Ohlédnutí

Režie:

Ivo Paukert

Účinkují:

Yvetta Simonová

Malá procházka známými melodiemi Yvetty Simonové... Už čtvrtou generaci posluchačů provází životem ojedinělý hlas legendy české populární písničky Yvetty Simonové, která se narodila 4. listopadu 1928 v Českém Brodě. Její pěvecké začátky spadají do let padesátých let minulého století, stejně jako vznik televize u nás. Televizní archiv se může pochlubit mnoha záznamy písní Yvetty Simonové. Z nich byly vybrány i takové, které si počkaly na novodobou reprízu. Uslyšíte mj. nestárnoucí evergreeny: „Svatební“ textaře Zdeňka Borovce, „Romantická“ Jiřiny Fikejzové a Miloslava Ducháče, světově proslulý šanson „Moje srdce housle jsou“, „Já jsem zamilovaná“ skladatele Jaromíra Vomáčky, „Romeo, mně se stýská“ a „Mládí už je to tam“. (Česká televize)

ostravak30

Ohlédnutí je takový nevinný pořad, který představuje písně Y. Simonové v různých exteriérech. Jako byste se dívali na novodobý hudební pořad plný klipů, které jsou ovšem vázány jako jedno pásmo. Přestože si tato dáma obdiv zaslouží, bezprostřední fanoušek nejsem, ale pár skladem znám a ty se mi líbily. Její fanoušci tak budou určitě nadšenější. ()