Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyři povídky – Podivný příběh, Šifra pana Collowaye, Martiny námluvy, Kam zas jdeš – známého amerického prozaika a humoristy... Zábavným pořadem provází B. Bezouška. Kromě životopisných údajů uvede čtyři povídky slavného amerického humoristy. První začne tím, že malou holčičku bolí bříško a tatínek se vypraví do lékárny. Rozuzlení této povídky přichází až nakonec pořadu. V druhé povídce z prostředí známého deníku se redaktoři právě zabývají telegramem, který poslal kolega z Afriky. Text je šifrovaný, ale nakonec se ho podaří vyluštit. Otázka zní, jestli správně. Ve třetí povídce se majitelka pekárny slečna Marta zamiluje do chudého malíře, který si k ní chodí po suchý chleba, a tak mu jednou dovnitř dá kousek másla, aby si přilepšil… Poslední povídka vypráví o stereotypním manželství, v němž se muž poněkud nudí, a tak chodí na kulečník. A v závěru se dozvíme, jak to bylo s tatínkem, který šel do lékárny pro lék své dceři… (Česká televize)

(více)

Recenze (3)

Marthos 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Povídky amerického humoristy O'Henryho vynikají vtipem i překvapivou pointou a mnohé z nich se dodnes těší čtenářské oblibě. Před televizní kamerou se z nich zásluhou Evžena Sokolovského ovšem staly neživotné, nudné historky, sehrané veskrze průměrnými herci. Jedinou výjimkou je Šifra pana Collowaye, kterou lze vzít na milost díky (opět skvělému) Čestmíru Řandovi a Františku Filipovskému. ()

Reklama

curil 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zřejmě nejpovedenější pokračování z šestidílného cyklu ČT "Úsměvy světa". Nejvíce zábavná je povídka "Martiny námluvy" o nepovedené lásce hokynářky Marty k chudému malíři, ze kterého se vyklube úplně někdo jiný. Jeho mluva je roztomilá, tak si Češi představují mluvu Němců v cizím jazyce: Dva tvrdy bohnyky cheb. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama