Le Calendrier

• angličtina The Advent Calendar
Trailer

Žena na vozíčku dostane od své nejlepší kamarádky darem adventní kalendář, z něhož si každý den má vzít jednu čokoládu. Ovšem časem se ukáže, že to, co vypadalo zpočátku jako nevinná zábava, je ve skutečnosti věc posedlá dávným démonem a že každé další otevřené políčko nevěstí nic dobrého. (Houbiczska)

Trailer

ricci.s

Invalidka dostane od kamošky posadnutý adventný kalendár, takže každý deň musí povinne žrať bonbóny, občas sa jej zjavuje démon (jeho vizáž je asi to najväčšie plus) a zopár ľudí v jej okolí otrčí kopytá. Za mňa čistý priemer – nebolo to zlé, ale žiadne krvavé orgie a ani veľké napätie sa nedostavilo. Od belgicko-francúzskej spolupráce som čakal omnoho viac. ()

majo0007

Pozerateľné, ale film mal takú deravú logiku ako ementál. Kalendár si totiž od začiatku stanoví zopár pravidiel, ktoré však v priebehu deja režisér porušuje, ako mu to vyhovuje. Takže občas sa miesto čokoládky v skrinke objaví autíčko alebo panenka, fungujúce voodoo štýlom. Taktiež nie je košér, keď sladkosť z kalendára odrazu môže spapať napr. William alebo Evin foter... Návšteva maliara (ktorý nemal s Evou absolútne nič spoločné) v Nemecku postrádala akýkoľvek zmysel a bola úplne zbytočná atď. Prívesok horror je trochu nadnesené, skôr mystery priemerného razenia. ()

EvilPhoEniX

Adventní kalendář byl jeden z posledních letošních hororů, který měl šanci prorazit, ale bohužel i ten se zařadí jen k těm průměrnějším kouskům. V zahraničí je film však docela chválený, ale hádám spíš proto, že se jedná především o drama s lehkými hororovými prvky a to mají lidé většinou rádi. Příběh o atraktivní dívce na vozíčku, která od kamarádky dostane antický adventní kalendář, kde každý den musí jíst čokoládku a překvapení, které se zjeví bude pár lidí stát život. Námět je fajn a kdyby byli tvůrci hravější, odvážnější a odvázanější, tak z toho mohl být bratříček Nezvratného osudu, ale ani jedna vražda mě zde nezaujala, atmosféra ani napětí se zde téměř nevyskytuje a jediné, co z hororové stránky může potěšit je slušná maska démona, který se však moc často nezjevuje. Ten zbytek totiž za moc nestál. Škoda, tady se Francie držela hodně při zemi, chvílemi se film i docela táhne, ale díky originálnímu námětu a pár zajímavým scénám to k zahození vyloženě není. Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 3/5. 5/10. ()

Houbiczska

Poměrně nezajímavé béčko, které se může pyšnit celkem obstojným a zábavným námětem, kdy dívka odkrývá každý den jedno pole adventního kalendáře, jež jí přichystá pokaždé jinou hrůzu, ale celý zbytek nestojí příliš za zmínku. Atmosféra je velmi slabá, herecky podprůměr, vizuálně nevýrazné a jako celek film zkrátka nedrží pokupě a působí dost kostrbatě. Čím víc se film blíží ke konci, tím míň už pak diváka zajímá. Škoda, tomuhle jsem celkem naivně věřil, ale zde není jednoduše nic dobře. ()

*CARNIFEX*

Mohol to byť horor roku s vianočnou tématikou, no bohužiaľ veľmi skromná realizácia hororových prvkov dotiahla sľubný námet na úroveň slabšieho priemeru. Toľko príležitostí potešiť oko fanúšika horor žánru a oni sa rozhodnú to zavraždiť bez akejkoľvek snahy pobúriť či šokovať. Toto mohol a mal byť krvák ako na jatkách, no bohužiaľ, nestalo sa .. ()