Dům démonů

Jim Kaufman

Claudio Castravelli

Daniel Duncan
  • Haymar

Naprosto zbytečné pokračování, které už jen vaří z vody a slepě vykrádá jak oba předešlé (vcelku povedené) díly, tak i jiné - žánrově spřízněné kousky (Evil Dead, Amitiville horror, Night of the living dead). Ten tam je humor a nadhled, typický pro předešlé díly. Všichni herci byli ke všemu natolik otravní a prkenní, že si divák (naprosto nepokrytě a sobecky) nepřeje nic jiného, než jejich co nejrychlejší skon a závěrečné titulky!(5.2.2009)

• beso74

Tretie dobrodružstvo Angely, kráľovnej démonov nesúce sa v znamení šetrenia. Produkcia prenesená do Kanady prišla o svoj najväčší tromf, pôvodný pochmúrny, pavučinami obrastený Hell House sa zmenil na útulný a presvetlený, na bielo vymaľovaný domček, kde už k idylke chýba iba deduško Večerníček. Navyše, cintorín v jeho blízkosti zmizol a nahradila ho udržiavaná záhrada. Scénar je fúziou predošlých častí, pričom sa použili aj samotné zábery z týchto častí - prílet Angely, či príchod démonov. Vcelku podarená je prerabavka úvodných titulkov a masky. Zvyšok otrocky kopíruje predošlé časti, jedinou zmenou je možnosť ujsť z areálu Podčiarknuté sčítané, najslabšia časť série, ktorá pravdepodobne pochovala ďalšie možné pokračovania je na svete.(17.2.2017)

• Paldiny

Toto netočil jeden režisér, tomu neverím. Začiatok bol tak strašný, že som dostal chuť film vypnúť a sériu nechať načatú. S príchodom deciek na benzínku sa však začala črtať nie márna dráma, tak som si povedal, že ono to nakoniec nemusí byť až také zlé. Decká som od seba rozoznal, každé sa správalo inak, začala s nimi lomcovať panika z údajnej vraždy policajta. No ako sa osadenstvo presunulo do slávneho domu a na scénu zavítala nesmrteľná Angela som z toľkých absurdít časom rezignoval a ku koncu to bral už ako zámer tvorcov spraviť čo najhorší film. Technicky to bolo úplne mimo, triky pod úroveň Súboja Titanov, masky ako z karnevalu a na scenári sa musela podieľať materská škôlka z Quebecu. Najlepšie to vystihne replika jedného dievčaťa "Bez Nicka neodídem!“, treba ale dodať, že Nicka poznala 45 minút z algebry. Na gore môžete zabudnúť, napätia bolo viac v rozprávke o Jasněnce, no detaily, že v jednom okamihu svitá a v druhom je tma ako v prdeli sa oplatí všímať. No nech nepotápam všetko, vo filme vyšla jedna super hláška o spermobanke a možno mi v pamäti dlhšie pobudne deepthroat s patrónovým vyvrcholením. Inak dokonalý príklad poloamatérskej trápnej sračky.(24.8.2018)

Parta mladých lidí jede na párty oslavit Halloween. Cestou zastaví na benzínce, kde se dostanu do křížku s obsluhou. Následně jeden z party omylem střelí policistu a protože policie odřízne všechny dostupné cesty, nezbívá jim než se ukrýt v opuštěném domě. Zde ale vládne Angela, vládkyně démonů... Velmi povedený horůrek s prvky komedie, docela dobrými efekty a pár nahotinkami. Takové filmy už se netočí,zlatá 90.léta. Za ty super hlášky musím jednu hvězdu přidat. 65%(7.10.2009)

• MM_Ramone

Partia amerických teenagerov sa cestou na halloweenskú oslavu ocitne v poriadnom prúsere. Prepadnú benzínovú pumpu a pustia sa do prestrelky s políciou. Podarí sa im z miesta činu uniknúť. No dostanú sa, ako sa hovorí, z dažďa pod odkvap, keď sa rozhodnú, že sa ukryjú pred prenasledovateľmi v starom opustenom dome. Ten je totiž sídlom pekelných síl a démonov. Rozpúta sa tam poriadny halloweensky masaker. Klasický horrorový námet. Lenže natočené je to veľmi špatne. Predchádzajúce časti som ešte nevidel, no po zhliadnutí tohto titulu sa mi do nich ani moc nechce. Toto veru nebolo bohviečo. **(14.1.2015)

• - Meno Angely sa v celom filme nespomenie ani raz, objaví sa až v záverečných titulkoch. (beso74)