silentname

"Aloha Surf Hotel" je miestami vtipná, miestami celkom otravná filmová komédia od Gravitas Ventures, ku ktorej som si osobne nejaký bližší vzťah nevybudoval. Už sme tu mali filmy, kde sa nám nejaký otravný buran počas filmu stal viac sympatickým človekom, viac začal bojovať o niečo a na konci tým všetko dopadlo dobre. A toto je presne ono. Len nejako to nepôsobí úplne úprimne. Veci sa tu niekedy vyriešia veľmi divnými spôsobmi a niektoré postavy sú pre mňa nedopracované a divné len preto, aby boli divné. Je pravda, že párkrát som si to začal užívať. Páči sa mi napríklad prvé stretnutie s riaditeľkou školy v kostýme, kde pôsobí ako veľmi prísna ženská, ktorá nič nestrpí, no keď ju uvidíme bude už niekým úplne iným. A nepôsobilo to neprirodzene. Je tiež zaujímavé, že náš hrdina počas svojej kariéry na škole mal za sebou toľko rôznych skúšok a školení, že mu chýbala iba matematika (ktorá mu nikdy nešla), aby reálne prešiel a mohol mať svoju "graduation". To sú celkom dobré momentky. Je ich tu ešte pár, čo fungujú, no v jadre je to pre mňa slabá komédia, ktorá sa snaží svojou excentrickosťou pôsobiť vtipnejšia, než reálne je. Ale neoznačil by som ju ako zlú. Myslím si, že na to tu budú iní. Hodnotenie: C ()