poster

Podivná policie

 • francouzský

  Spécial police

 • slovenský

  Podivná polícia

Krimi

Francie, 1985, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Enšpígl
  ****

  Spíš než kriminálku jsem v tom cítil politický thriller a jak už letopočet a země v rodném listě tohoto filmečku napovídá, jedná se o kvalitní pokoukanou. Z filmu jde správně tísnivá atmosféra, která je podpořená výbornou hudební kompozicí Jean Pierre Masa. Od začátku jsem měl o hlavní hrdinku, kladnýho poldu Davida a všechny, co v tomto bijáčku táhli káru pravdy a lásky a usilovali o vítězství nad lží a nenavistí pořádný strach, protože proti nim nestáli žádný včelaři, ale skutečně první mocipánská liga. Některé technoligické fígle hlavních hrdinů zůstali za hranicí mého chápání, ale i tak jsem si tenhle poměrně depresivní napínák užil.(2.10.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Klasická sebevražda. Robin odhodil svou ženu na tři metry a trefil ji přímo do srdce. Načež natáhl ruku na víc než dva metry a přitom se dokázal střelit do týla." Tak už to zkrátka bývá, když vraždu vyšetřuje vrah a policejní vrazi mají vždy jistý kvalifikovaný náskok před spravedlností. Já bych se v tom tedy nešťoural, protože kolegialita je pro mne nade vše, ale my tu naštěstí tu máme hrdinu, pro něhož žádný soupeř není dost mocný, žádná oběť dost vysoká a cokoli umí proměnit v počítač. Takových hrdinů jsou obvykle plné hřbitovy, ale komisař Ackerman ještě nehodlá čuchat ke kytkám odspodu, takže proč si to s ním neužít a naivně si nezadoufat, že tohle se ve skutečném životě nemůže stát.(6.11.2015)

 • tahit
  ****

  Mírně drsnější policejní thriller jede podle osvědčené šablony, která rozvíjí napínavě pravidla svého žánru. Na jedné straně neokoukaná sympatická titulní postava policajta Ackermana (Richard Berry) a příznivce počítačů, který mi tak trochu připomněl Al Pacina (Frank Serpico) z filmu Serpico. A na druhé straně Jean-Pierre Mala (Leguen), který má typickou tvář grázla. Pak vězte, že v tomto druhu filmů měli francouzští tvůrci vždycky dobrou tradici natočit zajímavý film se strhujícím napětím, který zaujme. Dokonce si myslím, že v době svého vzniku a ve stejném žánru mohl s přehledem a plnohodnotně konkurovat americkému filmu. Mimo jiné, co se asi stane, když se přimotáte pod nohy zkorumpované policii? Podívejte se…(21.4.2011)

 • Crocuta
  ****

  Napínavá, chvílemi až depresivní kriminálka o korupci prorůstající celou společností, včetně politiky i policie. Francouzská odpověď na tématicky příbuzné filmy italské provenience z téže doby.(7.7.2007)

 • Sifaka
  ****

  Celkem průměrná kriminálka, ale byl to můj první nepřístupný film v kině, takže na to se nezapomíná a dávám hvězdičku navíc.(11.1.2009)

 • dopitak
  ****

  Nehrál Richard Berry v Číslo 5 žije..? Vidím, že ne, ale s vousy bych ho tak i tipoval, oholený a bez brýlí pak naprosto změnil vizáž, to se ve filmu málokdy vidí i účelově. Solidní dobovka krimi (skoro noirek) s několika těžko chápatelnými momenty a občas zajímavým střihem. Výborný dabing z Barrandova. Opravdu lze automat na Coca colu spojit datovým kabelem s psacím strojem a použít to jako e-mail? Ano? A co v roce 1985? Hmmm.(27.9.2015)

 • nervoznideda
  *****

  blbost žen zvyšuje jejich zvědavost ani se nedivím, že Julii odpráskli jinak OK je prostě slídivá :-)(28.7.2019)

 • JohnSmith
  ****

  Český název je poněkud zavádějící, ale tak už to občas bývá. Nicméně se jedná o francouzskou krimi jednohubku, která má spád, příběh, Bondgirl a výborného Berryho(9.6.2018)

 • pend
  ***

  Velice dobrá kriminálka(14.3.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace