Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Dívala jsem se na to z jediného důvodu. Důvod se jmenuje Anthony Hopkins a nezklamal mě. Jeho William Parish je postavou nesmírně sympatickou a hluboce lidskou. Na vše ostatní se dá v pohodě zapomenout a také jsem tak ihned učinila. Když už máslo - jakékoli -, tak s asistencí Marlona Branda, ne Brada Pitta.(17.10.2007)

Mně se film líbil a to hodně, délka mi nevadila, jak někdo říkal film je přehlcen dlouhými pohledy z očí do očí - ale pokud to dělá Hopkins a Pitt, tak mi to nevadí. Hopkins (nejlepší herec vůbec) tradičně skvělý, ale i Brad Pitt se mi tu dost líbí (jeho smrt je přesnou kombinací humoru a zároveň mrazení v zádech), na Forlaniovou se zase hezky dívá. A nejlepší soundtrack Thomase Newmana.(15.7.2003)

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem.(12.7.2010)

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman?(12.6.2005)

Rozhodne dobrý film s dobrou atmosférou a zo zaujímavým námetom. Herecké obsadenie je skutočne luxusné, aj keď Brad Pitt vyzerá viac, no ... menej chlapsky. Ale zahral to skutočne dobre, rovnako tak aj Anthony Hopkins, ale hviezda plátna pre mňa bola aj tak Claire Forlani. Je to skutočne dobrý film, perfektne zrežírovaný a hudobne romanticky zabalený zabalený, ale aj keď dĺžka filmu je skutočne neskutočná, film ma prekvapivo nenudil a dokonca vo mne niečo zanechal. Film ma zaujal po celú dobu, ale tie dialógy a niektoré chovanie postav, mi trošku vadilo, čo je asi jediné mínus. 70% - 3*(13.3.2013)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)

• - Předlohou pro film se stal snímek Death Takes a Holiday z roku 1934. (Cetnik_42)