Mělo to být překvapivé setkání na jednom z nejromantičtějších míst na světě, francouzském Azurovém pobřeží. Těsně před přistáním v Cannes ale americká letadlová loď U.S.S. Independence změnila kurz a s novými rozkazy vyrazila vstříc Santa Margheritě. Čtyři ženy Bonnie, Toni, Michele a Liz mohly jen nespokojeně z břehu přihlížet, jak se jejich manželé, snoubenci a „skoro snoubenci" vzdalují. Jenomže kde je vůle, bývá i cesta, řekly si dámy a v oprýskaném růžovém citroenu se vydaly za námořníky. Jenomže i cesta na italskou riviéru může být někdy trnitá, což dámy poznaly v okamžiku, kdy jejich auto vinou nefunkčních brzd zdemolovalo bezmála půlku italského statku a čtveřice žen byla nucena si tady škodu vlastníma rukama odpracovat. Ještěže další změnu kurzu už neměla Independence v plánu. (dopitak)

dopitak

Od muzikálu bych čekal víc než jen že tam bude zpívat jediná herečka. Začátek je docela slibný, a ještě když přijdou na řadu legendární serpentýny u Cannes (kolikrát jsme tu jen viděli filmovou honičku...), divák si slibuje. Když se ale obě strany spojí, je to dost zmatek. Motivace jednotlivých postav je slabá, vtipných situací se nedostává. Objevil jsem i chybu ve filmu, a to v okamžiku, kdy jeden z námořníků připravuje v italském hotelu na baru speciální mariňácký koktejl, do tří skleniček naleje nějakou brču, láhev odstaví a v bezprostředně následujícím záběru je zeleno ve všech čtyřech sklenicích. ()