アフリカン・カンフー・ナチス

• Německo African Kung-Fu Nazis (více)
Japonsko / Ghana / Německo, 2020, 84 min

Režie:

Scénář:

Sebastian Stein

Příběh vypráví o Adolfu Hitlerovi, který ve svém bunkru na konci prohrané války nespáchal sebevraždu jak je známo, ale místo toho uprchl ve své ponorce na africký kontinent. Spolu se svou novou pravou rukou, nechvalně známým japonským vojenským vůdcem Hideki Tojem a Göringem, plánuje znovu dobýt svět – počínaje africkou Ghanou. S pomocí svých věrných Hitler zničí africkou kung fu školu a zabije jejího vůdce. Přeživší žák kung fu školy Addae, který truchlí pro svého pána, se rozhodne pomstít účastí na Hitlerově turnaji bojových umění. (Epistemolog)

peppe

Tohle je prostě lahůdka pro ty, co mají rádi filmy kategorie C a nižší. To prostě musíte vidět, já se u toho skvěle bavil. ()

*CARNIFEX* odpad!

Užívateľ "Morholt" to vystihol hneď v prvej vete, citujem: "Co do námětu se jedná o parádní úlet, co do zpracování o příšernou sračku". ()

pornogrind

I já částečně souhlasím s první větou komentáře uživatele Morholt. Zejména pak z jeho první částí. Co do tématu je to parádní úlet. S druhou částí věty už tak nesouhlasím. Příšerná sračka to určitě není. Jen nesmí být člověk suchar. Je pravda že chvíli trvalo než jsem filmu tzv. přišel na chuť, ale jakmile to přišlo tak jsem se bavil, protože to nebylo vůbec špatný. Ale určitě se z toho dalo vyždímat daleko, daleko, daleko víc. Troufnu si říct, že v rukách schopnějšího scénáristy a režiséra by se z toho mohl klidně stát kultovní snímek. Sebastian Stein si ale nejspíš chtěl splnit sen. A učuchtal si film sám. Jelikož je podepsanej pod scénářem, režií a dokonce si sám svěřil skromnou roličku a to samotnýho Hitlera. Ještě bych chtěl dodat, že Hitlera nesnáším a každý jeho případný zesměšnění na filmovém plátně rozhodně vítám. Doufám, že se ten bastard smaží v pekle. S klidným srdcem můžu tenhle snímek doporučuji všem co mají rádi ujetosti a bizardnosti všeho druhu a nechybí jim smysl pro humor. Pro normální diváky by měl být tenhle film zemí zapovězenou. ()

Chrustyn odpad!

Vědomě amatérské a pitomé. Pro někoho určitě výborná, braková zábava, pro mě bohužel ne a pokud budu chtít něco podobného, podívám se na youtube na africké akčňáky s efekty vytvářenými v malování. ()

Morholt

Co do námětu se jedná o parádní úlet, co do zpracování o příšernou sračku. Mírnou pochvalu si zaslouží snad jen Stein coby Hitler, ale jinak je všechno špatně od herců až po jednotlivé souboje. Sice rozumím tomu, že nebyly prachy, ale jako diváka mě to zase tolik nezajímá. 10% ()

Miseet

Paaani.. tak to byl mega mega mega úlet. Celou dobu si to udržovalo takové příjemné tempo, a fajn hudbu, že i já, největší suchar, kterého znám, jsem se na to zvládla dokoukat, a ještě teď mi to pořád jede v hlavě. Úplná to sračka to jako není, když se člověk naladí na tu správnou vlnu. Ale i to může být hodně náročné. ()

Rathalos

Myslim,ze uz nazov filmu predurcuje,o co sa bude jednat,samozrejme je to brutalny ulet pri sledovani,ktoreho sa vam bude pozastavovat mozog nad tym,co vase oci vidia,vidiet pokope Hitlera,aziata,cernochov,kung-fu a dalsie sra*ky,tak tomu hovorim partia hits,uroven hercov,efektov a vlastne vsetkeho sa da porovnat s lacnym pornom,len tu neuvidite sex,mega-vtakov a vysuchane vaginy,ale urcite si aj toto najde skalnych fanusikov,takze jedna hviezda za hudbu a druha za ake take suboje,aj ked s prizmurenim oboch oci...:-) ()

MickeyStuma

'Afričtí kung-fu nacisté' Už ten název dává jasně najevo, že se jedná o styl trashových filmů 70.-80. let, což také znamená, že se nejedná o snímek pro diváky zcela normálních filmů. Zato fanoušci grindhouse si přijdou na své. Zkrátka brakový film v plné parádě. Dějová šablona je stejně tak klasická, jako většina kung-fu filmů samo o sobě. Pořádání turnaje v bojových umění. Takže ve své podstatě tu máme něco jako poctu klasickým kung-fu snímkům, v plné zábavě a choreograficky s dobře odvedenými souboji. A jak je na první pohled vidět, ghanští herci do toho dali všechno. Závěrečná přestřelka už tomu všemu dává patřičnou efektovou tečku. Takovéto snímky kdysi produkovalo studio Troma, a při dnešním pohledu už patří mezi filmový brakový kult. Třeba to čeká i tento snímek, na který je třeba se dívat s okem shovívavým, s puncem nostalgie a sebezáchovy. ()

Tamten

Lidé, kteří alespoň v duchu skákají přes svůj stromeček, mají ruce obalené v gumových medvídkách a při zmínce o turnaji v bojových umění jim automaticky naskočí "Okinawa proti Japonsku", tak pro ty je toto skutečně lahůdka. Pokud vám předchozí věta nic neříká, nemá smysl se tímto filmem zabývat. ()

DonBraso odpad!

Už podle názvu bylo jasný kam tohle bude asi zapadat.Po traileru už bylo jasno,že tohle bude buď bizár nebo i vcelku dobrá oddechovka s velkou dávkou humoru.Bohužel ani jedno to nebylo a Stein to snad myslel i vážně.On by vlastně příběh i šel a díky tomu jsem si celou dobu říkal,že koukám na Kickboxera s příměsí fatalit z Mortal Kombat,ale to prostě nešlo.Trojkombinace Japonsko-Ghana-Německo už smrtící je samo o sobě.Po 10 minutách to chtěl zabalit,že tohle nedám,ale nějak v koutku duše čekal,že ono se to rozjede.Jediný co se fakt dá přežít jsou souboje.Či spíše i rádoby fighty.Tady by se i leckterý béčkový film mohl učit,ale to je vesměs chvilková věc,která vlastně už pak srazí absolutně do kopru to vše ostatní.Kdyby tu byl aspoň ten humor,dávka satiri,ale to zde absolutně není a sledujete černochy jak se debilně smějou.Nevím co je vtipný,že Göringa hraje černoch?Je až s podivem,že jsem to dotáhl do konce.Nejspíš asi čekal,že na konci bude napsáno nějaká německá tečka,ale vůbec nic.Tohle buď mělo být někde na Youtube jen ta bojová část a ne rádoby film s černochama,který sice mluví anglicky,ale jediný kdo jim fandí,jsou leda oni sami a Stein co jim to přišel natočit.10% ()

kockodan

Skvěle propracovaný příběh a zajímavá zápletka. I když trochu otřepaná, ale stále fungující jako nosný prostředek pro výborné bojové scény! Outsider z lidu se stane "vyvoleným" hrdinou, a pomocí šamanů a mistrů se vytrénuje (co se týče 80's kung-fu training montages se musí Stein ještě hodně filmařsky potrénovat sám) v silného přemožitele nasazeného utlačovaným lidem z vesnice, aby zničil trýznitele v místní kung-fu competition a zrušil tak jejich náckovsko-japonskou kletbu kterou ovládají a tyranizují vesničany. Když už nic, tak se prostřednictvím této klasické nízkorozpočtové béčkovky a jejich lokací podíváte do Ghany a zjistíte že je tam spousta dobrých herců, ale i neherců (no, spíš víc těch neherců), ale zase na druhé straně uvidíte život v západní Africe pěkně zblízka. A když se tam objeví bohatý západní Němec jako Sebastian Stein se svými almighty eury natáčet celovečerní, dlouhometrážní film, a dá tímto podnikem vydělat "hercům" a komparsistům z místních vesnic, a to včetně dětí a žen, je to vlastně zábavná podívaná. Takovou srandu v podobě Evropana natáčejícího béčkové kung-fu bojovky v Ghaně určitě nemají každý den. Párkrát se zasmějete a to opravdu od srdce. Je to poctivý kus nízkorozpočtové filmařiny dělané se zápalem a nadšením a to především domorodců. Stein se v roli Hitlera přímo vyžívá a je vidět jak si ten Ghanský úlet i s místními užívá naplno! Je to tak špatný, až je to dobrý. Doporučuju sledovat zhulený! Já se bavil skvěle (i střízlivej a nesjetej, teda). Za mě určitě 100% ()

Milo384

Opravdu super béčková zábava. Už ten příběh je dost úlet, no a ještě pak ty dobré souboje. Bavilo mě opravdu vše - seznámení s postavami, pak tréninky a nakonec turnajové souboje. Řekl bych, že za zhlédnutí to opravdu stojí. ()

Bohdy67 odpad!

Ja sem chtel, opravdu moc a moc jsem chtel :D Ale fakt to neslo...Jsou parodie a jsou totalni kokotiny... Tohle je za hranou komedie, parodie a myslim ze dobreho vkusu....  "Nadhled?" To uz mozna budu mit nadhled nad hejnem zraloku v tornadu nez na cerneho Goringa :) Fakt sorry, ale neéééé...2% ()

Major776 odpad!

Tohle fakt ne! Jeden dobrý nápad film neudělá. A tady je vše špatně a siilně víc než podprůměrné. Dodívat se do konce chce opravdu sílu a velký kus odhodlání. A to by filmy lidem dělat neměly! ()