Krvavé žně

Jihoafrická republika, 2002, 90 min

Neal Sundstrom

Kostýmy:

Darion Hing

Taký milý hlúpy slasher z Južnej Afriky (WTF?). Herci sú síce otrasný, zvuky a hudba tiež, ale má to svoju atmosféru. Vždy mám rád prostredie na farmách, takže aj toto mi celkom sadlo. Škoda, že film to toľko nudí vykecávaním, združovaním a inými hlúposťami. Vraždy sú fakt dobré, aj keď gore efekty s kamerou lacno spravené, no celkovo to je efektné. Aj vrah, teda strašiak, alebo sami uvidíte čo to bolo, je spravený pekne a keď zametá kosou ide z neho strach. :) K tomu celkom slušná pointa a ešte záver, ktorý sľubuje pokračovanie. No uvidíme.(3.5.2010)

Patrně první Africký horror, se kterým jsem měl tu čest. A z počátku jsem byl docela nadšenej, protože to mělo výbornou osmdesátkovou atmosféru. Jen to mohlo mít trochu nápaditější mordy, ty byly trošku slabší. A ta pointa, vlastně pointa ani tak ne, jako spíše zápletka, byla trochu suchá. Ale vcelku to ušlo. Ani to moc nenudilo.(29.5.2013)

• asanakis

"....Je čas sklizně! " Klasika, parta teenagerů se octne odříznuta od světa na opuštěné farmě společně s nesmrtelným zabijákem. Když tohle schéma člověk vidí po sté, jediné nad čím může u filmu bádat je to, kdo bude vykuchán jako první a která holka s klukem to přežije. První oběť jsem uhodl a jediné co mě tedy překvapilo bylo to, že jich přežilo nějak hodně.(3.2.2008)

• Hapretor

Na zabití času to ujde. Jinak je to podřadný horor. Zda se to vůbec dá tak nazvat. Partička teen blbečků je tak trapná, že jsem jim od první chvíle přál čestnou smrt. A to všem. V málo filmech jsem si tak moc přál, aby nikdo nevyvázl živý. Nejvíce brutální smrt jsem přál tomu černému hochovi. Nejsem rasista, Bože chraň!, ale on byl brutální kokot. Ta jejich hudební skupina byla tak trapná, že jsem se aspoň během filmu zasmál. Leader skupiny, rádoby sexy macho, zpíval jak teplouš. Kdyby mi ve stodole takový hovada začali tak debilně hrát a k tomu tak přiteplale krákat něco jako melodie a text, taky je vezmu bez milosti kosou a pro jistotu ještě přejedu kombajnem. Jediné plus tohoto filmu tedy shledávám v absolutně nesympatických hercích/čkách, při jejichž vraždění člověk (divák) prožívá přímo katarzi.(12.8.2011)

• corpsy

Český názov nevystihuje podstatu snímku. Tej krvi sa veľmi nedočkáme, mordy sú všetky takmer mimo kameru a ten kríženec Creepera a Strašiaka nemá ani za mak charizmy. Podobne obstáli aj jeho obete, pretože partia trápnej pop rockovej kapely, hrajúca ešte trápnejšie songy si to ,,pošteklenie,, aj zaslúžila.(15.6.2016)