Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Film , který mám dost ráda , protože je tam hodně životní moudrosti. Anthony Hopkins je vynikající , Brad Pitt mi vůbec nepřipadá toporný , je prostě udivený a ohromený ( i když osobně nechápu , co mu chutná na arašídovém másle :-)). Vadí mi snad jen ta klasická holywoodská linie , padouch , který je na konci odhalen a zlikvidován.(27.12.2004)

Roztomilá, mistrně zahraná role "smrťáka" Bradem Pittem, kterého považuji za dobrého herce a na tuto dobu až možná příliš dobrého... Tím příliš myslím obsazení v děsivých velkokomerčních sračičkách, kterými nás "pan Hollywood" toliko dnes častuje..!!!!!!!! :-((( Skvělý partner Hopkins a krásná něžná Claire sehrávají opravdu citlivou a hezkou podívanou s lehkým úsměvem..(22.8.2008)

Z nadšení přišlo zklamání. Ze zklamání průměrné hodnocení. Z průměrného hodnocení nechuť. __ Film má výhodu v solidním tempu, člověk se nenaděje, a už je v půlce, to je asi největší devízou celého snímku, protože Pitt, ač je výborný herec, tahle role mu nesedla. Hopkins podává standartně nadprůměrný výkon, ale na druhou stranu bych uvítal na jeho postu někoho více otevřeného, na kom by šlo vidět víc emocí. Celkově film působí strojeně a přemrštěný sentiment na konci skoro nutící diváka k "umělým" slzám.(21.8.2009)

Tenhle film má v člověku vyvolat spoustu emocí, u mě se to podařilo. Skvělé herecké obsazení, silný příběh a kouzelná hudba. Proč nehodnotím plným počtem? Jak už to u Američanů bývá, nezvládli konec. SPOILER: Vždyť by stačilo, když Pitt a Hopkins zmizeli Claire Forlaini za schody, tak ta se mohla prostě jen hořce usmát, zaváhat a pak se otočit a vrátit se za hosty (smířená s osudem). Ten návrat "původního" Pitta mi přišel hodně zbytečný.(20.12.2007)

Tahle role ledovému krasavci Bradu Pittovi vážně sedne nejlépe. Je skvělá Smrt! A Claire Forlani zase nádherně ztělesňuje Život s jeho celou křehkostí. K tomu ještě Anthony Hopkins jako ten, pro kterého Smrt přichází. Nemá to chybu, i závěrečné scény zvolily smysluplný konec. Jen ty tři hodiny jsou trochu moc.(13.10.2003)

• - V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)

• - Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních, ke kterému byla v kině připojena upoutávka na film "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba". Výsledkem byla zvýšená návštěvnost fanoušků, kteří si kupovali plné vstupné, aby shlédli pouze trailer. (don corleone)

• - Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, bola pôvodne navrhnutá pre Gene Hackmana. (Lulu13)