Zvrácenost strachu

• Kanada Hunter Hunter
všechny plakáty

Joseph Mersault s manželkou Annou a třináctiletou dcerou Renée žijí po většinu roku v lesní chatě. Živí se prodejem kožešin z ulovených zvířat. Není to snadný život, o kožešiny je stále menší a menší zájem a jejich cena klesá. Rodina má kvůli tomu problém s nákupem základních potravin. Anna by se chtěla přestěhovat do vesnice a najít si práci. Těžký život s manželem si vybrala, na to si nestěžuje, ale jejich dcera Renée si to nevybrala. Měla by chodit do školy a stýkat se s vrstevníky, prožívat první lásky, prostě žít normální život. Tak, jako oni, už dnes nikdo nežije. Joe se o tom teď nechce bavit. Do jejich oblasti se vrátil nebezpečný zlý vlk a je potřeba se ho zbavit. Požádá Annu, aby s Renée zůstaly doma a on sám se vydá na lov vlka. Při hledání narazí na místo, kde najde několik zavražděných lidí, ale těm už pomoct nedokáže. Pustí se tedy zatím po stopě nebezpečného zvířete. Anna čeká několik dní, ale Joe se jí stále neozývá. Nechtěl, aby mu volala vysílačkou a plašila vlka, Anna to přesto párkrát zkusí, ale marně. Joe mlčí. Pak najde kousek od chaty těžce zraněného muže. Domnívá se, že ho napadl vlk. Muž má velké bolesti a blouzní. Anna ho dotáhne do chaty, kde mu poskytne první pomoc. Podle ní by měl vyhledat lékaře a když se muž dá trochu dohromady, chce ho odvézt. Muž však odmítá pro velkou bolest. Tak ho Anna a Renée nechají ještě u sebe, aby se trochu více zotavil. Anna se snaží obstarat nějakou potravu a společně s Renée kladou pasti v lese. Když se tam Anna jde podívat, zda se něco chytilo, najde tělo svého manžela. Je evidentní, že za jeho smrt nemůže vlk, ale člověk... (TV Prima)

kacir

Ako tak pozerám, v poslednom čase mám šťastie na ukrutné debiliny. Až strach čo za sprostosti sa teraz natáčajú. A ten koniec to nezachráni. To sú lovci teda fakt. Ach, ďalší film, ktorý už v živote nechcem vidieť. ()

xxmurphyxx

Ďalší Kanadský tv skvost, ktorý sa tak moc snaží budovať atmosféru a ku koncu šokovať až dojebe aj to to málo pozitívneho, čo sa človek snažil počas celej stopáže nájsť. Hodinu dvadsať to bol vcelku neškodný ale celkom sympatický walking simulátor s jednou vydarenou scénou obsahujúcou pár mŕtvol v lese no záver to úplne zabil. Nevedel som či sa mám smiať či plakať. Tak moc sa to snažilo šokovať svojou surovosťou, až to bolo celé na smiech. K absentujúcej logike v chovaní postáv hádam len toľko, že pokiaľ žijem ako vandrák v lese so svojou ženou a malou a zistím, že mi tam behá uletenec mordujúci len tak pre zábavu, tak miesto šaškovania po lese v snahe chytiť ho radšej zavolám chlaptých. Inak môžem dopadnúť tak ako dotyčný Einstein. ()

srolyma

Anče se rozešla s Kubou a žije s Hajným na samotě u lesa. Hajnej klade pasti, Anče prodává kůže, když se v lese náhle objeví zlý vlk. A několik mrtvých lidí. A zraněný cizí chlap. A z poklidného života v lůně přírody je drsný boj o život s opravdu brutálním závěrem. ()

Facerr

Utahaný a nakonec docela slabý. Ani ten survival s obřím vlkem nečekejte. Masakrální je akorát konec s pořádnou revange, ale ten to nevytrhne. ()

wowylgu313

35-40% .... A to za posledních 15 minut, který byli vážně super! Prostě ten závěr byl fantastický a kdyby takový byl celý film, nebál bych se klidně i čtyř hvězd ... bohužel se tak nestalo hodina filmu byla nuda, nic a ještě jednou nuda. Absolutně bez šťávy a čehokoliv zajímavého. Příběh vás nezaujme, herecké výkony nezáživné bez emocí a nebo špatně zahrané emoce. Vlk působil graficky jak když se vrátíme o dvacet let zpět. Naštěstí ten tam vlastně nemá skoro žádný "příběh" ... Je tu poměrně dobře napsaný obsah, jen se ho nepovedlo přenést v přijatelné kvalitě na plátno. ()

Hopeman

Taková normální lesní rodinka....do toho všudypřítomná přírodní idylka....pár pastí, jedno hovado,vlk...workshop jak se dělá maska M.Myerse... a konec dobrý všechno dobré.... ()

Kushina

Dobrá tak si to shrneme. Rodina žijící na konci 20., možná 21. století na pokraji veškeré civilizace, bez veškeré moderní techniky....Živí se prodejem kožešin, ale na jídlo jim to očividně nevydělá, tak když nic neuloví, nenají se. Chápu správně ? Vodu si musí nosit z x kilometrů vzdálené řeky...OK, beru, že někdo je psychouš a způsob života předešlých století ho vzrušuje. A co se nestane, zjeví se vlk. Ano vlk, z kterého tam má rodina bobky, jako by to byl krvelačný hyeno -medvědo-tygr. prostě něco, co se vás snaží za každou cenu přechytračit a zabít, zrovna když se nedíváte. Je to kurva vlk. Jo vlk dokáže zabít člověka, ale kurva dělat z toho takovou kovbojku?? No dobrá dejme tomu, chlápek vyrazí na lov strašného vlka a pár dní se neozývá, na to najde zbytek jeho rodiny v lese zmrzačeného chlápka, který má stopy možná od vlka, možná od pasti, kdo ví...No jsou dobré duše a postarají se o něj, ošetří ho...Ale proč se třeba neseberou a neodjedou pro pomoc, když ho nejsou schopné dotáhnou k autu, proč ho vůbec vodili domů, jak nějací samaritáni? Prostě vidět takhle potrhaného člověka, tak ho vezu rovnou do špitálu...Prostě vidláci na Ntou.... No co se nestane, chlápek není chudák , ale nějaký šílený násilník, co zabil manžela a po částečném vyléčení se snažil zabít i mámu s dcerou... Dceru zabije, máma se sebere, omráčí ho, ale místo toho, aby ho zabila, tak se z ní stane šílený psychopat, co týpka stáhne z kůže za živa jako řezník, i když se před pár hodinami naučila sotva stáhnout z kůže koloucha. během celého příběhu ještě policajt, který se svojí šikovností chytí do pasti a umře v ní.... No sorry, ale tohle bylo prostě jen dobře natočený po režijní stránce, jako fakt dobře, ale tak pojebaně zkurvenej scénář, to jsem snad v životě neviděl. Ještě mohli přidat mimozemské talíře a marťany, aby toho nebylo málo, ne? První půlka filmu dobrá, druhá katastrofální nesmysl. 40% ()

`barocco

Na samote u lesa po kanadsky. Urcite napinave a rejza si zahrava s divakom viac ako vlcik s lovcami kozusinovej zveri vo filme. Nepredvidatelne strhujuce a aj sokujuce. ()

Naghavi

V podstatě po celý film nuda, podivné chování všech tří hlavních postav a žádná pořádná survival scéna...Ale závěrečná pětiminutovka mi otevřela znuděné oči pěkně dokořán a za tohle tleskám! Takže 3/4 filmu tak na dvě hvězdy, konec za pět. ()

punco

Masaker !!! malý ale obrovský film, fantastická filmárčina a neskutočný cit pre napätie. Presne mi trafil do noty a za mna jasná palba!! 2020 začína teba perfektne !! A ano nepozerat trailery a nečítať komenty len zapnúť a sledovať! ()

KolarikKing

Kanadský horor, který většinu času klame diváka, který si myslí že kouká na animal survival. Má to takovou tu nepříjemnou atmosféru. Z komentářů jsem věděl , že tam nepůjde jen o vlka a furt jsem byl napjatý a čekal, co to tam teda bude. Asi 20 minut před koncem mi to už došlo a možná jsem byl mírně zklamaný. Ale ten konec? To byl nepříjemný pohled i pro mě. 6/10 ()

fafejt001

Nečekal jsem takový závěr . BRUTÁÁÁÁL. !! Není dobré se dívat na film večer . Čekal jsem něco s tím vlkem a ono TOHLE . . Slabší povahy mohou vidět tu závěrečnou scénu i pár dní po shlédnutí . Fakt humus . Asi jsem slabší povahy . INÁÁÁÁČ krásná příroda , nádhera . ()

hony23

Zálesácká rodinka na lovu nebezpečného vlka neslibuje zrovna hororovou podívanou a byť se postupně ukazuje, že vlk není to největší nebezpečí, po většinu filmu je to velká nuda. Milým překvapením je až samotný závěr, neboť přestože se tvůrci po celý film vyvarovali byť jen náznaku násilí a krve, závěrečná pětiminutovka nabídne ultimativní řezničinu. ()

Aquila

Krásná příroda, napínavá atmosféra, hezká celková nálada. Škoda, že děj i chování postav nedává smysl. Pokud divák nebude u filmu přemýšlet, tak si to užije. ()

Ace.A.T.L.

Myšlenka zajímavá, start klidnej, postupnej zvrat na akci, potom velká překlápěčka jinam, posune se to do zcela jinýho směru a finále drsný. Celkově film je dost o napínavých chvílích, sem tam divnej pocit za krkem a v globálu to účel splnilo. Nebylo to nic extra mega, ale fajn napětí přišlo a o to šlo. Za mě pěkný 3* a DOPORUČUJU ()

veverysiak

Nečakane kvalitný kúsok, začína úplne nudným zobrazením unikátnej zálesáckej rodinky, postupne to prechádza do roviny psychologickej drámy, kedy žene začne uletený ekologický štýl života liezť mierne na nervy, hlavne kvôli budúcnosti ich potomka, potom príbeh prehodí výhybku na animal survival, lenže keď nám chlapi ukážu spútanú namodralú mŕtvolku, začíname tušiť, že vĺčko tĺčko je v tom absolútne nevinne, prechádzame do fázy psychotrileru s podivným maníkom s ešte podivnejším kukučom, no a záver je vyslovene pre fajnšmekrov, takže 80%. ()

Emperor1

Přiznávám, ten závěr byl překvapivý, nemyslím pointou, ale náhlou změnou žánru. Ale chování postav bylo asi největším průšvihem tohoto filmu, stejně tak scénář, jako by si tvůrci řekli, "Hele, nějak se nám to dějově začíná rozpadat, nenapadá někoho, jak to ukončit? No nic, tak to aspoň na závěr trošku rozjedem, jo, dobrej nápad, dáme tam trochu toho torture, to maj lidi rádi a třeba tak zapomenou na ty srance předtím, hlavně ať už to máme za sebou." Každopádně taťku s mamkou bych na cenu Rodič roku nejspíš nenominoval. ()