Tři sestry - Ať seš punk

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Česko, 2020, 4 min

Radko

Kolektívne pojatá hudobná výzva v typicky trojsestrovej melódii (silno to pripomína refrénový nápev staršej piesne Tří sester - Motlidba pro partu) na pridanie sa k veselej punkovej veselici pri plnom bare. Nezáleží, či počúvate punk, ska alebo metal, hlavne nech je zábava. Popri pár archívne nostalgických záberoch na divoké 90. roky, čiernobiely klip zahrnul v sebe viaceré spriaznené duše z rôznych kapiel, ktoré spomenul v komentári Joker Punx. Nezabúda sa v podobe detskej kapely a speváckeho zboru ani na budúcu generáciu. Dôležitý v dnešnej dobe je aj apel na pokračovanie v hraní, nespútanej zábave a stretávaniu sa, napriek prikázaným rúškam a možnému zákazu bigbítu. ()

MM_Ramone

Vždy som mal rád pražskú partičku, ktorá si hovorí Tři Sestry. Časom a vekom sa moje sympatie ku ich tvorbe stále prehlbujú. Často a rád si púšťam ich albumy. Takže som tretieho novembra roku 2020 vytrvalo čakal na polnočnú youtube premiéru ich videoklipu ku songu "Ať seš punk". Oplatilo sa, nebanujem. Nesklamali, pobavili, pohladili ma po mojej punkovej duši. Cover verzia piesne "Mods, Skins, Punks" od anglických The Professionals sa im fakt podarila. S prerábkami starých songov im to vždy šlo perfektne, jak po hudobnej, tak i po textovej stránke. I tento krát to je opäť výborná práca, vrátane päťhviezdičkového videoklipu. V tejto pojebanej dobe fašistickej koróňa diktatúry mi táto old schoolová pecka od Troch Sestier prišla náramne vhod. Ďakujem vám, páni muzikanti. "Přijde tvrdá skouška, skusej big beat zakázat, povinná nandaná rouška a my budem pořád hrát!" ***** ()

Joker Punx

Nový song Tří sester - Ať seš punk je cover od legendární anglický punk rockový kapely The Professionals - Mods, Skins, Punks z první LP desky The Professionals (1980). Po rozpadu dva členové Sex Pistols hráli v téhle kapele, kytarista Steve Jones a bubeník Paul Cook. Ve videoklipu můžemě vidět jako hosty členy skupin E!E, Alkehol a dalších. To bych od Tří sester vůbec nečekal že udělaj zrovna tenhle cover od tak výborný kapely. Dobrej cover a videoklip. ()