Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Výborná tříhodinová romantika, která nenudí a donutí k zamyšlení. Nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Tříhodinový film, jehož polovinu rozpočtu sežral závěrečný pětiminutový ohňostroj, nezní to trochu přitažené za vlasy? Zní, ale je to pravda. Film, kde Brad Pitt v herectví překonává Anthony Hopkinse. Nezní to trochu... A přesto si film neodnesl z žádného předávání cen nějaké výraznější ocenění. Thomas Newman se osvědčil již tolikrát, že i jeho stá první variace na totéž se neoposlouchá a dodává filmu takové to tajemné kouzlo, jeho hudba musí být magická. Claire Forlani patří mezi to nejkrásnější, co kdy filmové plátno nabídlo a o hereckých výkonech jsem se zmiňoval (snad ještě zmínit Jeffrey Tambora). Obrovské překvapení a zasloužené plné hodnocení.(27.12.2007)

Fenomenální snímek! Tři hodiny krátká podívaná, jak trefně poznamenal Gemini. Čas s tímhle snímkem totiž utíká velmi rychle, není totiž dlouhý, pouze nikam nespěchá. Abych se přiznal, jedná se o jeden z těch filmů, které mi dlouho zůstávají v hlavě a nevím jak se k nim správně vyjádřit. Hopkins je parádní, absolutně jsem mu věřil, z jeho postavy přímo číší co si zrovna v ten který moment myslí a nemusí kvůli tomu ani nic říkat. Stejně přesvědčivý je i Pitt jeho nerozhodnost, překvapenost a zároveň vysoké sebevědomí je zahráno opravdu excelentně. Mezi všemi herci létají vzduchem emoce... Jak už jsem psal, nemám slov.(26.11.2007)

Opravdu nevím, koho zrovna napadlo Pitta obsadit do role Smrti, ale stalo se. Jedno vím jistě, Pitt se do této role vůbec nehodí, a ještě lépe řečeno, sehrál ji hrozně. I když v působivém úvodu, předtím než ho srazí autem, coby okouzlující mladík v restauraci, který vede nenucený rozhovor s Claire Forlani, je mnohem přesvědčivější. Přesvědčivost jako by chyběla i ostatním aktérům a Hopkins s Forlani mě rovněž ničím neoslnili. Film údajně stál 90 milionů dolarů, ale že by to na něm bylo znát, to se říct nedá. Film jako celek vyznívá povrchně a některé jeho scény, zvláště v úvodu, jsou opravdu dobré. Vzhledem k zbytečně přepálené stopáži ve filmu zaniká to, co mělo být jeho předností, a proto tohle poselství o Smrti není dvakrát přesvědčivé. Hodně tohle téma tvůrci promrhali a rozmělnili po "hollywoodsku". Mé hodnocení: 50%(19.1.2009)

Krásně vyprávěný hořkosladký romantický příběh. Trošku monstrózní délka, ale film má silnou atmosféru a je nabitý emocemi, které ještě více umocňují skvělé herecké výkony, Brad Pitt opět ukázal, že je pán herec, jeho radost z arašídového másla a podobných pro lidi zcela obyčejných věcí byla velice přesvědčivá. Statečně a účinně ho doplňují stařečina Athony Hopkins a jeho filmová dcera Claire Forlani. Už ze začátku byl jeden okamžik, který asi nikdy nezapomenu a to při přechodu ulice, otáčení po holkách se nevyplácí ;-) romantická linie funguje perfektně a Pittovi věříte když v sobě nalézá první city a lásku, s citem zvolená hudba a bez chyby odvedená práce kameramana, rád se kdykoliv k této romanci vrátím i přes cenu obětovaného času. 8/10*(26.11.2007)

Hollywood v nejryzejší podobě. Romantický velkofilm s nejpůvabnějším Smrťákem, který má rád arašídové máslo. Výtečné dialogy a úžasné herecké souznění Brada Pitta a Anthonyho Hopkinse. Emoce létají vzduchem a Thomas Newman k tomu přidal nádherný hudební doprovod. Tři hodiny jsou málo, chtělo by to hodinu navíc...(20.12.2010)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)

• - Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, bola pôvodne navrhnutá pre Gene Hackmana. (Lulu13)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch New York, New Jersey a Rhode Island. Natáčalo sa od 11.6. do 12.11.1997 a potom od decembra 1997 do júla 1998. (MikaelSVK)