Výtah

Elevator, The

The Lift

Horor / Thriller / Fantasy / Sci-Fi

Nizozemsko, 1983, 95 min

Režisér Maas je hodně zvláštní člověk a jeho filmy jsou taky dost zvláštní. Ne jinak je u tohohle filmu. Zabijáckej výtah se nevidí zas tak často(konrétně si vybavím jen jeden film). Tohle sice nebylo vůbec špatný ale zbytečně dlouhý. Film samotně je natočenej na výbornou, čekal jsem že se budu spíše smát ale opak je pravdou tenhle film je celkem brutální a je i zatraceně dobře natočenej, kamera je výborná a film se snaží nenudit, ale bohužel mu to moc nejde. Scény které se odehrávají mezi tím než výtah někoho zabije jsou poměrně o ničem. Strašně bych chtěl dát 4*, ale bohužel nemůžu film by se musel sestříhat a některé herce vyměnit(nejlépe hlavního hrdinu kterej mi byl silně nesympatickej).(30.6.2014)

Za náměť určitě si snímek zaslouží pochvalu,ale co je mu to platné,když přestane bavit.Je pravda,že tolik minut být jen u výtahu asi nejde,ale ze snímku se stala spíše kriminální zápletka s párem dobrých scén.Chvilku to má doopravdy skvělou atmofséru s dobrou hudbou,ale víceméně víte,že to vše musí být tak až béčkově na oko.Jeden by ani nepoznal,že kdyby se tam nemluvilo holandštinou,že je to fakt ze země tulipánů.Nápad,pár dobrých scén,konec filmu.55%(18.11.2017)

Toto je moj prvy kontakt s holandskym hororom a musim pripomenut, ze to zas nebol taky zly film. Akurat tych akcii aj mohlo byt viacej, pretoze zbytocne obkecavanie moc nemusim. Ako jednohubka je to dost dostacujuce a opakovany navrat k tomuto filmu u mna nehrozi. Tvorcovia filmu sa tiez mohli viac sustredit na lepsie zabery kamier, co zas nemozem povedat o vsetkych, pretoze niektore podarene sceny sa aj vopchali do zaberu kamery, ale bohuzial v strasnom minime.(11.2.2015)

Kritizovať niektoré filmy len preto, že niesu pôvodom z Hollywoodu a tak ich spracovanie nieje až tak dokonalé, by bolo v tomto prípade nemiestne. Problém je ale v tom, že film stráca grády z minúty na minútu, to znamená že všetko dobré sa odohráva v prvej polovici. Škoda, čakal som viac ako obstojnú žánrovku, ktorá by mi dala opäť najavo, že machri sú aj mimo USA.(10.1.2016)

Spíše tři a půl. Film zobrazující výtah jako zabijáka, to je zajímavý, ale nejen zajímavý. Místy humorný. Nizozemci mají zajímavé filmy, bohužel jich je velmi málo znát a to je chyba. Jsem rád, že je díky jedné knize, kde jsou kompletní dějiny filmu, můžu poznat. Když jsem o tom četl, čekal jsem že to bude film, který bude zabírat jen prostředí kolem výtahu, ale dostaneme se (asi škoda) i dál. Celý film vypadá trošku amatérsky (to mnoho díváků odradí), ale přesto se mi líbí jak je masakrující výtah hravej a dokáže se vyřádit.(10.7.2004)

• - Všichni herci zvládli své party sami a ve filmu se tak neobjevili žádní kaskadéři. (hladass)

• - Scéna, ve kterém je hlídač sťat výtahem, byla točena několikrát. Právě proto je hlava, který spadne do šachty, již zašpiněná a znetvořená. (hladass)

• - Film byl natočen za 30 dní. (hladass)