Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Rozhodne dobrý film s dobrou atmosférou a zo zaujímavým námetom. Herecké obsadenie je skutočne luxusné, aj keď Brad Pitt vyzerá viac, no ... menej chlapsky. Ale zahral to skutočne dobre, rovnako tak aj Anthony Hopkins, ale hviezda plátna pre mňa bola aj tak Claire Forlani. Je to skutočne dobrý film, perfektne zrežírovaný a hudobne romanticky zabalený zabalený, ale aj keď dĺžka filmu je skutočne neskutočná, film ma prekvapivo nenudil a dokonca vo mne niečo zanechal. Film ma zaujal po celú dobu, ale tie dialógy a niektoré chovanie postav, mi trošku vadilo, čo je asi jediné mínus. 70% - 3*(13.3.2013)

Dívala jsem se na to z jediného důvodu. Důvod se jmenuje Anthony Hopkins a nezklamal mě. Jeho William Parish je postavou nesmírně sympatickou a hluboce lidskou. Na vše ostatní se dá v pohodě zapomenout a také jsem tak ihned učinila. Když už máslo - jakékoli -, tak s asistencí Marlona Branda, ne Brada Pitta.(17.10.2007)

Tomuto říkám zážitek! Citový, emocionální, plný lásky? Jak chcete?! Za celé tři hodiny jsem se ani jednou nenudil a konec? S klidným svědomím jej můžu přirovnat...třeba...třeba k Duchovi. Nezapomenutelná hudba, herecké výkony a Claire Forlani:-) "A co bude dál?"..."To se uvidí..." 90%(24.10.2008)

Hodně moc zajímavý film o "smrtce" (Brad Pitt), která si přijde pro magnáta (Anthony Hopkins) a dá mu velmi zajímavou nabídku v podobě časového odkladu podmíněnou tím, že mu pomůže se něco přiučit o lidech. Skvělé herecké výkony ústřední dvojice Anthony Hopkins a Brad Piit jen dokresluje krásná Claire Forlani. Celým filmem se táhne velmi zvláštní atmosféra podpořená překrásnou hudbou Thomase Newmana. Jediné co mi na filmu vadilo je délka, protože místy sem se i trochu nudil, ale za shlédnutí to určitě stojí......(15.12.2007)

Krásně vyprávěný hořkosladký romantický příběh. Trošku monstrózní délka, ale film má silnou atmosféru a je nabitý emocemi, které ještě více umocňují skvělé herecké výkony, Brad Pitt opět ukázal, že je pán herec, jeho radost z arašídového másla a podobných pro lidi zcela obyčejných věcí byla velice přesvědčivá. Statečně a účinně ho doplňují stařečina Athony Hopkins a jeho filmová dcera Claire Forlani. Už ze začátku byl jeden okamžik, který asi nikdy nezapomenu a to při přechodu ulice, otáčení po holkách se nevyplácí ;-) romantická linie funguje perfektně a Pittovi věříte když v sobě nalézá první city a lásku, s citem zvolená hudba a bez chyby odvedená práce kameramana, rád se kdykoliv k této romanci vrátím i přes cenu obětovaného času. 8/10*(26.11.2007)

• - Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních, ke kterému byla v kině připojena upoutávka na film "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba". Výsledkem byla zvýšená návštěvnost fanoušků, kteří si kupovali plné vstupné, aby shlédli pouze trailer. (don corleone)

• - Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)