Provazochodkyně nad Prahou

• angličtina Skywalk Above Prague
Dokumentární
Česko, 2020, 60 min (Alternativní 51 min)

Přechod provazochodkyně Tatiany Mosio-Bongongy přes Vltavu přesáhl zdaleka rozměr pouhého „spektáklu“ pro diváky a média. Byl výzvou nejen pro organizátory a realizační tým, ale přinesl i zamyšlení a radostnou katarzi pro všechny zúčastněné. Na laně dlouhém 350 metrů nataženém od Právnické fakulty na Letnou, ve výšce 35 metrů, bez jištění, sledujeme nádhernou Tatianu a z jejích emotivních slov vnímáme zjitřeně její životní příběh. Nečekané setkání Tatiany s jejím osudovým mentorem Rudy Omankowským, pražským rodákem, členem slavné české provazochodecké rodiny, je dojemné i profesionální zároveň… A souběžně s Tatianou jde po zemi ten, který je za její lano zodpovědný. (Festival francouzského filmu)

Marze

Nejaky komplexni medailonek provazochodkyne to neni.Je zde dost propagace festivalu Letni Letna.Dlouho probiha priprava cele akce,coz me take bavilo, chvilemi seznamovani s profesi nudilo. Cirkusacka nas seznamila i se svym detstvi..Rika, ze se v aute boji vic nez na lane. Zabery zeny takto vysoko na lane jsou velkolepe. ()

bohemia_regent

Výborný dokument, řemeslně skvěle zvládnutý a celkově nápaditý. Je znát pečlivá příprava, což se projevilo např. umístěním jednotlivých kamer, jejichž záběry jsou v některých případech úchvatné. A navíc je tu skutečně tvůrčí práce s hudbou, která zněla naživo v průběhu akrobatické produkce. ()

capka

Sledovala jsem před rokem přímý přenos z tohoto vystoupení a bylo to pro mě velkým a komplexním zážitkem, mimo jiné i díky zajímavému kamerovému a komentátorskému zpracování. Tento film ten zážitek částečně přináší a přenáší znovu, zároveň ho obohacuje o trochu širší náhled do příprav. Byla jsem spokojena, film mě vtáhl a nepustil, podobně jako přímý přenos... který je doufám stále k dispozici online a určitě doporučuju ke shlédnutí. ()