Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Ach ty nůžky páně střihačovy, proč jen trochu nezasáhly! Na tři hodiny a neustále se opakující motiv stolování je to vážně hodně nezáživné a nudné. Přitom je v dialozích celkem slušný potenciál, alespoň co se Hollywoodských záležitostí týče. I herecké obsazení v čele s Hopkinsem přišlo na zmar, já nevím, ale Pitt prostě zatím nezahrál nic, co by ukázalo jeho eventuální nadání. A to jeho večné koulení očima a koukání někam do dálky ... Avšak hudba od Thomase Newmana, fakt stojí za to a v řadě scén prostě strhává pozornost navzdory charismatickému Hopkinsovi a hezounkému Pittovi.(28.10.2003)

Roztomilá, mistrně zahraná role "smrťáka" Bradem Pittem, kterého považuji za dobrého herce a na tuto dobu až možná příliš dobrého... Tím příliš myslím obsazení v děsivých velkokomerčních sračičkách, kterými nás "pan Hollywood" toliko dnes častuje..!!!!!!!! :-((( Skvělý partner Hopkins a krásná něžná Claire sehrávají opravdu citlivou a hezkou podívanou s lehkým úsměvem..(22.8.2008)

Výborná tříhodinová romantika, která nenudí a donutí k zamyšlení. Nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Tříhodinový film, jehož polovinu rozpočtu sežral závěrečný pětiminutový ohňostroj, nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Film, kde Brad Pitt v herectví překonává Anthony Hopkinse. Nezní to trochu... A přesto si film neodnesl z žádného předávání cen nějaké výraznější ocenění. Thomas Newman se osvědčil již tolikrát, že i jeho stá první variace na totéž se neoposlouchá a dodává filmu takové to tajemné kouzlo, jeho hudba musí být magická. Claire Forlani patří mezi to nejkrásnější, co kdy filmové plátno nabídlo a o hereckých výkonech jsem se zmiňoval (snad ještě zmínit Jeffrey Tambora). Obrovské překvapení a zasloužené plné hodnocení.(27.12.2007)

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete...(3.11.2009)

Tahle role ledovému krasavci Bradu Pittovi vážně sedne nejlépe. Je skvělá Smrt! A Claire Forlani zase nádherně ztělesňuje Život s jeho celou křehkostí. K tomu ještě Anthony Hopkins jako ten, pro kterého Smrt přichází. Nemá to chybu, i závěrečné scény zvolily smysluplný konec. Jen ty tři hodiny jsou trochu moc.(13.10.2003)

• - Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních, ke kterému byla v kině připojena upoutávka na film "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba". Výsledkem byla zvýšená návštěvnost fanoušků, kteří si kupovali plné vstupné, aby shlédli pouze trailer. (don corleone)

• - V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)