Cranberry Christmas (TV film)

Romantický

USA, 2020

Joie Botkin

Kostýmy:

Martin Spencer

Ďalšie Vianoce s Hallmarkom. Tentokrát "Cranberry Christmas". A neviem či je to len môj pocit, ale zdá sa, že Hallmark reálne začali počúvať feedback od niektorých svojich kritikov. Alebo teda, aspoň trochu. Neviem či som niekedy videl Hallmark film o páre, ktorý si prechádza krízou. To je celkom nové. A áno, vieme ako to na konci medzi nimi dopadne, no súčasne je podľa mňa v tomto filme skutočný šarm a aj niekoľko životných momentov a lekcií. Medzi inými hlavne, že ak sme nešťastní, je potrebné o tom hovoriť. Lebo nás to môže uvrhnúť do situácie, kedy naozaj nebudeme vedieť na čom sme. Je vidno, že Drew a Gabe voči sebe necítia niečo negatívne. Ale je cítiť, že sa z ich vzťahu niečo vytratilo, no nevedia to úplne presne pomenovať. A hlavne Gabe má pocit, že musí urobiť maximum, aby nebránil manželke v napĺňaní jej snov. No akosi potom úplne zabudol sám na seba a cíti, že stagnuje. To sú zaujímavé veci. Inak je film ale klasika so všetkým čo vianočný Hallmark film má mať. Hlavná hrdinka v červenom kabáte, zasvecovanie stromčeka, tanečná scénka, festival, veľké množstvo kolied (nechýba samozrejme Deck The Halls) a veľká dávka výzdoby všade. Poznáte to všetci rovnako dobre ako ja. No film je dostatočne ľudský a skutočný na to, aby som ho tvorcom uveril. Takže ak by ste mali záujem o čaro Vianoc po hallmarkovsky, čeknite si tento film. Je celkom dobrý. Hodnotenie: B(3.11.2020)