Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Hollywood v nejryzejší podobě. Romantický velkofilm s nejpůvabnějším Smrťákem, který má rád arašídové máslo. Výtečné dialogy a úžasné herecké souznění Brada Pitta a Anthonyho Hopkinse. Emoce létají vzduchem a Thomas Newman k tomu přidal nádherný hudební doprovod. Tři hodiny jsou málo, chtělo by to hodinu navíc...(20.12.2010)

• Hrabka

Takový typ filmu zdá se mi poněkud nešťastným. Tohle prostě není nic pro mě. Má to dobrý mysteriózní nádech a dobrého Hopkinse, ale to je asi tak vše, čím mě ten film dokázal zaujmout. Jinak je to prostě hrozná zívačka. Někdo to má rád, ale já u těch zdlouhavých scén bez hudebního doprobodu málem zhynul. Navíc vcelku nudná romantická linie, která je navíc značně předvídatelná. Je to natočený dobře, o tom žádná, ale z pohledu líbilo/nelíbilo, bavilo/nebavilo, to prostě na víc jak dvě hvězdy nevidím. 50%(6.6.2013)

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman?(12.6.2005)

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete...(3.11.2009)

Nesmírně osobitý snímek s překrásnou hudbou a strhujícím Anthony Hopkinsem. Během necelých 3 hodin jsem neobjevil žádný moment který by nudil, nebo který by byl nějak zbytečný. I když dávám 4* stále nějak zvažuji plné hodnocení, protože jsem už dlouho nebyl tak silně upoután k filmu. Ačkoliv se nejedná o žádnou komedii a vtipných momentů je tu dost poskrovnu, působil na mě film velmi uklidňujícím dojmem, že jsem si teď naprosto jist, po čem mám sáhnout, až se budu chtít znovu odreagovat a nechat se opět naladit na správnou strunu. 85%(28.9.2010)

• - Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)