Johnny Mysto: Boy Wizard

Johnny Mysto: Chlapec a kúzelník

Dobrodružný / Fantasy

USA, 1996, 87 min

• Redík

Rodinný dobrodružný film, který si vychutnají především děti. Pro dospělého člověka to až taková zábava není. Přůměrný děj, podprůměrné akční scény filmu a vykreslení atmosféry doby se také moc nepovedlo. Navíc film byl natočený v roce 1996 a vypadá spíše jako film z osmdesátých let. Ptáte se proč tedy hodnotím za 2 hvězdy? Protože jsem si to vychutnal jako dítě :-) ... btw. Vim ze do toho nemam co mluvit.. Ale hlavne mu prosim nedavejte jmeno FIBO!(7.2.2008)

Velká škoda, že se jedná o nízkorozpočtový film. Myšlenka je pěkná, nicméně, kdyby bylo odstraněno několik infantilních prvků a kdyby celková výprava měla k dispozici více peněz, mohl by být tento film známější. Ale jak se říká, kdyby, kdyby... Na druhou stranu, některé triky se musí pochválit. Film vznikal v době, kdy byly vizuální efekty ještě v kolíbce a na tu dobu to bylo velice povedené. Mínusem však zůstává mizerné provedení doby Merlinovy, rekvizity už z dálky vypadají nevěrohodně a Excalibur jako legendární meč vypadá hned z prvního pohledu jako dětská hračka než jako skutečná zbraň (na to jak je velký, je mizerně lehký... o designu a manuálním provedení nemůže být ani řeč).(6.7.2010)