Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

Matty

Z kvalitních (De Nirův sarkasmus) i méně kvalitních (odvarový Elfmanův soundtrack) surovin upečená high-concept komediální bábovka, pocukrovaná trochou akce. Název i námět se snaží lákat na nepřetržitou zábavu s tempem, na které vám nebude stačit dech. Realita je malinko odlišná. Zastávek při cestě z bodu A do bodu B není málo, málo je těch zábavných. Ústřední premisa v žádném případě nebyla „rozvinutelná“ do podoby dvouhodinového filmu a některé kecy jsou prostě jenom kecy, aby se neřeklo, že se nic neřeklo. Načuřený De Niro s apatickým Grodinem jako dva chlápci, z nichž jeden říká „ano“ a druhý „ne“, naštěstí dokázali z vzájemné nevraživosti vykřesat pár jisker dostačujících pro menší oheň, proto je velká škoda, že v druhé polovině dochází k jejich oddělení a do natahovaného finále film už jen poněkud nemotorně doklopýtá. 70% Zajímavé komentáře: Malarkey, pshimi, 01001 ()

Enšpígl

Na Půlnoční běh jsem poprvé vyběch jako mladej cucák v roce 1988 v Týně nad Vltavou, ač v kině byla jen má babička a pán s deštníkem. Film mě svou zábavností a příběhem natolik očaroval, že druhý den ráno jsem šel jedný panimámě na vesnici vykopat brambory a ona mě dala za odměnu 10Kčs. A hned jsem věděl jak vydělaný peníze co nejrychleji utratit. Přesně v 17:00 jsem už stepoval před pokladnou kina, která otvírala v 17:15. Za 6Kčs jsem si koupil lístek . Jelikož se mnou šla má dětská kámoška Naďa hned jsem věděl co udělám ze zbytkem penízků. Vedle měli strašně dobrou vanilkovou zrmzku za 3Kčs. Na dvě zmrzky nebylo a tak jsem koupil jednu a věnoval jí Naděnce, nejdříve jsme jí jedli společně, ale pak jsme si jí naházeli na ksicht, což v kině přijemě chladilo. A co bylo nejkouzelnější ?? Ten film se mě líbil snad ještě víc než poprvé a víte kdo byl v tom kině kromě nás, ten samej pán s deštnikem co na prvním promítání !! No a bezmála 20 let po téhle story se najednou tenhle film objevil v televizi a mě se vybavilo úplně všechno. A víte co je nejkouzelnější?? Mě se ten film líbil snad ještě víc než dřív ! Jestlipak se dívala Naděnka a pán s deštníkem. Tipuji, že jo. Vždyť co je lepšího, než se dobře pobavit a tenhle film to umí už 20let. ()

Malarkey

Cestu skrz Státy s takovou dvojkou jako je De Niro + Grodin bych chtěl zažít. Evidentně si to užívali a když jsem zjistil, že právě Grodin je ten táta z Beethovena, byl jsem překvapen o to víc. Zmatenýho on umí skvěle. Ani drsností film nešetří. To by taky nebyl film s De Nirem. Akorát tu trochu vyměkne, ale ne tolik, aby nemohl hláškovat ostošest. Komedie je to obstojná, párkrát jsem se zasmál, ale o to radši sledoval jejich cestu, která mi uběhla svižně a originálně. --- Ne, ne, ne! Típni to! Cigarety tě zničej. - To ženský taky. ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $38,413,606Tržby Celosvetovo $81,613,606║ Podarená naháňačka. /65%/ ()

Rimsy

Slušný film, vpodstatě krimi-komediání road movie. Robert De Niro nezklamal, Grodin mile překvapil, bylo by to i za 4*, nebýt několika debilních dialogů:) ()

Pohrobek

Velice opatrná a přesto účinná komedie o jedné netradiční cestě napříč Amerikou. Nebo, chcete-li, jak se jeden nepříjemný samotář a ztroskotanec konečně poučil, a co ho k tomu vedlo. Samotná hlavní Nirova postava vlastně tak úplně komická není a podařilo se tu na ní i vykreslit jeden zajímavý charakter, na čemž má pochopitelně hlavní zásluhu skvěle hrající De Niro, jemuž se Charles Grodin rozumně podřídil, aby tak spoluvytvořil kompaktní, neskřípající film. ()

Superpero

Parádní oddechovka, při které dvě hoďky utečou, jako voda. Bavilo mě, jak vždycky převezli toho nasranýho negra agenta FBI. A až někdy nebudu mít prachy, tak vyzkouším trik s lakmusovou konfigurací :) ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::::::::::: Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl ! Jsem hrdý na to, že tento film vlastním ve své filmotéce !! BTW: KevSpa - Film je o přátelství - o přátelství dvou mužů. Na co žena ? Tenhle film není o lásce ....... :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ()

Nathalie

This could be the beginning of a beautiful friendship.... dvou mužů na opačné straně zákona, kteří zjistí, že mají něco společného...Všemi mastmi mazaný účetní Grodin a zahořklý De Niro v komediální hře na policajty a mafiány, která se zvrhne do bujarého dobrodružství plného svižných odboček, drsných zatáček a podlých vytáček. Jejich vzájemná chemie prýští z každého dialogu, tryská dokonce i v momentech, kdy mezi nimi vládne ticho, takže i rostoucí předvídatelnost honičky ustupuje do pozadí divákovy pozornosti. Grodin si přímo před právě probuzeným nevrlým huňáčem a velkou cedulí Nedráždit, nekrmit, držet klapačku za neustálého žvanění připravuje medvědí steak. Mňam za 70%. ()

Boss321

Martin Brest natočil v 80. letech jen dva filmy, z nichž oba jsou krimikomedie a patří ve svém žánru k tomu nejlepšímu co můžete shlédnout (Policajt v Beverly Hills patří k tomu absolutně nejlepšímu). Půlnoční běh je snímek plný akce a skoro až grotestních situací. Robert De Niro jako bývalý policista oplývá sarkastickými hláškami a s jeho "vězněm" Charlesem Grodinem vytvořili skvělé duo. Bohužel v plném hodnocení mi brání přestřelená stopáž a trochu zpackaný konec........ ()

Jara.Cimrman.jr

"Znám Vás dvě minuty a už se mi nelíbíte." Mně se tedy líbil zapšklý Jack, pozitivní Vévoda, zabržděný Marvin i věčně nakrknutý zvláštní agent Mosely. Byla to prostě zábava, když drsňáka, který ledabyle štve mafiány i FBI, dokonale prudí účetní s mnoha fóbiemi. Navíc jsem se naučil, jak se získává pěsťofóbie, jak se okrádají majitelé baru o "falešné" dvacky a zejména jak se dá pistolí sestřelit vrtulník. To všechno mě bavilo kdysi v kině a bavilo mě to i dnes při další z mnoha repríz. ()

igi B.

Chvílemi napínavá krimi, chvílemi akční drama, chvílemi crazy komedie... A v tom je ten problém. Protože u téhle zbytečně rozmáchlé story s prostinkou zápletkou máte pocit, že sledujete několik filmů, které spojuje ve smysluplou podívanou snad jen tradičně výborný R.deN. Vše završí typicky kýčový hollywoodský happyend a člověk si oddechne, že zase všechno dopadlo tak, jak se dalo od počátku předpokládat. Zkrátka - další rutinně >vyrobený< americký film, který pobaví, neurazí ani náročnějšího diváka - leč bohužel film, který shlédnete levou zadní, pak si zívnete a jdete buď spát, nebo na půlnočního panáka. O tom filmu si ale u drinku povídat nebudete... ()

dobytek

Sice film dokázal po celý 2 hodiny udržet mou pozornost, ale je to celý taková naivní hollywoodská pohádka. V podstatě celou dobu tušíte, co se asi tak bude odehrávat dál a na konci vás "překvapivě" čeká kýčovitej happy end. Navíc by se ve filmu našlo i několik nelogickejch věcí. Když budu chtít jen tak sledovat film a moc nad tim nepřemejšlet, tak je to za 4 hvězdičky. Kdybych o tom měl nějak přemejšlet, tak víc než 3 nedám. Já to zrovna viděl ve chvíli, kdy jsem na to byl nějak naladěnej. Jinak Robert De Niro celej film svym výkonem hodně pozvedává. Ale ani ostatní herci nejsou špatný. ()

gudaulin

Slušná krimi komedie konce 80. let, na které vadí poněkud přetažená stopáž, takže film se při své délce nevyhne nudnějším pasážím. Scénář je celkem jednoduchý, ale dost zachraňuje herectví Roberta De Nira. Celkový dojem: 70 %. ()

choze

Průměrná osmdesátková buddy movie, v konkurenci Smrtonosných zbraní, Tango a Cashe nebo předchozího Brestova Policajta v Beverly Hills celkem zapomenutelná. Snaživému scénáři se bohužel nedostává humoru, de Niro s Grodinem nejsou nijak výraznou ani extra zábavnou dvojkou a neškodilo by přitlačit na akci a ubrat na stopáži. ()

brit84

Na to, že to je natočené v období béčkových filmů, je to velmi zábavná podívaná. Nebudu si namlouvat, že největší zásluha není především kvalitním obsazením:) Má to všechno, co má film z osmdesátek mít a věta "Marvine bacha!" se mě zažrala fest pod kůži. ()

Zemřel herec Charles Grodin

09.06.2010

De Niro si o půlnoci zaběhá

De Niro si o půlnoci zaběhá

11.03.2010

V jeho věku už to asi není nic výjimečného, ale naše novinka není o jeho tělesných funkcích. Půlnoční běh z roku 1988 sice nebyl v době svého uvedení kdovíjaký hit (Martin Brest jím rozhodně… (více)