Seznamte se, Joe Black

Meet Joe Black

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Stává se to tak jednou... dvakrát či třikrát za 10 let :o) , že se vám snímek dostane pod kůži, příjemně ubíhá před očima a vy vlastně ani nevíte jak se mu to povedlo :o) Nesmírně pozitivní, hřejivý snímek o ŽIVOTĚ. Pokud chcete znát hlavní důvod proč shlédnout tento snímek, tak jsou to jednoznačně herecké výkony! Ať už je to Anthony Hopkins v roli mediálního magnáta Willa Parrishe, tak i Brad Pitt jako SMRT, co si přišla pro Willa. ( slova jako toporný výkon rozhodně nejsou na místě.) Will dostává nabídku, odklad na neurčito, výměnou zato, že bude dělat Bradovi ( Smrti ) průvodce na Zemi. Vše se začíná maličko komplikovat v okamžiku, kdy se Smrt zamiluje do Willovi dcery ( v podání krásné Claire Forlani ). Co musím jednoznačně vyzdvihnout je nádherná Newmanova hudba umocňující už tak silný zážitek. Těch 178 minut mi uběhlo jako voda a já se na konci přistihl, že je mi moc líto, že snímek již končí.....(24.11.2008)

• tron

„Nie si Smrť. Si len chalan v obleku.“ Toto bola taká strata času, že nemienim vypisovať dlhé komentáre a strácať touto nudnou blbosťou ďalšie tri hodiny (!) svojho života, tak rýchlo poďme na to: nahraďte matne nepresvedčivého Brada Pitta niekým charizmatickejším (v neposlednom rade hercom a nie modelom), vyrazte polovicu postáv (začnite Weberom a Tamborom, spravila dobrí herci, ale tu sú fakt až odporní), tým pádom sa vám to skráti o dobré dve hodiny (...) a potom sa na to možno bude dať pozerať. Aspoň trocha - a s tolerantným úsmevom. Dovtedy je to len zlý sen, ktorý nemá konca kraja; dokonca ani vynikajúci Anthony Hopkins a arašidové maslo to nezachránia. Ospravedlňujem sa za stručnosť, ale myslím, že Martin Brest toho natáral na 178 minút (kristeježiši, 178 minút!!!!!) viac, než dosť.(9.12.2004)

Hodně moc zajímavý film o "smrtce" (Brad Pitt), která si přijde pro magnáta (Anthony Hopkins) a dá mu velmi zajímavou nabídku v podobě časového odkladu podmíněnou tím, že mu pomůže se něco přiučit o lidech. Skvělé herecké výkony ústřední dvojice Anthony Hopkins a Brad Piit jen dokresluje krásná Claire Forlani. Celým filmem se táhne velmi zvláštní atmosféra podpořená překrásnou hudbou Thomase Newmana. Jediné co mi na filmu vadilo je délka, protože místy sem se i trochu nudil, ale za shlédnutí to určitě stojí......(15.12.2007)

Rozhodne dobrý film s dobrou atmosférou a zo zaujímavým námetom. Herecké obsadenie je skutočne luxusné, aj keď Brad Pitt vyzerá viac, no ... menej chlapsky. Ale zahral to skutočne dobre, rovnako tak aj Anthony Hopkins, ale hviezda plátna pre mňa bola aj tak Claire Forlani. Je to skutočne dobrý film, perfektne zrežírovaný a hudobne romanticky zabalený zabalený, ale aj keď dĺžka filmu je skutočne neskutočná, film ma prekvapivo nenudil a dokonca vo mne niečo zanechal. Film ma zaujal po celú dobu, ale tie dialógy a niektoré chovanie postav, mi trošku vadilo, čo je asi jediné mínus. 70% - 3*(13.3.2013)

Výborná tříhodinová romantika, která nenudí a donutí k zamyšlení. Nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Tříhodinový film, jehož polovinu rozpočtu sežral závěrečný pětiminutový ohňostroj, nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Film, kde Brad Pitt v herectví překonává Anthony Hopkinse. Nezní to trochu... A přesto si film neodnesl z žádného předávání cen nějaké výraznější ocenění. Thomas Newman se osvědčil již tolikrát, že i jeho stá první variace na totéž se neoposlouchá a dodává filmu takové to tajemné kouzlo, jeho hudba musí být magická. Claire Forlani patří mezi to nejkrásnější, co kdy filmové plátno nabídlo a o hereckých výkonech jsem se zmiňoval (snad ještě zmínit Jeffrey Tambora). Obrovské překvapení a zasloužené plné hodnocení.(27.12.2007)

• - Eli Roth byl najat jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval (herec, jemuž scénu připravovali, byl o něco vyšší). Martin Brest šel zrovna okolo, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-in a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za tohle nedorozumění – najat jako asistent produkce, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Existuje i zkrácená dvouhodinová verze, která se vysílala v televizi a v letadlech, v níž chybí většina pracovních scén Williama Parrishe (Anthony Hopkins). Martin Brest s tímto sestřihem hlasitě nesouhlasí a to do té míry, že nechal své jméno odstranit z titulků a byl nahrazen Alanem Smitheem (toto jméno režiséři užívají v případě, pokud jim studio nějak výrazněji zasáhne do filmu). [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Rozpočet činil 90 milionů amerických dolarů, za což mohla mimo jiné přehnaná pečlivost Martina Bresta, který natáčení mnohých scén nespočetněkrát opakoval. To ohromně vytáčelo Anthony Hopkinse a nejednou se kvůli tomu pánové na place pohádali. [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)