The Christmas Ride

Počas Štedrého dňa vezie Georgia (Daryen Ratte) viacerých zákazníkov vo svojom Uberi. Počúva tak veľa veselých a šťastných príbehov, ale aj niekoľko smutných a bolestivých. Skrz empatiu a snahu počúvať a pomôcť všetkým, čo nastúpia, začínajú na ňu trápenia druhých silno doliehať. Nakoľko sa sama ešte nestihla vnútorne vyrovnať s nepríjemnou bolesťou vo vlastnom srdci. (silentname)

silentname

"The Christmas Ride" je podľa mňa celkom unikátny vianočný film. A už minimálne v tom smere ho musím oceniť. Nie je to jeden príbeh. Je to niekoľko príbehov. Od prvého momentu si podľa mňa obľúbite našu hlavnú hrdinku Georgiu a je zaujímavé sledovať ako stretnutie s jednotlivými ľuďmi sa na nej postupne bude odrážať. Je vidno, že by chcela svojim zákazníkom zlepšiť ich deň nakoľko sú Vianoce, no počas tejto jazdy sama začne pociťovať nálady ostatných a začne to na ňu vplývať. Film je totiž veľmi empatický. A ani neviem kedy som naposledy napísal niečo takéto. Pôsobí veľmi skutočne, ľudsky a zo života. A to je asi jeho najsilnejšia stránka. Na druhú stranu je ale vidieť, že to bolo spracované trošku amatérsky. Už len fakt, že režisérka sa postarala o scenár aj kameru naznačuje, že ide skôr o veľmi malý projekt. A na filme je to vidno. Ale to mi vôbec nevadí, nakoľko ma film nenudil, mal dobrý spád, pôsobil veľmi úprimne a najmä ukazuje, že každý človek dokáže niekomu druhému ovplyvniť a zmeniť jeho život. Stačí len prejaviť záujem a ochotu pomôcť alebo vypočuť. A to je niekedy viac ako všetky darčeky sveta. Pre mňa unikátny vianočný film, na ktorý tak skoro nezabudnem. A stačilo k tomu iba auto, hlavná hrdinka a zopár ľudí, ktorých počas vianočného večera odvezie kam potrebujú. Hodnotenie: A- ()