Půlnoční běh

Midnight Run

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Road movie

USA, 1988, 126 min

Pro mne neznámá komedie a o to víc jsem byl mile překvapen. Charles Grodin je chudáček, který se postupem času mění na úplně něco jiného. Hlášky solidní a De Niro je takový napůl ostrý/ napůl vtipný. Jeho Watch out !!! Bum :-) Černý vyšetřovatel, který bílému lovci hlav bere stále cigára i ostatní je skvělým doplňkem.(3.9.2009)

Sice film dokázal po celý 2 hodiny udržet mou pozornost, ale je to celý taková naivní hollywoodská pohádka. V podstatě celou dobu tušíte, co se asi tak bude odehrávat dál a na konci vás "překvapivě" čeká kýčovitej happy end. Navíc by se ve filmu našlo i několik nelogickejch věcí. Když budu chtít jen tak sledovat film a moc nad tim nepřemejšlet, tak je to za 4 hvězdičky. Kdybych o tom měl nějak přemejšlet, tak víc než 3 nedám. Já to zrovna viděl ve chvíli, kdy jsem na to byl nějak naladěnej. Jinak Robert De Niro celej film svym výkonem hodně pozvedává. Ale ani ostatní herci nejsou špatný.(12.9.2007)

Tak tento film určitě patří mezi mé oblíbené filmy, protože se jedná o jeden z filmů, na které se rádi podíváte vícekrát, protože své kouzo neztratí ihned po prvním shlédnutí. Film je podle mého zdařilou kombinací obrodružství, akce a humoru (takováto kombinace se povede jen málokdy, protože mnohdy scénáristi překročí křehkou hranici a z filmu je potom nezdařená parodie...). Když říkám humor, myslím inteligentní špickování, především mezi hlavními postavami. Film byl celkově dobře zahraný, a to především ze strany hlavní dvojice (Robert De Niro, Charles Grodin), přičemž bych rád upozornil na méně slavnějšího z uvedené dvojice - Charlese Grodina, který po boku svého slavnějšího parťáka rozhodně nedělal ostudu. Vlastně, musím se přiznat, že i když je Robert De Niro můj velký oblíbenec, tento film rozhodně patřil Charlesi Grodinovi. Tak například při výrokách typu: "Proč tě vyhodili od policije??" - "Nechce se mi o tom mluvit!" - "Aha, promiň." - "Přijímám, nic se nestalo" - "Díky! ......... A proč tě teda vyhodili ???", to jsem se tedy fakt neudržel! To ovšem neznamená, že Robert De Niro nepředvedl dobrý výkon, naopak předvedl vynikající výkon, ale prostě Charles Grodin předvedl vyjímečný! Zkrátka a jednoduše, tento film za podíváni ROZHODNĚ stojí!(14.4.2005)

Průměrná osmdesátková buddy movie, v konkurenci Smrtonosných zbraní, Tango a Cashe nebo předchozího Brestova Policajta v Beverly Hills celkem zapomenutelná. Snaživému scénáři se bohužel nedostává humoru, de Niro s Grodinem nejsou nijak výraznou ani extra zábavnou dvojkou a neškodilo by přitlačit na akci a ubrat na stopáži.(13.9.2020)

:::::::::::::::::::::::::::::::: Jedna z nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl ! Jsem hrdý na to, že tento film vlastním ve své filmotéce !! BTW: KevSpa - Film je o přátelství - o přátelství dvou mužů. Na co žena ? Tenhle film není o lásce ....... ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::(19.5.2008)

• - Nápad příběhu hodinek a jejich neustálé kontrolováné Walshem (Robert De Niro) bylo nápadem Roberta De Nira. (bfa)

• - Slovo "fuck" zaznie vo filme celkovo 119 krát. (Jevo)

• - Charles Grodin změnil větu v scénáři z tvaru "Jako účetní" na "Jako tvůj účetní", aby ukázal, že přátelské pouto mezi Walshem (Robert De Niro) a Mardukasem ( Charles Grodin) roste. (bfa)