejší a humor funguje. Takže to ešte dodám, lebo je to podľa mňa dosť podstatná vec.(20.4.2015)

• Sarkastic

No tak pokémony jsem měl teda mnohem radši. Co je původní sice nevím, ale dle roku výroby jsou pokémoni starší. Ty potvory dokonce mluvily lidskou řečí a dost mě štval fakt, že z těch prcků se najednou staly neuvěřitělně velký a zákeřný potvory a pak se jako mávnutím proutku změnily zas na ty pišišvory. Jako hodnotím 1* za nápad (ale o kopírování by se rozhodně dalo polemizovat).(19.2.2008)

• Deeside

Mnohem lepší než populárnější Pokémoni, ve všech ohledech. Příběh sice opět postrádá logiku (mám za to, že Japonci si o dětech myslí, že jsou nemyslící bytosti, jež nedokáží pobrat nějakou tu zápletku ve filmech), nicméně postavy jsou mnohem lépe vykresleny a hlavní hrdina Tai byl celkem fajn. Příšerky taktéž byly mnohem lepší než v Pokémonech a jejich přeměny jakbysmet. Co oceňuji nejvíce je skutečnost, že znělka Digimonů byla vskutku povedená a celkem úderná. Klidně se přiznám, že v době, kdy jsem tento seriál sledoval, jsem znělku uměl zapískat nazpaměť.(2.5.2014)

• - Japonská originální verze seriálu má ve znělce píseň "Butter-Fly od Kōji Wady. Znělka ze Severní Ameriky se jmenuje "Digimon Theme" od Paula Gordona, která byla přeložena a použita taky v České republice. (davidrohusch)

• - Původní název pro druhou část filmu byla "Digimon: Our War Game". (HellFire)