Seznamte se, Joe Black

• slovenský

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Docela prijemny romanticky drama, ktery je navic ozvlastneny trochou toho tajemna, coz je fajn. Co uz tak fajn neni, je delka. Nemuzu rict, ze bych se nudil, jen mi ta delka prisla zbytecna, to samy se dalo zvladnout za dve hodinky, treba ta linie s fuzema podniku se mohla vyhodit. Dalsi vec, co mi krapet vadila, ze ackoliv Forlani hraje slusne a je pekna, 90% jejich scen s Pittem hraje jak straslivou tragedii, kdy se tragicky tvari, porad si koukaj do oci a podobne a snazi se o strasnej dojak. Jinak filmu nemam moc co vytknout, hudba je fajn, jen by mohla bejt ruznorodejsi, Pitt at uz to byl ucel nebo ne, je topornej presne tak, jak je potreba a misty to je i vtipny a Hopkins je tradicne super. Nebejt Pittovo postavy, tak by to asi tak pusobivy nebylo, ale takle to je na pekny 4*.(20.12.2007)

Stává se to tak jednou... dvakrát či třikrát za 10 let :o) , že se vám snímek dostane pod kůži, příjemně ubíhá před očima a vy vlastně ani nevíte jak se mu to povedlo :o) Nesmírně pozitivní, hřejivý snímek o ŽIVOTĚ. Pokud chcete znát hlavní důvod proč shlédnout tento snímek, tak jsou to jednoznačně herecké výkony! Ať už je to Anthony Hopkins v roli mediálního magnáta Willa Parrishe, tak i Brad Pitt jako SMRT, co si přišla pro Willa. ( slova jako toporný výkon rozhodně nejsou na místě.) Will dostává nabídku, odklad na neurčito, výměnou zato, že bude dělat Bradovi ( Smrti ) průvodce na Zemi. Vše se začíná maličko komplikovat v okamžiku, kdy se Smrt zamiluje do Willovi dcery ( v podání krásné Claire Forlani ). Co musím jednoznačně vyzdvihnout je nádherná Newmanova hudba umocňující už tak silný zážitek. Těch 178 minut mi uběhlo jako voda a já se na konci přistihl, že je mi moc líto, že snímek již končí.....(24.11.2008)

Nejpůsobivější romantický film, co jsem kdy viděl. Vzájemný respekt Joa (smrt) a Williama, kterého má odvést na onen svět je doplněný jeho touhou po poznání a ochutnávce lidského života. Z toho vzniká křehký vztah Joa a Willovi dcery v podání krásné Claire Forlani, který obsahuje téměř nepopsatelný, nadpozemský náboj a vytváří dvě proplétající se příběhové linie, které se spojují v dokonalý celek.(8.8.2010)

Film , který mám dost ráda , protože je tam hodně životní moudrosti. Anthony Hopkins je vynikající , Brad Pitt mi vůbec nepřipadá toporný , je prostě udivený a ohromený ( i když osobně nechápu , co mu chutná na arašídovém másle :-)). Vadí mi snad jen ta klasická holywoodská linie , padouch , který je na konci odhalen a zlikvidován.(27.12.2004)

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo.(21.8.2006)

• - Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních, ke kterému byla v kině připojena upoutávka na film "Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba". Výsledkem byla zvýšená návštěvnost fanoušků, kteří si kupovali plné vstupné, aby shlédli pouze trailer. (don corleone)

• - Postava, ktorú hrá Anthony Hopkins, bola pôvodne navrhnutá pre Gene Hackmana. (Lulu13)

• - Filmovanie snímky prebiehalo v amerických štátoch New York, New Jersey a Rhode Island. (MikaelSVK)