Reklama

Reklama

Půlnoční běh

  • Česko Levou zadní (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bývalý policista Jack Walsh pracuje nyní jako lovec odměn, má šanci získat 100 000 dolarů. Musí ale dopravit do pátku do půlnoci k losangeleskému soudu mafiánského účetního Jonathana Mardukase, který svému šéfovi Jimu Serranovi ukradl patnáct milionů dolarů, věnoval je na dobročinné účely a nyní se skrývá neznámo kde. To, co zpočátku vypadalo jako jednoduchá práce, se začne komplikovat. Nejprve se objeví agent, který jménem FBI Jacka varuje, aby nestrkal nos do vládních záležitostí, potom dva Serranovi zabijáci, zanedlouho také Jackův konkurent Marvin Dorfler, který míní Jackovi přebrat kšeft. Jackovi se podaří vypátrat Mardukase a chce s ním odletět do L. A., on ale tvrdí, že má z létání fobii, a donutí Jacka jet vlakem. Zvládnout dobrosrdečného, upovídaného a hlavně všemi mastmi mazaného účetního, který vůbec nevypadá jako někdo, koho hledá FBI i mafie, bude někdy nad lidské síly. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (243)

Matty 

všechny recenze uživatele

Z kvalitních (De Nirův sarkasmus) i méně kvalitních (odvarový Elfmanův soundtrack) surovin upečená high-concept komediální bábovka, pocukrovaná trochou akce. Název i námět se snaží lákat na nepřetržitou zábavu s tempem, na které vám nebude stačit dech. Realita je malinko odlišná. Zastávek při cestě z bodu A do bodu B není málo, málo je těch zábavných. Ústřední premisa v žádném případě nebyla „rozvinutelná“ do podoby dvouhodinového filmu a některé kecy jsou prostě jenom kecy, aby se neřeklo, že se nic neřeklo. Načuřený De Niro s apatickým Grodinem jako dva chlápci, z nichž jeden říká „ano“ a druhý „ne“, naštěstí dokázali z vzájemné nevraživosti vykřesat pár jisker dostačujících pro menší oheň, proto je velká škoda, že v druhé polovině dochází k jejich oddělení a do natahovaného finále film už jen poněkud nemotorně doklopýtá. 70% Zajímavé komentáře: Malarkey, pshimi, 01001 ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na Půlnoční běh jsem poprvé vyběch jako mladej cucák v roce 1988 v Týně nad Vltavou, ač v kině byla jen má babička a pán s deštníkem. Film mě svou zábavností a příběhem natolik očaroval, že druhý den ráno jsem šel jedný panimámě na vesnici vykopat brambory a ona mě dala za odměnu 10Kčs. A hned jsem věděl jak vydělaný peníze co nejrychleji utratit. Přesně v 17:00 jsem už stepoval před pokladnou kina, která otvírala v 17:15. Za 6Kčs jsem si koupil lístek . Jelikož se mnou šla má dětská kámoška Naďa hned jsem věděl co udělám ze zbytkem penízků. Vedle měli strašně dobrou vanilkovou zrmzku za 3Kčs. Na dvě zmrzky nebylo a tak jsem koupil jednu a věnoval jí Naděnce, nejdříve jsme jí jedli společně, ale pak jsme si jí naházeli na ksicht, což v kině přijemě chladilo. A co bylo nejkouzelnější ?? Ten film se mě líbil snad ještě víc než poprvé a víte kdo byl v tom kině kromě nás, ten samej pán s deštnikem co na prvním promítání !! No a bezmála 20 let po téhle story se najednou tenhle film objevil v televizi a mě se vybavilo úplně všechno. A víte co je nejkouzelnější?? Mě se ten film líbil snad ještě víc než dřív ! Jestlipak se dívala Naděnka a pán s deštníkem. Tipuji, že jo. Vždyť co je lepšího, než se dobře pobavit a tenhle film to umí už 20let. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Cestu skrz Státy s takovou dvojkou jako je De Niro + Grodin bych chtěl zažít. Evidentně si to užívali a když jsem zjistil, že právě Grodin je ten táta z Beethovena, byl jsem překvapen o to víc. Zmatenýho on umí skvěle. Ani drsností film nešetří. To by taky nebyl film s De Nirem. Akorát tu trochu vyměkne, ale ne tolik, aby nemohl hláškovat ostošest. Komedie je to obstojná, párkrát jsem se zasmál, ale o to radši sledoval jejich cestu, která mi uběhla svižně a originálně. Už teď vím, že se na ní znova a rád podívám, ale tak vím, že si odnesu šok v podobě jedné věci. Když si v poklidu ke konci u toho klimbám, kočka ležící u mě, najednou procitnu, leknu se, kočka se mnou a najednou jen vidím, jak hlavou padá z postele. Nebýt jí, asi bych se v tu chvíli tolik nezasmál jako u toho filmu. Jenže nutno dodat, že zde jde hlavně o samotnou cestu dvojky než o vtipné situace. --- Ne, ne, ne! Típni to! Cigarety tě zničej. - To ženský taky. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Velice opatrná a přesto účinná komedie o jedné netradiční cestě napříč Amerikou. Nebo, chcete-li, jak se jeden nepříjemný samotář a ztroskotanec konečně poučil, a co ho k tomu vedlo. Samotná hlavní Nirova postava vlastně tak úplně komická není a podařilo se tu na ní i vykreslit jeden zajímavý charakter, na čemž má pochopitelně hlavní zásluhu skvěle hrající De Niro, jemuž se Charles Grodin rozumně podřídil, aby tak spoluvytvořil kompaktní, neskřípající film. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

This could be the beginning of a beautiful friendship.... dvou mužů na opačné straně zákona, kteří zjistí, že mají něco společného...Všemi mastmi mazaný účetní Grodin a zahořklý De Niro v komediální hře na policajty a mafiány, která se zvrhne do bujarého dobrodružství plného svižných odboček, drsných zatáček a podlých vytáček. Jejich vzájemná chemie prýští z každého dialogu, tryská dokonce i v momentech, kdy mezi nimi vládne ticho, takže i rostoucí předvídatelnost honičky ustupuje do pozadí divákovy pozornosti. Grodin si přímo před právě probuzeným nevrlým huňáčem a velkou cedulí Nedráždit, nekrmit, držet klapačku za neustálého žvanění připravuje medvědí steak. Mňam za 70%. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (15)

  • Natáčení probíhalo v Arizoně, Chicagu, New Yorku, Los Angeles, Michiganu, Manhattanu, Las Vegas, Idahu a na Novém Zélandu. (bfa)
  • O roli Jonathana Mardukase se ucházel i Robin Williams, dlouholetý přítel Roberta De Nira. Brest však trval na Grodinovi. (Rocky62)
  • Režisér Martin Brest si strihne krátke cameo v závere filmu, na letisku predáva Marvinovi letenku. (hudy78)

Související novinky

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a…

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.…

Sandra a Ryan tentokrát v akci

Sandra a Ryan tentokrát v akci

08.06.2010

Jejich loňská spolupráce Návrh vydělala při 40-milionovém rozpočtu jen v kinech krásných 317 milionů. Člověk logicky čeká dvojku, ale namísto toho dostaneme nový příběh a nové postavy. To, co se…

De Niro si o půlnoci zaběhá

De Niro si o půlnoci zaběhá

10.03.2010

V jeho věku už to asi není nic výjimečného, ale naše novinka není o jeho tělesných funkcích. Půlnoční běh z roku 1988 sice nebyl v době svého uvedení kdovíjaký hit (Martin Brest jím rozhodně…

Reklama

Reklama