Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Film, na který musí mít člověk náladu. Ale líbí se mi čím dál tím míň, je to taková ta přehnaně osudová lovestory, která postupně s každou reprízou (a že na to člověk v bedně narazí až nepříjemně často - a manželka to vždycky chce dokoukat, jakoby to snad mělo skončit jinak, bo co hergot) svým nedostatkem všeho vyjma zamilovaných a OSUDOVÝCH pohledů z očí do očí víc a víc sere.(26.8.2013)

Tento film je dokonalí - vynikající. Spojení herců Brad Pitta, Anthony Hopkinse a Claire Forlani je dokonalé. Brad Pitt, Anthony Hopkins hrají v tomto snímku své životní role. Svojí roli dokonale zahrála i Claire Forlani. Lepšího smrťáka (kterého ztvárnil Brad Pitt) si neumím představit. Neotřelý nápad byl proměněn ve skvěle vybroušený snímek, který člověk musí vidět víckrát. Teď už vím - že jisté je v životě jenom smrt, daně a tenhle film. No prostě je to vynikající podívaná.(8.6.2015)

70% - Geniálně natočená blbost. Jedna z výjimek, kdy zcela nepřesvědčivý scénář vnímá divák pouze okrajově. Pro skvostné herecké výkony a emotivní hudbu Thomase Newmana se totiž omezí pouze na pár myšlenkových útržků z dialogů, či situací. Výsledný dojem je pak: Nasládlý, ale jinak povedený koktejl z pohádky, romantické lovestory, a duchařiny, ve kterém je zapíchnuto paraplíčko z recyklovaného materiálu.(22.4.2008)

Nie sú to čisté tri *, ale na druhé pozretie musím ubrať zo štyroch. Keby to bolo kratšie, tak by to bolo OK. Takto ma to nudilo. Myslím, že ten istý obsah životných právd by sa vmestil aj do omnoho kratšej stopáže. Miestami film pretekal sentimentom a musím povedať, že mi nevyhovovala ani mimika Claire Forlani. Na niečo, čo má byť "veľký" film je to málo.(9.1.2006)

• sud

Mám rád dlouhé filmy a pokud je film výborně natočený, dlohá stopáž je pro mne spíše plusem. V tomto případě jsem se bohužel nudil. Nedokázal jsem se do příběhu dostat, nedokázal jsem ho cítit. Brad Pitt mě nepřesvědčil, jako ve většině svých filmů. Martin Brest to po režisérské stránce příliš nezvládl, "Vůně ženy" bylo jiné kafe. Anthony Hopkins je jako vždy suverénní a skvělý a pouze kvůli němu jsem film dokoukal. Ten nikdy nezklame. Aspoň tak.(30.9.2006)