Pomsta jestřába

John Berrie

Leon Aronson

John Dunning

Mark Sanders

Je to priemerný akčný film s Gary Danielsom. Má celkom dobrý príbeh o príslušníkovi britských vojenských jednotiek, ktorý sa vráti do USA, aby našiel a potrestal vrahov svojho nevlastného brata. Spracovanie sa mi ale moc nepáči, nie je zlé a bez problémov sa na celý film dá pozerať, kedže hluchých scén je tu minimum, ale chýba tu vážnosť, celý film sa nesie skôr v zábavnom duchu a to mi v akčnom filme s tématikou pomsty moc nevyhovuje. Akcie tu nie je až tak moc, ale aj tak ma moc nezaujala. Zameriava sa hlavne na súboje, ktoré sú prehľadné, ale majú iba prinajlepšom priemernú choreografiu, no hlavne sú plné nezmyselných momentov. A majú len minimum drsnejších prvkov, ktoré tiež mali byť samozrejmosťou. Humor tu funguje pomerne dobre a tak občas zaujme nejaká hláška alebo vtipnejší moment. Z hereckého obsadenia zaujme iba Gary Daniels, ale sklame, že snád´ iba v jednom momente pôsobí nahnevane, inak je väčšinou spokojný. Hlavný záporák je veľmi otravný a aj partnerka hlavného hrdiny je zbytočná a nezaujímavá, ale zaujala ma ešte dvojica zabijakov, ktorých dialógy a scény sú zaujímavým a celkom vtipným prvkom filmu. Dialógy sú na tom ešte horšie ako obvykle, ak nie sú práve zábavné, tak sa ani nedajú počúvať. A réžia a technická stránka filmu na tom tiež nie sú moc dobre. Ako jednorazové pobavenie je tento film dostačujúci, ale čakal som o niečo viac. Objektívna kvalita filmu- 42%, film sa páči mne na 53%.(19.8.2010)

Béčka jsou moje úchylka a tohle byla prostě paráda. Sympatický obsazení, akce bylo dost, boje byli super díky Garyho kopancům. Příběh byl fajn a kdyby toho hlavního záporáka hrál Lamas bylo by to ješte zajímavější, ale i tak jsem se slušně bavil. Film mi zvedl náladu a to beru taky jako plus. Dost mě pobavily i ty dva najemný vrazi. U mě si to těch pět rozhodně zaslouží. Povedený béčko.(27.4.2015)

Pohodove becko, ktore sa nehra na nieco viac ako na, co ma. Hlavny hrdina vysetruje smrt svojho nevlastneho brata, ale nie je to nejaky ultradrsny film o pomste, ale prekvapivo komedialne ladeny akcniak pri ktorom som sa niekolkokrat dobre zasmial. Gary je v tomto filme neskutocny sympatak, pomaha mu zabavny sidekick a zenska ktoru zbali je tiez sexi a ukaze aj svoje prednosti. Akurat zaporak je po hereckej stranke trapny, ale aspon v suboji je dobre pouzitelny. Zapletka je jednoducha ale funguje bez najmensieho zadrhelu. Naviac je neustale zlahcovana roznymi vtipmi, ci uz scénami, ked si Gary robi srandu zo skinheadov, alebo dokonca ciste komedialnou dvojicou najomnych zabijakov. Vdaka tomu film dost rychlo odsýpa. Gro akcie tvoria prehladne natocene bitky so slusnou choreografiou v ktorych samozrejme najviac exceluje Gary Daniels. Solidny zabavny priemer za 5/10.(29.9.2011)

Akčné béčko ako vyšité. S Garym Danielsom som mal možnosť sa stretnúť iba pri vedľajších záporných roliach. Prekvapivo sa však dobre hodí aj do kladných rolí. Naopak, tá pornoherečka sa do role policajtky hodila asi tak, ako ja do role speváka. Súbojov je dostatok, aj keď sú choreografie spravené na efekt, a na logiku sa viacmenej kašle. Aj Gary sa väčšinou váľa obarený na zemi akoby niečo zaujímavé zo svojej zostavy ukázal. Škoda, že si tvorcovia nedali záležať viac ako len na efekte. Jednoduchý a neoriginálny príbeh ničím neprekvapí, proste je to len ďalší z radu podobných filmov.(30.10.2016)

Snímek byť natočený v polovině 90. let, se nese na klasickém stále omílaném námětu, což znamená, že nic překvapujícího nás nečeká. Gary Daniels ztvárnil vojenského poručíka snažícího se objasnit smrt svého nevlastního bratra a jak jinak, jednoduché to mít nebude. I přes očekávaný souběh událostí se však nedá hovořit o nudě. Dějově je scénář napsán dobře, takže zaujme. Bohužel se to nevyhnulo několika kýčovitých dialogů, které pošetilsky vzbuzují úsměv. Kromě finálového souboje se tu najde několik málo akčních scén, které se nepřepalují, tudíž se dají brát více pohotověji. Dějství si drží tempo, což je příznačné na zachování pozornosti. Dá se tedy tento počin považovat za vcelku povedený.(8.8.2014)