Bingo Bongo

Bingo Bongo

Komedie

Itálie, 1982, 102 min

Alfio Contini

5 hvězdiček patří poze Celentanovi, mému oblíbenci.(14.6.2012)

• Visáč

Carole Bouquet si to namierila z postele agenta 007 k retardovanému Celentanovi. What a career move...(23.6.2012)

Popisal by som to ako taku malu parodiu na Tarzana :-)(21.3.2005)

Adriano Celentano na vrcholu své kariéry, v nijak náročné komedii a s Celentanovými písničkami. V podstatě je to parafráze na Tarzana v moderní civilizaci, ale některé vtipy i scény jsou vynikající, jiné poněkud trapné a dětinské. Celkově z filmu ale čiší pohoda a dá se na něj podívat po čase znovu, což u mnoha dalších komedií říct nemůžu.(21.7.2013)

Bingo Bongo je opičí muž, kterého našli v džungli. Představuje v evoluci člověka něco nevídaného a je podroben vědeckým testům, konfrontaci s lidskou rasou, ale také extrémním a vtipným situacím. Italové kdysi dávno uměli natočit opravdu dobrou komedii, která byla opravdu vtipná, nebrala se vážně a pro dobrý výsledek se shodila i zašla do krajností. Nebylo by však dobré komedie bez dobrého herce v hlavní roli. Co dobrého, přímo excelentního a tím bezchybný Adriano Celentano je. Mimiku, gesta a pohyby opičího muže vystihl naprosto s přehledem a troufám si tvrdit, že nebýt jeho, asi bych se až tak nebavil. Je však nutno podotknout, že film je také skvěle natočený, má množství nápadů a rozhodně se nebrání lechtivějším a přisprostlým vtipům. Není přímo jasné, zda šlo tvůrcům o parodii na Tarzana a jeho vzdálené či blízké příbuzné, ale pokud by ho příště hrál Celentano, je kontroverzní zpracování téměř jisté. Škoda, že už jsem ho neviděl v jiném filmu a už ani neuvidím. Svoji hereckou kariéru dávno ukončil, ale zanechal po sobě tuhle bezva komedii. 80%(26.6.2012)