Půlnoční běh

Midnight Run

Polnočný beh

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Road movie

USA, 1988, 126 min

po mega uspechu "policajta z beverly hills" sa martin brest opat rozhodol pre mix akcnej-komedie a opat bol z toho hit (i ked nie tak financne ako kriticky). duo de niro a grodin maju spolu slusnu chemiu a akcne sceny maju spravne tempo (hlavne vrtulnikova akcia je vynikajuca), ale na povrch sa dostava nesvar vacsiny brestovych filmov a to prehnana dlzka (vrchol je jeho trojhodinovy "zoznamte sa jack black") co polnocnemu behu dost skodi, ale stale ide o slusnu buddy-cop komediu...(4.3.2018)

Brest mě mile překvapil u Vůně ženy, a tak jsem se rozhodl pro jeho další kousek. A musím říct, že byl mnohem lepší, než jsem čekal. Zajímavý příběh, skvělé ústřední duo, halda fórů - osmdesátky v plné palbě, přesně takové, jaké je mám rád. Bavil jsem se po celou dobu a na Půlnoční běh mi zůstaly vyloženě pozitivní vzpomínky. 95%(4.8.2017)

Skvělá kriminální a komediálně vyladěná road movie, jejíž prostinký příběh se opírá a vybroušené sarkastické dialogy, oku lahodící akční stránku, ale především o chemii mezi ústředním hereckým duem s mimikrami Roberta De Nira a Charlese Grodina. Snímek Midnight Run rovněž zaujme i svým scénářem, který poměrně prostý příběh dokázal přetavit ve skvěle odsýpající záležitost, u níž se téměř nebudete stíhat nudit. Za zmínku zde také stojí i poměrně neobvyklý soundtrack, jež v některých momentech dodává snímku neotřelý punc bláznivé veselohry. Pokud tedy hledáte nenáročnou a zábavnou kriminálku, jste zde opravdu správně! (Netflix) „Where am I? I'm in Boise, Idaho. No, no, no, wait a minute, I'm in Anchorage, Alaska. No, no, wait, I'm in Casper, Wyoming. I'm in the lobby of a Howard Johnson's and I'm wearing a pink carnation.“ (13.6.2020)

Průměrná osmdesátková buddy movie, v konkurenci Smrtonosných zbraní, Tango a Cashe nebo předchozího Brestova Policajta v Beverly Hills celkem zapomenutelná. Snaživému scénáři se bohužel nedostává humoru, de Niro s Grodinem nejsou nijak výraznou ani extra zábavnou dvojkou a neškodilo by přitlačit na akci a ubrat na stopáži.(13.9.2020)

Po niekolkych rokoch som si tuto komediu zopakoval a nic sa nezmenilo. Nadalej sa mi paci rovnako az natolko, ze nemozem dat nizsie hodnotenie, ako 5 *. Roberta De Nira mam v komediach asi najradsej a toto je jedna z nich, ale skvely bol aj vykon Charlesa Grodina. Napriklad scena v malom bistre, kde prisli ako dvaja agenti FBI a upozornovali predavaca, ze tu niekto falsuje bankovky, ale dalej nechcem prezradzat, ti ktori to videli, vedia co mam na mysli. Reziser Martin Brest natocil aj skvelu akcnu komediu POLICAJT V BEVERLY HILLS (1984), VUNE ZENY (1992) alebo napriklad SEZNAMTE SE, JOE BLACK (1998)... 16.08.2010 ________ Robert De Niro - (Jack Walsh) +++ Charles Grodin - (Jonathan Mardukas) +++ Yaphet Kotto - (FBI Agent Alonzo Mosely) +++ John Ashton - (Marvin Dorfler) +++ Dennis Farina - (Jimmy Serrano) +++ Joe Pantoliano - (Eddie Moscone) +++ Produkcia: Martin Brest +++ Hudba: Danny Elfman +++ Nemecka Cinema - 100%(16.8.2010)

• - Eddie Moscone (Joe Pantoliano) nosí hodinky značky Rolex Datejust. (dyfur)

• - Nápad příběhu hodinek a jejich neustálé kontrolováné Walshem (Robert De Niro) bylo nápadem Roberta De Nira. (bfa)

• - Jako přípravu pro svoji roli De Niro trávil čas s nájemnými vrahy. (bfa)