Reklama

Reklama

Seznamte se, Joe Black

  • USA Meet Joe Black (více)
Trailer

Obsahy(1)

Těsně před pětašedesátými narozeninami začne tiskový magnát Bill Parrish slýchat podivný hlas a brzy pochopí, že k němu promlouvá Smrt. Zatímco jeho starší dcera Allison připravuje na otcovy narozeniny velkolepou oslavu, vzpomíná Bill na svou ženu a doufá, že jeho mladší dcera Susan prožije podobně velkou lásku. Dívka chodí s Billovým ambiciózním spolupracovníkem Drewem, jejich vztah se vášnivé lásce nepodobá. Toho dne odpoledne se Susan seznámí se sympatickým mladým mužem. Dvojice se do sebe na první pohled zamiluje, když se rozloučí, srazí mladého muže auto. Večer vyruší Billa od rodinné večeře návštěva. Muž pochopí, že nezvaný host je Smrt. Ta na sebe vzala podobu autem sraženého mladíka a chce poznat, jak to mezi lidmi chodí. Bill se má stát jeho průvodcem a výměnou za to si prodlouží o pár dnů život, aby tak mohl dát do pořádku své záležitosti. Magnát ho představí ostatním jako svého přítele Joea Blacka. Na zasedání rady jmenuje Joea svým asistentem a překvapivě odmítne výhodnou fúzi, kterou připravoval Drew. Zatímco Drew začne tajně jednat s vedením podniku o jeho odvolání, pozoruje Bill s nelibostí, jak se Joe sbližuje se Susan. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (965)

Anthony 

všechny recenze uživatele

Mně se film líbil a to hodně, délka mi nevadila, jak někdo říkal film je přehlcen dlouhými pohledy z očí do očí - ale pokud to dělá Hopkins a Pitt, tak mi to nevadí. Hopkins (nejlepší herec vůbec) tradičně skvělý, ale i Brad Pitt se mi tu dost líbí (jeho smrt je přesnou kombinací humoru a zároveň mrazení v zádech), na Forlaniovou se zase hezky dívá. A nejlepší soundtrack Thomase Newmana. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman? ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (13)

  • Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch New York, New Jersey a Rhode Island. Natáčalo sa od 11. 6. do 12. 11. 1997 a potom od decembra 1997 do júla 1998. (MikaelSVK)
  • V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)

Související novinky

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

19.12.2020

Produkce na akčním thrilleru The Gray Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem měla být zahájena už v půlce ledna, nyní se ale Netflix rozhodl svůj rekordní dvousetmilionový snímek na neurčito… (více)

Reklama

Reklama