Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Dlouho jsem si nechával čas, abych vstřebal jeden z nejlepších filmů, jímž tenhle skutečně je. Těžko se mi hledají slova, abych správně vystihl přednosti a nenapadá mne ani jedno, kterým bych něco vytýkal. Tenhle film je unikátní a ve své podstatě jedinečný. Zkloubil v sobě několik žánrů a diváka tak vtáhne do děje, že se mu ani nechce věřit, že by to nebyla pravda. Najednou se mu chce žít s postavami ve filmu. Až tak děsivě skutečný je. Naprosto vás chytne za srdce a nabídne vám tolik pocitů, že najednou nevíte, který si honem vybrat. Závěr filmu je mistrovské dílo a jak vše graduje, člověku až běhá mráz po zádech. Jsem ohromen skvělými hereckými výkony a dokonalou hudbou, která vždy jemně podkresluje, ale nepřebíjí děj. Tleskám ve stoje a dávám 100%(16.7.2010)

Mně se film líbil a to hodně, délka mi nevadila, jak někdo říkal film je přehlcen dlouhými pohledy z očí do očí - ale pokud to dělá Hopkins a Pitt, tak mi to nevadí. Hopkins (nejlepší herec vůbec) tradičně skvělý, ale i Brad Pitt se mi tu dost líbí (jeho smrt je přesnou kombinací humoru a zároveň mrazení v zádech), na Forlaniovou se zase hezky dívá. A nejlepší soundtrack Thomase Newmana.(15.7.2003)

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete...(3.11.2009)

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50%(19.1.2009)

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem.(12.7.2010)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch New York, New Jersey a Rhode Island. Natáčalo sa od 11.6. do 12.11.1997 a potom od decembra 1997 do júla 1998. (MikaelSVK)

• - Eli Roth byl najat jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval (herec, jemuž scénu připravovali, byl o něco vyšší). Martin Brest šel zrovna okolo, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-in a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za tohle nedorozumění – najat jako asistent produkce, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)

• - Předlohou pro film se stal snímek Death Takes a Holiday z roku 1934. (Cetnik_42)