Seznamte se, Joe Black

Zoznámte sa, Joe Black

Romantický / Drama / Fantasy / Mysteriózní

USA, 1998, 178 min

Atmosférický příjemný film.(25.12.2004)

Prvotriedne herecké obsadenie. Charizmatický muž Anthony Hopkins. Neodolateľný fešák Brad Pitt. Krásna Claire Forlani. Zaujímavá žánrová kombinácia. Romantická fantasy-mysteriózna dráma o smrti. Vysoký rozpočet (90 miliónov amerických dolárov). Striktne profesionálna technická podpora (scenár, kamera, zvuk, strih). Hudobné podklady zverené do rúk majstra filmovej hudby Thomasa Newmana. Overený, skúsený režisér (Martin Brest). A predsa sa mi tento snímok nepáči. Vždy sa pri ňom ťažko nudím a premáhajú ma driemoty. "Zoznámte sa, Joe Black". Velice ma teší Joe, len škoda, že si pre mňa taký desne nudný. ***(1.11.2015)

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%.(9.7.2007)

Sir Anthony Hopkins je Pan Herec, Brad Pitt - cukroušek k sežrání, ťuťuňuňu - jestli si pro mě smrťák nakluše v téhle podobě... no hrůůůza třepe kurníkem:-). Claire Forlani... já ty mladé hezké herečky nějak nesleduju, mám ráda starší, nepříliš pohledné rašple:-). Film samotný je děsivě dlouhý, zkrátit to o třetinu by nebylo vůbec marné. Mojí mamce se "Meet Joe Black" ohromně líbilo, já jsem do toho ještě asi dostatečně nedospěla. Zatím mě repete filmu neláká... třeba časem - v klimakteriu, v důchodu, čertví. Rozhodně nevšední, zvláštní podívaná.60%(5.11.2008)

Film , který mám dost ráda , protože je tam hodně životní moudrosti. Anthony Hopkins je vynikající , Brad Pitt mi vůbec nepřipadá toporný , je prostě udivený a ohromený ( i když osobně nechápu , co mu chutná na arašídovém másle :-)). Vadí mi snad jen ta klasická holywoodská linie , padouch , který je na konci odhalen a zlikvidován.(27.12.2004)

• - Jeden z nejdražších filmů své doby bez speciálních efektů. (don corleone)

• - Na závěrečné oslavě zaznívá motiv známé písně Louisa Armstronga - What a Wonderful World. (cheyene)

• - V snímke si mal pôvodne zahrať aj Christopher Reeve, no žiaľ kvôli jeho úrazu v roku 1995 sa tak nestalo. (Maslord)