haWranka

První polovinu filmu jsem zdejší hodnocení nechápala. Oba hlavní hrdinové mi lezli krkem, každý z jiného důvodu. Pak se to ale zlomilo a já už koukala s nadšením, slzami i smíchem. Al Pacino držel celý film nahoře. ()

JamesLeon

Příklad toho že film nemusí mít komplikovaný děj a přesto je zajímavý. Zde je to hlavně díky Al Pacinovi. Celý film na něj civíte a užíváte si jeho herecký výkon. A po dvou a půl hodině a dojemném závěru jste nadmíru spokojeni.. Navíc krásná hudba mého oblíbence Thomase Newmana. ()

donkocicak

Velmi zajímavý film, snad jen mohl být o půl hodinu kratší, byl by svižněšjí. Takhle jsem u televize občas lelkoval, neboť už mi nějaké scény přišly zdlouhavé, ale to je možná můj problém. Překvapil mě O´Donnell, kterého jsem předtím znal jen z Batmana. Al Pacino jako vždy výborný. Oscara si zasloužil právem. Stejně jako u jiných Pacinových filmů má i tento grandiózní finále. Neznám špatný film s Al Pacinem, někdo ano ? ()

Tamdydam

Na ledasčem bych ubral. Na délce filmu, občas na dramatičnosti Pacinova herectví, na jeho nesnesitelnosti,... jizdu naslepo bych vynechal úplně. Ale tohle všechno nemění nic na tom, že je jsem si vychutnal po všech stránkách krásný film ()

fridge

Nejsem si jist, zda název zcela vystihuje to, okolo čeho se celý film točí. V hlavní roli je sice Al Pacino, ale film je viděn spíše očima Chrise O'Donnella, jehož rolí je středoškolské megaucho Charlie Sims. Pravděpodobně vinou scénáře mi ale přišlo, že větší pozornost je věnována druhému jmenovanému herci, ačkoliv tak věrně podaného slepce, jak ho zahrál Al Pacino, jsem neviděl. ()

Hnevsa

Už po prvních pár minutách jsem si říkal, Al Pacino je borec. Nebudu se babrat v nějakých rozborech, kdybych mohl, tak dám i 10. ()

Bounded

Whoo-Ah! Vyzdvihovat herectví Al Pacina je jako nosit dříví do lesa, tady se mu ale také poštěstilo odchytnout unikátně napsaný charakter. Příjemné drama, které se veze na vlně filmařiny 90. let a nijak úporně z ní nevystrkuje růžky. Z mého pohledu za to nemůže jen scénář, ale také dost úsporná režie. Naštěstí to Pacino utáhne skoro sám. Naivka Chrise O'Donnella sice hraje druhé housle, ale na rozdíl od škatule podobných charakterů z jiných filmů, není otravný. ()

Petus

Al Pacino je pro mě starý, je malý a vůbec není můj typ. ALE jakmile se převtělí do slepého plukovníka a nechá naplno rozehrát svůj talent a šarm, nejraději bych si ho hned vzala domů a tančila s ním tango až do smrti. Fakt. ()

Stanix

Jak asi může dopadnout film, kde dostal téměř veškerý prostor pouze Al Pacino. Samozřejmě nejinak než na výbornou. Celou dobu mě provázel neskutečně příjemný pocit a nesmírné zaujetí jeho hereckým výkonem, ostatně tak je tomu u něj téměř vždy. Nicméně tady je to ozvláštněno oným handicapem a Al ztvárnil slepce tak dokonale, že bych mu bez nejmenších problémů uvěřil, že skutečně nevidomý je. Trochu mi to připomnělo obdobně laděné a téměř stejně tak dobré "Nedotknutelné" (FR.2011). ()

Maniik88

Vražedná dĺžka a niekedy hodne slabé tempo. Herci ale super, veľa zapamätateľných scén a rozhovorov. No niekedy mi to liezlo na nervy a koniec mi a aj "hlavná" študentova zápletka mi prišla slabá. Raz mi stačilo, určite to nebude patriť medzi moje obľúbené filmy, no ide svojim spôsobom o kvalitný počin. ()

topi80

Popravdě řečeno, samotný příběh mě nějak zvlášť nevtáhl, zvláště ke konci už byly dialogy mezi těmi dvěma novopečenými přáteli dost natahované. Ovšem Al Pacino podal takový výkon, že byla radost se dívat. Dokázal nám zprostředkovat sebelítostivou alkoholickou trosku, temperamentního gentlemana s neobyčejným kouzlem a chutí do života, životem zmučeného muže, vzteklého dědka bez budoucnosti, charakterního chlapa... A to (s výjimkou scén, kdy se s ním seznamujeme) ve stejném obleku, pouhou změnou výrazu v obličeji. Silná byla i závěrečná scéna v aule. Autoři snad ani nemohli tušit, jaký přesah bude mít do současnosti, kdy školy místo vůdců a vizionářů skutečně chrlí ubožácké bonzácké sráče čekající na dotované místečko ve zbytečných institucích. I nesmělý zásadový introvert, jakým byl Charlie, náhle působí svou neochotou bonzovat jako hrdina. ()

wege

Zase taková pecka to nebyla, jasně Pacino hrál jako bůh, ale celkové ten příběh (zejména ta jedna polovina) byl strašně nevýrazný. A ani ten herecký koncert Pacina to nezvedl do vyšších výšin. ()

papadoce

Vôňa ženy je další z legendárnych filmov, ktoré si na mňa museli počkať riadne dlhý čas. Jedno ale musím uznať, Alfonso ide totálne bomby. Ja som mu jak tu slepotu, tak jeho zatrpknutosť a armádny vypláchnutý mozog, zožral na celej čiare aj s navijakom. Treba povedať, že film absolútne ovládol, toho Oscara si zaslúžil a nakoniec, podľa tohto filmu by sa dalo kľudne vyučovať v hereckej škole. Zároveň si myslím, že Alovi k úspechu pomohla aj rola samotná a to ako bola napísaná. Pre skvelého herca s charizmou to už potom bola asi aj lahôdka zahrať takto výrazný charakter. Musím však povedať aj Bé. Zatiaľ čo Pacino nesklamal a potvrdil svoje herecké kvality, film sám o sebe ma tak nenaplnil. Zbytočne dlhý, bez výraznejšieho momentu (ak nepočítam úžasnú scénu s tangom). Záverečná Alova reč nebola tak ohromujúca ako mohla byť a v podstate ani zápletka so školou nebola taká dramatická ako chcela. Váham opäť raz medzi tromi a štyrmi hviezdami. 70% by mi prišlo asi najspravodlivejších. Možno by csfd naozaj malo porozmýšľať nad možnosťou dávať pol hviezdy. 3,5 z toho 3 sú len a len Alfonzove. Milý film. ()

Amonasr

Naprosto fantasmagorická pohádka s americky pohádkovým kýčovitým koncem. Sice na hony vzdáleno jakékoliv realitě, ale dobře se na to dívalo i přes tu nesmyslnou délku. Zcela pomíjím příšerné nazvučení českého dabingu, který zněl jak ze sudu a srozumitelnost slov snížil nejméně o 20%. Ten byl na "odpad", ale za to Hollywood nemůže. ()

alsha

Dechberoucí výkon Al Pacina v příběhu o nalezení vůle k životu a sebedůvěry udělat správnou věc. Hmatatelný strach z osamělosti se nakonec díky šarmantnímu mladíkovi Charliemu promění v naději, že láska umírá s nadějí na samém konci cesty... ()

Yakuza05

Zlatý glóbus - 3: Nejlepší film , Herec - Al Pacino, Scénář. Nominace 1: Herec vedl. role - Chris O'Donnell ...... Bafta - nominace 1: Scénář. ()

Jaromír

Nemám rád postižené, kteří chtějí skončit život. Podle mě má život vždy cenu! Otázka je, ale jak bych se sám zachoval, být na jejich místě... Každopádně toto je velice dobrý film. Škoda, že není rychlejší a propracovanější. ()