poster

Seznamte se, Joe Black

 • anglický

  Meet Joe Black

 • slovenský

  Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pumiiix
  ****

  Krásně vyprávěný hořkosladký romantický příběh. Trošku monstrózní délka, ale film má silnou atmosféru a je nabitý emocemi, které ještě více umocňují skvělé herecké výkony, Brad Pitt opět ukázal, že je pán herec, jeho radost z arašídového másla a podobných pro lidi zcela obyčejných věcí byla velice přesvědčivá. Statečně a účinně ho doplňují stařečina Athony Hopkins a jeho filmová dcera Claire Forlani. Už ze začátku byl jeden okamžik, který asi nikdy nezapomenu a to při přechodu ulice, otáčení po holkách se nevyplácí ;-) romantická linie funguje perfektně a Pittovi věříte když v sobě nalézá první city a lásku, s citem zvolená hudba a bez chyby odvedená práce kameramana, rád se kdykoliv k této romanci vrátím i přes cenu obětovaného času. 8/10*(26.11.2007)

 • Boss321
  ****

  Hodně moc zajímavý film o "smrtce" (Brad Pitt), která si přijde pro magnáta (Anthony Hopkins) a dá mu velmi zajímavou nabídku v podobě časového odkladu podmíněnou tím, že mu pomůže se něco přiučit o lidech. Skvělé herecké výkony ústřední dvojice Anthony Hopkins a Brad Piit jen dokresluje krásná Claire Forlani. Celým filmem se táhne velmi zvláštní atmosféra podpořená překrásnou hudbou Thomase Newmana. Jediné co mi na filmu vadilo je délka, protože místy sem se i trochu nudil, ale za shlédnutí to určitě stojí......(15.12.2007)

 • Arx
  *****

  Tenhle patří mezi mé nejoblíbenější. Nevím proč ale tenhle film má super atmosféru a Brad Pitt v roli smrtky je prostě super a to vše doplňuje krásná Claire Forlaniová spolu s Anthony Hopkinsem. Hudba je prostě dokonalá. Tenhle film je jak nabroušený diamant světové kinematografie. Dlouhý film, který se táhne až do toho nejhezčího konce v kterém je několik opravdu silných scén. Joe Black je film, který se Vám za to čekání 100 násobně odmění. Chápu, že tenhle film nemusí sednout každému ale u mě je to jasných 5 hvězdiček(3.2.2007)

 • Disk
  *****

  Hollywood v nejryzejší podobě. Romantický velkofilm s nejpůvabnějším Smrťákem, který má rád arašídové máslo. Výtečné dialogy a úžasné herecké souznění Brada Pitta a Anthonyho Hopkinse. Emoce létají vzduchem a Thomas Newman k tomu přidal nádherný hudební doprovod. Tři hodiny jsou málo, chtělo by to hodinu navíc...(20.12.2010)

 • Big Bear
  *****

  Rád bych se také jednou až to přijde dozvěděl, že se nemusím bát.... a snad bude i dost času urovnat neurovnané a milým říci sbohem, neplačte, odcházím šťastný - více jsem si nemohl přát. :-) --- Ano Meet Joe Black je doják. Je ale vytvořený s takovým umem a v tak dokonalém řemeslném zpracování, že jsem se rád vedomně nechal unést a dojmout. Lví podíl má na celém filmu hlavně ústřední trojice. Pitt mi sice přišel mírně toporný, ale volba krásné Forlani a hlavně Sira Hopkinse byla jedinečná. Herecké výkony byly ve filmu perfektní i u ostatních postav. Děj krásně balancoval na dramaticko-mysteriózní hraně, občas zklouzával k mírné ironii např ve scéně kdy se Hopkins rozčiluje nad ztrátou vlivu ve firmě a Pitt jej nabádá : ,,Bille, dostaneš infarkt a mně skončí prázdniny! '' Dialogy ve filmu jsou skvěle promyšlené i závěr filmu, kde jsem rád odpustil ,,happy end '' :-). Oproti Bergmanovi tu Smrt s hlavním hrdinou nehraje šachy o jeho život. Bill ví, že je konec, ale umožní Smrti dojít poznání lásky a citu. Je dokonce tak velkorysý, že umožní Smrťákovi Pittovi vztah se svojí dcerou... Film obsahuje i jednu milostnou scénu, která jasně dokládá, že pro znázornění vášnivosti není nutná nahota. Naopak... Dcera Billa samozřejmě neví do koho se zamilovala. Podle ní je to muž, kterého ráno potkala v kavárně. Neví, že ho chvilku po jejich rozchodu srazilo auto a že jeho podobu si Smrt vzala na sebe... Tohle téma je zkrátka silné, náročné a jde velice jednoduše zpackat, ale Brest to zvládl na jedničku. Samozřejmě nelze opomenout Newmanoův soundtrack i skvělý výběr skladeb při oslavě Billových 65 narozenin. Dávám 5 lžiček arašídového másla. * * * * *(31.1.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace