Reklama

Reklama

Seznamte se, Joe Black

  • USA Meet Joe Black (více)
Trailer

Obsahy(1)

Těsně před pětašedesátými narozeninami začne tiskový magnát Bill Parrish slýchat podivný hlas a brzy pochopí, že k němu promlouvá Smrt. Zatímco jeho starší dcera Allison připravuje na otcovy narozeniny velkolepou oslavu, vzpomíná Bill na svou ženu a doufá, že jeho mladší dcera Susan prožije podobně velkou lásku. Dívka chodí s Billovým ambiciózním spolupracovníkem Drewem, jejich vztah se vášnivé lásce nepodobá. Toho dne odpoledne se Susan seznámí se sympatickým mladým mužem. Dvojice se do sebe na první pohled zamiluje, když se rozloučí, srazí mladého muže auto. Večer vyruší Billa od rodinné večeře návštěva. Muž pochopí, že nezvaný host je Smrt. Ta na sebe vzala podobu autem sraženého mladíka a chce poznat, jak to mezi lidmi chodí. Bill se má stát jeho průvodcem a výměnou za to si prodlouží o pár dnů život, aby tak mohl dát do pořádku své záležitosti. Magnát ho představí ostatním jako svého přítele Joea Blacka. Na zasedání rady jmenuje Joea svým asistentem a překvapivě odmítne výhodnou fúzi, kterou připravoval Drew. Zatímco Drew začne tajně jednat s vedením podniku o jeho odvolání, pozoruje Bill s nelibostí, jak se Joe sbližuje se Susan. (TV Nova)

(více)

Recenze (962)

golfista 

všechny recenze uživatele

Moc se mi tenhle film líbí. Skvělý Hopkins, přesně "toporný" Pitt (tak nějak by smrt byla tady dole zmatená a zároveň suverénní :) a krásná Claire Forlani. Zvláštní atmosféra se táhne celým filmem, podpořená perfektní muzikou (s úžasnou skladbou u závěrečných titulků). ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Hopkins znamenitý, Pitt herecky toporný. V jeho podání vypadá Smrt spíš jako šašek. Celkově nejde o vysloveně špatnou podívanou, ale toho sentimentu v závěru je příliš. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tohle nebyl podle mě vůbec špatný film - sice tam je několik příšerných klišé, ale atmosféra, herecké výkony (i když u Pitta tady moc nadšená nejsem), fantastická hudba Thomase Newmana, kamera a další věci tento nedostatek vyvažují. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Další z těch tři hodiny krátkých filmů, kterých je tak málo...a tentokrát to není žádný životopisný epos, i když o životě se tu bude mluvit dost a dost. A vlastně nejen o životě...rozhodně film pro mě. Ústřední trio je naprosto dokonalé, není co vytknout. A kdo umí takovéhle hlubokomyslné filmy se špetkou humoru doprovázet lépe než Thomas Newman? ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Příjemně natočený snímeček s vkusnými hereckými výkony a přemrštěnou metráží. Díky atmosféře i hercům se mi na něj nejvíce hodí slovo elegantní... ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Občas se říká, že se na film dobře kouká, tady musím říct, že tenhle film se především neskutečně dobře poslouchá. Fakt nádherný dialogy. Délka filmu utekla stejně rychle jako Viktor Kožený s našima prachama. Je obrovská škoda závěrečný scény, byla zbytečná, doslova mě rozkopla zážitek z celýho filmu. Celou dobu mě film veze na takový příjemný vlně, dodává do mě plno pozitivní energie, učí mě vnímat své okolí a pak najednou, kop ho do držky a je po všem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nedivím se, že film má 178 minut, když tu třeba jedinou milostnou scénu natáhli na zbytečnou asi čtvrthodinu. To je asi jedinej mínus na tomhle filmu. Jinak je to moc hezká, zasněná filmařina, kterých se v devadesátých letech točil celej kotel, ale dneska po nových nikdo ani neštěkne. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $90miliónovTržby USA $44,619,100Tržby Celosvetovo $142,940,100║ úžasne zostavený príbeh, klenot, romantická seanca /95%/ ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ron Osborn, Jeff Reno, Kevin Wade, Bo Goldman .. Snímek s velice zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějším obsahem nebude určitě chutnat každému. Škoda, že na scénáři dělalo tolik lidí a není to jednotný výtvor jedné hlavy, protože nápad byl zajímavý, ale tříštivé scenáristické lapsy ho dosti kazí. Každopádně Anthony Hopkins je excelentní a už jen kvůli němu (alespoň v mém případě) film za podívání stojí. 50%. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Mně se film líbil a to hodně, délka mi nevadila, jak někdo říkal film je přehlcen dlouhými pohledy z očí do očí - ale pokud to dělá Hopkins a Pitt, tak mi to nevadí. Hopkins (nejlepší herec vůbec) tradičně skvělý, ale i Brad Pitt se mi tu dost líbí (jeho smrt je přesnou kombinací humoru a zároveň mrazení v zádech), na Forlaniovou se zase hezky dívá. A nejlepší soundtrack Thomase Newmana. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

Je to velká rodina. Vše se točí kolem Williama Parrishe a jeho 65. narozenin. Aspoň to tak vypadá. Ten den je od rána pro mediálního magnáta jinej. ,,Zemřu?“ ,,Ano!“ Jde si pro něj Smrt. Tuto situaci zřejmě neovládne. Ale BUDOU mít spoustu času...... . Ač to takhle nevypadá, je to milej film. Z romantických, můj nejoblíbenější. Skvělá hudba podbarvuje vynikající dialogy, které pronášejí výtečný A.Hopkins, charismatický B.Pitt a ve své rozpačité poloze krásná Claire Forlani. Pro mě je nezapomenutelná scéna v nemocnici a rozhovor mezi stařenou a smrťákem Pittem. A co teď uděláme? To příjde samo. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Thomas Newman: 1. Yes ,2. Everywhere Freesia ,3. Walkaway ,4. Meet Joe Black ,5. Peanut Butter Man ,6. Whisper Of A Thrill ,7. Cheek To Cheek - Chris Boardman ,8. Cold Lamb Sandwich ,9. Fifth Ave. ,10. A Frequent Thing ,11. Death And Taxes ,12. Served Its Purpose ,13. Sorry For Nothing ,14. Mr. Bad News ,15. Let's Face The Music And Dance - Chris Boardman ,16. The Question ,17. Someone Else ,18. What A Wonderful World - Chris Boardman ,19. That Next Place ,20. Somewhere Over The Rainbow/What A Wonderful World - Israel Kamakawiwo'ole , ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Ač sama Smrt je hlavním hrdinou tohoto filmu, vše spojené s umíráním je zatlačeno do pozadí. Pokud přeci jen nějaký aspekt smrti vstoupí do zorného pole kamery, vždy je pečlivě vybrán tak, aby diváka náhodou nerozrušil. Na podobnou věc jsem si stěžoval už u filmu Bucket List a ani zde Hollywood "nezklamal". Umírání je proto buď banální, anonymní nebo smířené. Nejhlavnější roli hraje totiž Láska - na tu je i smrt krátká! Zvláště když ji ztělesňuje dobře ztělesněná i zajištěná samička, o které hlavní hrdina ví, že bude brzy dědit. A tak nám film se smrtí degeneruje v obyčejnou romanťárnu, ve které: "Hlavní hrdina je takovej divnej." Pod tlakem své cynické nálady si neodpustím varování, které konec filmu, zřejmě nezáměrně, opomíjí: "Spíše projde velbloud uchem jehly nežli bohatý vejde do království nebeského." ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Nie si Smrť. Si len chalan v obleku.“ Nahraďte matného, nepresvedčivého Brada Pitta niekým charizmatickejším, vyrazte polovicu postáv (začnite Weberom a Tamborom), tým pádom sa vám to skráti o dobré dve hodiny a potom sa na to možno bude dať pozerať. Dovtedy je to len zlý sen, ktorý nemá konca kraja; dokonca ani vynikajúci Anthony Hopkins (a arašidové maslo) to nezachránia. 178 minút a 90 miliónov dolárov - neviem, ktorý číselný údaj ma viac dostal do kolien. S odstupom desaťročí to trochu v mojich očiach získalo... ale nie o veľa. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Docela prijemny romanticky drama, ktery je navic ozvlastneny trochou toho tajemna, coz je fajn. Co uz tak fajn neni, je delka. Nemuzu rict, ze bych se nudil, jen mi ta delka prisla zbytecna, to samy se dalo zvladnout za dve hodinky, treba ta linie s fuzema podniku se mohla vyhodit. Dalsi vec, co mi krapet vadila, ze ackoliv Forlani hraje slusne a je pekna, 90% jejich scen s Pittem hraje jak straslivou tragedii, kdy se tragicky tvari, porad si koukaj do oci a podobne a snazi se o strasnej dojak. Jinak filmu nemam moc co vytknout, hudba je fajn, jen by mohla bejt ruznorodejsi, Pitt at uz to byl ucel nebo ne, je topornej presne tak, jak je potreba a misty to je i vtipny a Hopkins je tradicne super. Nebejt Pittovo postavy, tak by to asi tak pusobivy nebylo, ale takle to je na pekny 4*. ()

Gimli 

všechny recenze uživatele

Má to zvláštní feeling, pocit smíření a respektu se nese celým filmem. Líbí se mi, že Joe jako smrt nezapomíná, co je zač, i když je zmítaný city. Žádný dialog mi nepřipadá dlouhý ani krátký. Je přesně takový, jaký má být. Škoda, že nevím, co ukázal Joe té stařeně. Asi se to dozvím, až se s ním seznámím... ()

movie 

všechny recenze uživatele

Opravdu nevím co tím chtěl kdo říct...Příběh by díky dvoum liniím vydal na dva filmy a jako celek to bohužel působí nesmírně nudně! ()

Související novinky

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

19.12.2020

Produkce na akčním thrilleru The Gray Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem měla být zahájena už v půlce ledna, nyní se ale Netflix rozhodl svůj rekordní dvousetmilionový snímek na neurčito… (více)

Reklama

Reklama