Zorro a tři mušketýři

• Itálie

Zorro e i tre moschiettieri

Akční / Dobrodružný / Drama

Itálie, 1963, 101 min

• Pohrobek

Francouzi jali Isabellu, setřenici španělského krále. Aby ji osvobodil, je vévoda ze Sevilly hotov vydat tajné vojenské dokumenty. Zorro se na to nemůže dívat, zničí dokumenty a s pomocí Portose (Livio Lorenzon), Athose (Roberto Risso) a Aramise (Rossi Stuart) se vydá Isabellu osvobodit.. Ne neklamou vás vaše zraky - to jen italský filmový b-průmysl, zplodiv na přelomu let 1962-63 už šest "zorrovek", nevěděl, co dále obměňovat. Ale alespoň trochu toho b-řemeslo zůstalo zachováno.(5.7.2005)

• J.Connor

Nic proti nesmyslným béčkovým crossoverům, já bych tam klidně snes i Robina Hooda či Viléma Tella. Tohle je ale bohužel trošku nuda, která smrdí korunou (teda lirou). U nás vydal na VHS Hamer Film stejně jako řadu dalších euroadventur.(4.6.2015)

Ale tak když se odhlídne od toho, že je to nesmysl, tak je to poměrně zábavný nesmysl. S mušketýry je legrace, Zorro je sympaťák a snad akorát sluhové mušketýrů a král jsou až příliš rádoby legrační. Já jsem se dobře bavil. Větší ambice film asi neměl.(11.10.2015)

• majo25

Jedná sa o lacnú kostýmovú zábavku, ktorá je zaujímavá iba tým, že v hlavnej úlohe je obsadený kulturista Scott. Ono už názov napovedá, že to bude skôr blbôstka a ono sa to aj potvrdí. Veď spojiť francúzskych mušketierov z roku 1600 a kalifornského Zorra z 19. storočia je ako spájať Máriu Teréziu s Kaliňákom. Celé je to podrthnuté komičnom a snahou o nejaké hlášky, ale že by som sa bavil, by som ani nepovedal. Šermiarske súboje za veľa nestoja, ono akcie je tiež pomenej, väčšinou sa jedná o konverzačku o spriadaní plánov, či už viac alebo menej podarených a naplnených. Tempo je v pohode, ale to stačíť nemôže.(24.12.2017)

• xaver

Spytlíkovat dohromady Zorra a tři mušketýri, to chce nejenom odvahu, ale hlavně notnou dávku přezíravosti a ještě větší dávku neznalostí. Italský režisér Luigi Capuano měl asi všeho z tohoto přehršel. Jinak by nemohl natočit takový blábol.(19.7.2012)

Kontrolní otázka: Mohl se Zorro setkat se třemi mušketýry včetně ďArtagnana? V roce 1963 italské filmové tvůrce napadlo že ano a tak natočili tento zábavný snímek, který se může s přehledem rovnat se svými podobně zaměřenými soukmenovci. Královský dvůr, intriky, akce a přirozený humor. To vše tu je. O lecjaké dílo samozřejmě nejde. Je to pouhopouhá kostýmová zábava za využití příběhu, kde mezi Francií a Španělskem probíhá válka. A jako vždy tu jde především o ženu jménem Isabella. Škoda, že do děje ještě nebyla zamíchána Angelika. Tempo je tedy vcelku rychlé bez nudných odboček a stále si drží svoji účelovou zábavnost. Takže zapomenout na literární předlohy a vážnější filmové zpracování a při sledování se jen bavit.(6.9.2017)