Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Cuffini

Tenhle film miluju. Je v něm vše, co ve většině chvil všedního života postrádám. Upřímnou lásku. Sobecký hněv. Pokornou omluvu. Oporu v nesnázích. Procitnutí obyčejných chvil. Zastavení se v tichu. Přemýšlení srdcem. Charakter bez podlejzání. Moc bez nadřazenosti. Upozorňování naivitou. Otevřenost beze strachu. Harmonie při zesměšňování. Sebejistota bez egoismu. Arašídové máslo bez pečiva. Žijme tak, abychom o sobě mohli říct, že jsme dobrými lidmi, kteří prožili opravdový život bez umělosti, sebelitování, intrik, strachu a slov, která nemyslíme vážně. ()

J.Crusader

Na rozdíl od těch, kdo si myslí že zde B. Pitt neodevzdal nějak úchvatný výkon, já osobně si myslím, že byl naprosto rovnocený perfektnímu vákonu A. Hopkinse. Jeho pojetí Smtri, jako napůl nejisté a vyjukané a napůl sebejisté "bytosti" bylo naprosto přesvědčivé. Jedna hvězda dolů jen za skutečnost, že až nyní, v roce 2018 (tedy dvacet let po vzniku filmu) jsem si po opakované projekci uvědomil, že jsem jej už kdysi viděl... ()

eMovieMan

Tak strašně utahaný film jsem snad ještě neviděl. Pár světlých chvil s Hopkinsem, nenahradí, že ke konci už to ani nebylo nudné ale vysloveně otravné. ()

jouluputilla

Co zde hodnotit? Oficiální text distributora (jakožto i scénář) je místy poněkud zmatečný. Snad lze ještě pominout nelogičnosti, že se Smrt chce přiučit od lidí, kterých denně kosí mraky, stejně jako čas, který Williamu Parrishovi osobně věnuje. Co všechno se změnilo, když se Joe coby člověk zamiluje do Parrishovy dcery? Podle mne pouze to jediné, prvoplánové, tudíž Parrishovo chování tváří v tvář nezvratnosti. To je dotaženo k dokonalosti a snaha o polidštění Smrti je jen zbytečnou relativizací, podobně jako závěr, který sice až k ukápnutí zněžní oko amerického diváka, ale relativizace tam řádí naplno. 60% ()

Jardinnn

Film mě bavil do chvíle, než přišel pan Black. Do poslední chvíle jsem totiž doufal, že přijde zvrat, kterým mě pan Black překvapí. Nepřišlo však vůbec nic. A to mě po téměř třech hodinách filmu doslova otrávilo! Proč? No protože pan Black mohl být mnohem větší frajer, a jeho postava "smrti" zde prostě nedává smysl . Herecké výkony - Brad, Anthony a Claire - super! +soundtrack ()

nufanek

"Musíš být v extázi, dělat bláznivé věci, musíš ztratit rozum a to samé způsobit tomu druhému." Co si budeme povídat. Tento film je založen na 2 věcech: 1) dialogy - vybroušené, vyšperkované, přesné, logické. 2) hereckých výkonech obou hlavních postav. Doporučuji vidět minimálně dvakrát, protože po druhé projekci vám začnou dávat ony dialogy mezi hlavními postavamy smysl. A poté budete už jenom skládat střípky k tomuto velkému filmu. Dlouhá stopáž mi naprosto nevadila. Krásný film. Takže pokud vám to nebude vadit, klidně se seznámím každý rok. ()

pido73

Málo vidno Hopkinsa vo filme aby mal kladnú rolu ale pasovalo mu to ako ritka na šerbel je to pán herec .... dobre sa na to pozeralo . ()

leavit

Film jsem si vážně užila zvláště kvůli Hopkinsově herectví a taky Pittovi, když se choval jako dítě, které objevuje svět bez předsudků - ale vážně, některá nynější pravidla a zvyklosti jsou úsměvné. Spoiler: Nejvíce mě zaujala scéna prvního setkání v knihovně, hlavně kvůli atmosféře, kdy Hopkins mluvil vyloženě nahlas skoro křičel, ale byl málo slyšet a Pittovo hlasité šeptání všude děsivě rezonovalo. ()

ricardo2803

Překvapivý film, který jsem před několika lety zhlédl na doporučení. Nic jsem od toho nečekal (snad jediné nač jsem se těšil, byl můj oblíbenec Brad Pitt). Úžasně ztvárněná smrt, chvíli sympaťák, chvíli ledový neřád. Jeho rozpaky při milostné scéně u bazénu byly roztomilé. Anthony Hopkins, Claire Forlani i další zahráli přesvědčivě. Příjemná hudba a pro mě naprosto mrazivý závěr filmu. Snad jedině stopáž mohla být kratší - při častějším sledování si člověk uvědomí, že některé scény jsou možná zbytečné, možná příliš dlouhé. Nicméně 4 hvězdy nechávám, protože film mě pokaždé spolehlivě dojme. ()

Pedro72

Tři hodiny tohohle? Asi bych si musel snížit tep tak na 5 na minutu, aby to dávalo smysl. Dlouhými tahy smyčců zaplňované emoční prázdno a občas nějaký ten pseudofilozofický žblebt. Jednu hvězdičku dávám pro případ, že někdo z tvůrců přizná, že to celý je jen vtip nebo nějaká sázka pod vlivem omamných látek. ()

Foltest

Jde o poměrně povedenou romantiku s originální zápletkou a povedeným ústředním motivem, jejímž celým dějem se však táhne jeden obrovský neduh, který ji málem strhl ke dvoum hvězdám. Tím neduhem je naprosto nadměrná stopáž. Tři hodiny jsou prostě strašně strašlivě moc. Naštěstí film zachraňuje spousta pozitiv. Jde například o všechny konfrontace Joea se všemi ostatními postavami filmu, které jsou jednoduše výborné. Také Joeův vztah se starým pánem na přirozený vyvoj od vzájemného oťukávání a nedůvěře až ke konečnému oboustrannému tespektu. Totéž platí i o ústředním romantickém vztahu obou protagonistů, jehož vývoj plyne svým o evolučním tempem až k vyvrcholení. Dalším kladem filmu pak je vynikající závěrečná desetiminutovka, u které i mně ukápla slza, a to jsem muž a u filmů zásadně nebrečím. Na konec bych jako malý zápor ještě rád uvedl nepovedené rozřešení zápletky s antagonistou, tedy s partnerem Joeovi vyvolené, které mi přišlo slabé a hloupé a čekal bych, že v něm bude nějak lépe využito Joeovi pravé identity. ()

Sejkorka

Moc pěkné - na doporučení žebříčku a hodnocení databáze. Očekávaný happy end sice vypadal jinak, než jsem si myslel, ale i tak Američani nezklamali. Výborní herci, hlavně Brad Pitt, super role. A hérečky ? Zase jedna kráska, kterou jsem před tím neznal (Claire Forlani). A jeden omyl. Myslel jsem, že starší sestru (Marcia Gay Harden) hraje Jeanne Tripplehorn. Tu znám ze Základního instiktu. Nějak jsem si holky popletl. PODRUHÉ 4-4-23 Potvrzuji 4* Více mi vyzněl pozitivní dojem z postavy Billa (A.Hopkins) Joe naopak občas s tou dětskou bezelstností a zvídavostí leze na nervy. ()

Sona.K

Film mě úplně dostal. Původně měl být pouze podkresem k úklidu s tím, že ty tři hodiny fakt nedokoukám. Chyba lávky, okamžitě získal mou pozornost. Děj je krásný a poutavý a přestože mi bylo od začátku jasné, jak film dopadne, minutu od minuty jsem si přála více a více, aby tak neskončil. A co že bylo na filmu nejkrásnější? Dokonalá hudba. Dle mého názoru jeden z nejúchvatnějších filmových počinů. ()

andy60

Asi nejnatahovanější film, co jsem kdy viděl. Tan závěr trvá celou věčnost, kdyby to skončilo o hodinu dřív, filmu by to jen prospělo a divák by o nic nepřišel. ()

lukas.pukas.

ano, opravdu zajimave pojaty pribeh ontom co se stane kdyz smrtka chce uzit radosti z zivota , jako pruvodce svetem zivych si vybral milionare ktrery mel v zivote vsechno a sveho avatara si vybral telo pana breda pitta. I presto vsechno jsem se nenudil a docela i bavil , v podstate je to milostny pribeh , pribeh spise taha herecky skill Pita ktery proste hraje 5 leteho kluka v dospelem tele ale funguje to. Nicmene film jsem videl 2x protoze jsem zapomnel ze jsem to videl takze slusnych 59% ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster