Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Seznamte se, Joe Black alias Sedmá pečeť ve 20. století bez depresivního tónu a nějakých výraznějších metafor. Přesto jde však o film, který dovede diváka potěšit. Hlavní trio - Pitt, Hopkins a Forlani - rozehrává velmi poutavý příběh, jenž nemá žádná výrazně slabá místa. Herecké výkony jsou hodny diváckého uznání, zejména bych vyzdvihl Pittovo pojetí Smrti v živém světě, chcete-li, světě živých. K zamyšlení: Chtěli byste se setkat s Joe Blackem? ;) Zajímavost: Na oslavě zaznívá motiv známé písně Louis Armstronga - What a Wonderful World. Nedostatek? - Bradu Pittovi se sám od sebe mění účes. Takřka v průběhu celého filmu se mu v jednotlivých záběrech mění vlasy, přestože není nikde v záběru vidět, že by se je jakkoliv upravil (např. rukou). Když se na to zaměříte, tak si toho všimnete...(3.11.2009)

Ach ty nůžky páně střihačovy, proč jen trochu nezasáhly! Na tři hodiny a neustále se opakující motiv stolování je to vážně hodně nezáživné a nudné. Přitom je v dialozích celkem slušný potenciál, alespoň co se Hollywoodských záležitostí týče. I herecké obsazení v čele s Hopkinsem přišlo na zmar, já nevím, ale Pitt prostě zatím nezahrál nic, co by ukázalo jeho eventuální nadání. A to jeho večné koulení očima a koukání někam do dálky ... Avšak hudba od Thomase Newmana, fakt stojí za to a v řadě scén prostě strhává pozornost navzdory charismatickému Hopkinsovi a hezounkému Pittovi.(28.10.2003)

Docela prijemny romanticky drama, ktery je navic ozvlastneny trochou toho tajemna, coz je fajn. Co uz tak fajn neni, je delka. Nemuzu rict, ze bych se nudil, jen mi ta delka prisla zbytecna, to samy se dalo zvladnout za dve hodinky, treba ta linie s fuzema podniku se mohla vyhodit. Dalsi vec, co mi krapet vadila, ze ackoliv Forlani hraje slusne a je pekna, 90% jejich scen s Pittem hraje jak straslivou tragedii, kdy se tragicky tvari, porad si koukaj do oci a podobne a snazi se o strasnej dojak. Jinak filmu nemam moc co vytknout, hudba je fajn, jen by mohla bejt ruznorodejsi, Pitt at uz to byl ucel nebo ne, je topornej presne tak, jak je potreba a misty to je i vtipny a Hopkins je tradicne super. Nebejt Pittovo postavy, tak by to asi tak pusobivy nebylo, ale takle to je na pekny 4*.(20.12.2007)

Nesmírně osobitý snímek s překrásnou hudbou a strhujícím Anthony Hopkinsem. Během necelých 3 hodin jsem neobjevil žádný moment který by nudil, nebo který by byl nějak zbytečný. I když dávám 4* stále nějak zvažuji plné hodnocení, protože jsem už dlouho nebyl tak silně upoután k filmu. Ačkoliv se nejedná o žádnou komedii a vtipných momentů je tu dost poskrovnu, působil na mě film velmi uklidňujícím dojmem, že jsem si teď naprosto jist, po čem mám sáhnout, až se budu chtít znovu odreagovat a nechat se opět naladit na správnou strunu. 85%(28.9.2010)

Z nadšení přišlo zklamání. Ze zklamání průměrné hodnocení. Z průměrného hodnocení nechuť. __ Film má výhodu v solidním tempu, člověk se nenaděje, a už je v půlce, to je asi největší devízou celého snímku, protože Pitt, ač je výborný herec, tahle role mu nesedla. Hopkins podává standartně nadprůměrný výkon, ale na druhou stranu bych uvítal na jeho postu někoho více otevřeného, na kom by šlo vidět víc emocí. Celkově film působí strojeně a přemrštěný sentiment na konci skoro nutící diváka k "umělým" slzám.(21.8.2009)

• - V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)

• - Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, bola pôvodne navrhnutá pre Gene Hackmana. (Lulu13)

• - Kromě instrumentální verze skladby „What a Wonderful World“ zazněla ve filmu také verze havajského zpěváka Israela Kamakawiwo'oleho, jenž zemřel zemřel v roce 1997, tedy pouhý rok před uvedením filmu, a to na následky obezity ve věku 38 let. (Madluska)