Brusinkové Vánoce

(TV film)
  • USA Cranberry Christmas (více)

Odloučený pár předstíral manželské štěstí v celostátní televizi, aby pomohl místnímu vánočnímu festivalu i vlastnímu podnikání. Jaká je však čeká budoucnost, když jejich znovuzrozenou lásku ohrožují nové příležitosti? (HBO Max)

chrispe

Dost možná se mi už v listopadu podařilo přesytit vánočních romantických filmů, nebo to byla prostě NUDA. Sice to tady nebylo On a Ona se potkají a je z toho VŠL, ale On a Ona spolu byly asi tisíc let a mají teď PAUZU... ale ve finále to před sebou hrne furt to samý. Chybělo mi tu drama, jakýkoli, i to úplně blbý. Natočený je to standardně, hlavní dvojka sympatická (on mi připomínal Lucifera a nejspíš jsem ho viděla někde v záporné roli, páč hodnýho jsem mu moc nevěřila :D.) 2,5* ()

silentname

Ďalšie Vianoce s Hallmarkom. Tentokrát "Cranberry Christmas". A neviem či je to len môj pocit, ale zdá sa, že Hallmark reálne začali počúvať feedback od niektorých svojich kritikov. Alebo teda, aspoň trochu. Neviem či som niekedy videl Hallmark film o páre, ktorý si prechádza krízou. To je celkom nové. A áno, vieme ako to na konci medzi nimi dopadne, no súčasne je podľa mňa v tomto filme skutočný šarm a aj niekoľko životných momentov a lekcií. Medzi inými hlavne, že ak sme nešťastní, je potrebné o tom hovoriť. Lebo nás to môže uvrhnúť do situácie, kedy naozaj nebudeme vedieť na čom sme. Je vidno, že Drew a Gabe voči sebe necítia niečo negatívne. Ale je cítiť, že sa z ich vzťahu niečo vytratilo, no nevedia to úplne presne pomenovať. A hlavne Gabe má pocit, že musí urobiť maximum, aby nebránil manželke v napĺňaní jej snov. No akosi potom úplne zabudol sám na seba a cíti, že stagnuje. To sú zaujímavé veci. Inak je film ale klasika so všetkým čo vianočný Hallmark film má mať. Hlavná hrdinka v červenom kabáte, zasvecovanie stromčeka, tanečná scénka, festival, veľké množstvo kolied (nechýba samozrejme Deck The Halls) a veľká dávka výzdoby všade. Poznáte to všetci rovnako dobre ako ja. No film je dostatočne ľudský a skutočný na to, aby som ho tvorcom uveril. Takže ak by ste mali záujem o čaro Vianoc po hallmarkovsky, čeknite si tento film. Je celkom dobrý. Hodnotenie: B ()

mardun

Lituji, že už někdo vymyslel slovo Cranboring. Asi pětkrát nebo šestkrát jsem usnul. Patrnerka mě neustále budila. Jak smutné. Krásní lidé. Nádherná scenérie. Jak krásné bylo všechno! Ale NUDA. Žádný úder! Žádná skutečná drť. Žádná skutečná látka. Cítil jsem se, jako bych plaval v misce s ovesnými vločkami. Nuda, nuda, nuda! VERY CRANBORING. ()