Ercole e la regina di Lidia

• Francie

Hercule et la Reine de Lydie

• Španělsko

Hércules y la reina de Lidia

Hercules and the Queen of Lydia

(neoficiální název)

Hercules and the Queen of Sheba

(neoficiální název)
  • Austrálie

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

Itálie / Francie / Španělsko, 1959, 105 min

• drankeryth

Hmmm, moc tam toho Hercules neukazal. Zaciatok filmu bol v znameni boja s tym prerastnutym chlapom do vysky a potom sa to nejako utapalo v jednom nemenovanom prostredi medzi zenami, kde Hercules trpel stratou pamati. Tato nudna cast ma vobec nebavila. Az pri uniku z toho nic nediania, kde uz nejako pouzil svoju nadludsku silu sa to ako tak rozbehlo. Par soch chytil do ruk a hadzal ich priamo do narucia rimskym vojakom:) Dalej uz toho tiez moc neukazovali, akurat co prerazil telom mohutnu branu a to by aj asi bolo vsetko co sa tyka Herculesa. Pri konci sa schylovalo k nejakej hromadnej bitke medzi Rimanmi, ale nakoniec z toho nic nebolo a vyriesili to na ferovku jeden proti druhemu. To ma sklamalo:( Ale nie na dlho, lebo predsa sa nejaky boj vyskytol v tomto filme, ale bohuzial nie moc dlhy, skor kratky, co je tiez skoda.(11.4.2012)

Voľné pokračovanie filmu Le Fatiche di Ercole je o kúsok lepšie. Aj keď nie spracovaním, to je rovnako podpriemerné, ale skôr príbehom a možno viac akčnými scénami. I keď opäť ako som videl, ako sa v nich Herakles trápil, rovnako s tigrami. Prostredná časť, teda v objatí zmyselnej kráľovnej Lýdie, po ktorej je pomenovaný aj originálny názov filmu, bola síce menej zaujímavá - hlavne teda z pohľadu Herakla, ale sa tu zase do popredia dostal mladý Odysseus, ktorý už aj tu ukázal, že sa oňho "v budúcnosti" netreba vôbec strachovať a vďaka svojej bystrej hlavičke si poradí s hociakými problémami. Výprava hlavne v záverečnej časti filmu sa konečne prejavila a diváci mohli vidiet niekolko súbojov, či už individuýlych alebo hromadných. Hodnotenie: 65% (12. hodnotenie, 3. komentár)(8.3.2014)

,,STE AKO VODA A VÍNO. KEĎ SA ZMIEŠAJÚ, JE TO K NIČOMU." __ Celá zápletka s kráľovnou je v podstate len zbytočnou vsuvkou do pomerne chudobného deja a to, ako skončí inak krásna Sylvia Lopez je zle vykalkulovaným scenáristickým priestrelom. Rovnako zbytočným je aj spomínaný súboj s ,,obrom", vsunutý do filmu len preto, aby v ňom bolo viacej akcie. Reči tu naozaj omnoho prevyšujú hrdinské činy, dôležité je však to, že napriek svojej prostoduchosti nijako neumárajú a aspoň mňa kritizovaná prostredná časť nenudila. Ak filmu odpustíte slabšiu výpravu a naivné bojové scény ako typické (a nikdy nezmenené) znaky žánru, čaká vás jeden z tých vydarenejších peplumov, ktorý si podľa mňa lepšie hodnotenie zaslúži. Steve Reeves bol najlepším filmovým predstaviteľom Herkula. (10. hodnotenie, 2. komentár k filmu)(21.11.2012)

• Sylvia Lopez

• - Steve Reeves (Herkules) si bežne počas natáčania odbehol z pľacu kúpiť do miestnych potravín banány a mlieko, ostatní nakupujúci to samozrejme využívali a mnohé mladé slečny sa po ňom aj vešali. (Odpocivadlo)

• - Steve Reeves (Herkules) musel kvôli filmu zhodiť 7kg, pretože by sa opticky nevmestil do kamery. (Odpocivadlo)

• - Film sa natáčal v Taliansku. (Odpocivadlo)