Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)
Trailer

Těsně před pětašedesátými narozeninami začne tiskový magnát Bill Parrish slýchat podivný hlas a brzy pochopí, že k němu promlouvá Smrt. Zatímco jeho starší dcera Allison připravuje na otcovy narozeniny velkolepou oslavu, vzpomíná Bill na svou ženu a doufá, že jeho mladší dcera Susan prožije podobně velkou lásku. Dívka chodí s Billovým ambiciózním spolupracovníkem Drewem, jejich vztah se vášnivé lásce nepodobá. Toho dne odpoledne se Susan seznámí se sympatickým mladým mužem. Dvojice se do sebe na první pohled zamiluje, když se rozloučí, srazí mladého muže auto. Večer vyruší Billa od rodinné večeře návštěva. Muž pochopí, že nezvaný host je Smrt. Ta na sebe vzala podobu autem sraženého mladíka a chce poznat, jak to mezi lidmi chodí. Bill se má stát jeho průvodcem a výměnou za to si prodlouží o pár dnů život, aby tak mohl dát do pořádku své záležitosti. Magnát ho představí ostatním jako svého přítele Joea Blacka. Na zasedání rady jmenuje Joea svým asistentem a překvapivě odmítne výhodnou fúzi, kterou připravoval Drew. Zatímco Drew začne tajně jednat s vedením podniku o jeho odvolání, pozoruje Bill s nelibostí, jak se Joe sbližuje se Susan. (TV Nova)

Trailer

Sarkastic

Tenhle film má v člověku vyvolat spoustu emocí, u mě se to podařilo. Skvělé herecké obsazení, silný příběh a kouzelná hudba. Proč nehodnotím plným počtem? Jak už to u Američanů bývá, nezvládli konec. SPOILER: Vždyť by stačilo, když Pitt a Hopkins zmizeli Claire Forlaini za schody, tak ta se mohla prostě jen hořce usmát, zaváhat a pak se otočit a vrátit se za hosty (smířená s osudem). Ten návrat "původního" Pitta mi přišel hodně zbytečný. ()

Enšpígl

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem. ()

Hild

Jak já tento film miluju. Nevynechám ho nikdy, když ho dávají v TV. Navíc už ho pravidelně dávají před Vánocemi a právě díky tomuto filmu mi vždycky dojde, že Vánoce už se skutečně blíží. Ano, je to dlouhé, jenže při tomto filmu na celé tři hodiny úplně zapomínám na všechno kolem sebe a nechávám se unášet tou kouzelnou atmosférou celého filmu. Viděla jsem ho už hodněkrát, ale pokaždé mám úplně stejné pocity, jako při prvním zhlédnutí. Výborný Anthony Hopkins a myslím, že i Brad Pitt vystihl zmatenou Smrt, která poznává život naprosto přesně. Ještě musím zmínit krásnou pohádkovou hudbu Thomase Newmana, soundtrack mám vážně moc ráda. ()

Renton

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%. ()

Gemini

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman? ()

• V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)
  • Rozpočet činil 90 milionů amerických dolarů, za což mohla mimo jiné přehnaná pečlivost Martina Bresta, který natáčení mnohých scén nespočetněkrát opakoval. To ohromně vytáčelo Anthony Hopkinse a nejednou se kvůli tomu pánové na place pohádali. [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)