Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Někteří lidé si pamatují na časy, kdy se jako děti báli jezdit výtahem. Jedné noci v hotelu dojde k nehodě, při níž málem zahyne několik hostů právě cestou výtahem z restaurace. Vyšetřování případu ale žádnou technickou ani jinou závadu neprokáže. Dny plynou dále a incidentů s výtahem přibývá, tentokrát již smrtelných. Výtahový technik Felix Adelaar se rozhodne na vlastní pěst pokračovat ve vyšetřování i po tom, co je náhle nadřízeným z případu odvolán. Toto rozhodnutí, jak se později ukáže, uvede ve smrtelné nebezpečí i jeho samotného. (FIBO)

(více)

Recenze (17)

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Spíše tři a půl. Film zobrazující výtah jako zabijáka, to je zajímavý, ale nejen zajímavý. Místy humorný. Nizozemci mají zajímavé filmy, bohužel jich je velmi málo znát a to je chyba. Jsem rád, že je díky jedné knize, kde jsou kompletní dějiny filmu, můžu poznat. Když jsem o tom četl, čekal jsem že to bude film, který bude zabírat jen prostředí kolem výtahu, ale dostaneme se (asi škoda) i dál. Celý film vypadá trošku amatérsky (to mnoho díváků odradí), ale přesto se mi líbí jak je masakrující výtah hravej a dokáže se vyřádit. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

De Lift je príkladom nevyužítého potenciálu. Nápad s nevyspytateľným výťahom ako slasherovým zabijakom je fajn a ním spáchané vraždy sú nápadité. Problémom však je, že ich tu je ako šafránu, nakoľko väčšinu minutáže vypĺňa nezáživné pátranie jedného opravára výťahov a rádoby technicky zamerané kecy o možných príčinách zblbnutia mechanizmu. ()

Reklama

Campbell 

všechny recenze uživatele

Režisér Maas je hodně zvláštní člověk a jeho filmy jsou taky dost zvláštní. Ne jinak je u tohohle filmu. Zabijáckej výtah se nevidí zas tak často(konrétně si vybavím jen jeden film). Tohle sice nebylo vůbec špatný ale zbytečně dlouhý. Film samotně je natočenej na výbornou, čekal jsem že se budu spíše smát ale opak je pravdou tenhle film je celkem brutální a je i zatraceně dobře natočenej, kamera je výborná a film se snaží nenudit, ale bohužel mu to moc nejde. Scény které se odehrávají mezi tím než výtah někoho zabije jsou poměrně o ničem. Strašně bych chtěl dát 4*, ale bohužel nemůžu film by se musel sestříhat a některé herce vyměnit(nejlépe hlavního hrdinu kterej mi byl silně nesympatickej). ()

hladass 

všechny recenze uživatele

Což o to, nápad s vraždícím výtahem je docela slušný, ale zpracování dost pokulhává... To, že se ve filmu vyskytuje poměrně dost hluchých míst by mi ani tak moc nevadilo, přece jenom v osmdesátkových hororech je to poměrně častý jev, že celý film vyznívá neuvěřitelně béčkově taky ne (herci, hudba, kamera, přesně jak jsem čekal), ale co mě vysloveně nasralo byly samotné vraždy... Že nebyly dostatečně krvavé, čert to vem, ale že byly neskutečně nudné a bez jakéhokoliv nápadu (předvídatelné) to mi vadilo hodně... Škoda, chtělo to trochu originality do toho umírání a z De Lift mohl být hodně dobrý kousek... Takhle jen průměr... ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Mám taký pocit, že niektoré horory majú vysoké hodnotenia len preto, že sú staré, lenže staré ešte neznamená dobré. Aj toto je ten prípad. Je to dosť nudný film. Nápad o vraždiacom výťahu je vcelku originálny a originálne sú aj niektoré vraždy (najviac sa mi páčilo, keď sa výťah zahral na gilotínu). Žiaľ, bolo toho strašne málo a dokopy tam boli len dve - tri scény, ktoré sa mi páčili. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (5)

  • Firma, ve které Felix (Huub Stapel) ve filmu pracuje, byla původně nazvána "Delta Liften". Protože ale toto jméno už bylo registrováno, těsně před natáčením jej tvůrci změnili na "Deta Liften". (hladass)
  • Scéna, ve kterém je hlídač sťat výtahem, byla točena několikrát. Právě proto je hlava, který spadne do šachty, již zašpiněná a znetvořená. (hladass)
  • Ve spěchu otitulkovaná verze filmu byla promítaná na festivalu v Cannes, kde se setkala s velkým úspěchem, díky kterému koupila distribuční práva k filmu společnosti Warner Brothers. (hladass)

Reklama

Reklama