Dceru španělského guvernéra Donu Inez koupí na trhu s otroky proslulý britský námořník kapitán Sir Henry Morgan a zamiluje se do ní. Morgan v té době bojuje proti pirátům v Karibiku a jeho cílem je pro anglickou korunu získat Panamu. Dona Inez se dostane do španělského zajetí a Morgan má tak o důvod víc, proč bojovat proti Španělům.
Film Pirát Morgan (Morgan il pirata) vznikl v režii osvědčeného tvůrce dobrodružného žánru Primo Zeglia. Titulní roli Henryho Morgana hrál Američan Steve Reeves, jeho partnerkou v postavě Doni Inez byla později populární francouzská zpěvačka Valérie Lagrange. Natáčení probíhalo v římských filmových studiích a v exteriérech poblíž Neapole. Film zaznamenal značný úspěch nejen v Itálii, ale také v sousední Francii. (argenson)

JohnSmith

Filmy s piráty mám rád, ale tohle mi moc nesedlo. Největší problém byl asi v tom, že mi Reeves nebyl sympatický a nebylo to moc dobře natočené. ()

majo25

Neviem, či práve Reeves je tá správna volba, on sa fakt lepšie hodí ako Hercules či do starovekého Grécka ako s koltom v ruke. Typický francúzsky pirátsky film, podobný tým s Barray-om. Až na dva superkrásky ničím velmi nezaujme. Hodnotenie: 55% ()

shantim

Dobrodružný výpravný historický film o neohroženém chlapíkovi Morganovi a jeho bandě. Nechybí samozřejmě ani kráska, láska, krvavé bitky a hromady zlata. 70% hvězdiček ()

• Populární francouzská zpěvačka Valérie Lagrange, která tu ve svých osmnácti letech hrála jednu ze svých prvních filmových rolí, vzpomínala později na tento film jen velmi nerada. Vstávala v pět hodin ráno, točilo se od osmi do půlnoci a značnou překážkou byla i jazyková bariéra. Ve filmu hráli italští a francouzští herci, zatímco představitel titulní role, Američan Steve Reeves, mluvil pouze anglicky. (argenson)