Citát

• Nigérie Citation
všechny plakáty

Nadaná nigerijská studentka oznámí, že se ji pokusil znásilnit oblíbený profesor, a pustí se tak do boje s celým vzdělávacím systémem. (Netflix)

Arsenal83

Nigéria, obrovská krajina so svojskou kultúrou. Hneď na začiatku nás zábery presvedčili o tom, že aj v roku 2020 tam panuje ešte hlboký stredovek, len nedávno sa dokonca objavili zábery, ako sa tam v rámci náboženskej vojny normálne upaľujú ľudia na ulici. Tento film je založený na skutočnej udalosti a reflektuje, že v podobných krajinách to so znásilnením a sexuálnym obťažovaním neberú ešte tak vážne. Problém však je, že ten film je príliš dlhý, aby zo seba vymačkal nejaké emotívnejšie posolstvo. Naopak po väčšinu času vzbudzuje také slobodné, príjemné pocity, dokonca až zábavu, čo je podčiarknuté typickou africkou hudbou. Takže sa svojmu cieľu nakoniec minul. Ale inak priemerné dielko, na Afriku až nadpriemerné a stále nerozumiem, odkiaľ sa tu zobralo toľko odpadov a prečo. ()

Streeper

Je to vcelku povedený film natočený na motivy skutečných událostí. A mě osobně se líbí, že v Africe se také začíná řešit sexuální obtěžování a znásilnění. Film má ale velkou nevýhodu a to, že je moc dlouhý a má dost zbytečných scén, které tam nemuseli být a snímek by tak vyšel více dramatický a krásně by hrál divákovi na emoce. Takhle je tam spousta zbytečností, které navodí příjemnější a zábavnější atmosféru, ale k hlavní pointě filmu se vůbec nehodí (i když to tak možná bylo). Myslím si, že odpad si tento film určitě nezaslouží, je to dobře natočené, průměrně zahrané a ano příběh sice není kdovíjak originální, ale koukat se na to dá a na konci jsem byla docela i napjatá, jak to nakonec dopadne. ()

Aljak

Námet dobrý, príbeh tiež, spracovanie obstojné, ale podľa mňa absolútne zbytočne zdĺhavé a viaceré fázy filmu boli fakt prebytočné, lebo nemali žiadny zásadný vplyv na vývoj deja. Každopádne, tá atmosféra sexuálneho škandálu na pôde vysokej školy, to bolo skutočne vydarené. Konfrontácia študentky, ktorá sa postavila na odpor svojmu učiteľovi, môže byť napokon mimoriadne inšpirujúca. Lebo určite nebola jediná, ktorá sa stala obeťou sexuálneho predátora z vyšších kruhov (v tomto prípade prestížneho učiteľa). Niektoré argumenty v rámci toho "súdu" mi prišli trochu absurdné, ale nevadí, ako celok to určite stálo za to. Mohli to však trochu skresať a viac upriamiť pozornosť na samotný "konflikt záujmov". Je to kdesi na hrane 3 a 4*, ale pre tie spomínané výhrady to na štyri napokon nemalo. ()