Podivná policie

• slovenský

Podivná polícia

Krimi

Francie, 1985, 88 min

Spíš než kriminálku jsem v tom cítil politický thriller a jak už letopočet a země v rodném listě tohoto filmečku napovídá, jedná se o kvalitní pokoukanou. Z filmu jde správně tísnivá atmosféra, která je podpořená výbornou hudební kompozicí Jean Pierre Masa. Od začátku jsem měl o hlavní hrdinku, kladnýho poldu Davida a všechny, co v tomto bijáčku táhli káru pravdy a lásky a usilovali o vítězství nad lží a nenavistí pořádný strach, protože proti nim nestáli žádný včelaři, ale skutečně první mocipánská liga. Některé technoligické fígle hlavních hrdinů zůstali za hranicí mého chápání, ale i tak jsem si tenhle poměrně depresivní napínák užil.(2.10.2015)

"Klasická sebevražda. Robin odhodil svou ženu na tři metry a trefil ji přímo do srdce. Načež natáhl ruku na víc než dva metry a přitom se dokázal střelit do týla." Tak už to zkrátka bývá, když vraždu vyšetřuje vrah a policejní vrazi mají vždy jistý kvalifikovaný náskok před spravedlností. Já bych se v tom tedy nešťoural, protože kolegialita je pro mne nade vše, ale my tu naštěstí tu máme hrdinu, pro něhož žádný soupeř není dost mocný, žádná oběť dost vysoká a cokoli umí proměnit v počítač. Takových hrdinů jsou obvykle plné hřbitovy, ale komisař Ackerman ještě nehodlá čuchat ke kytkám odspodu, takže proč si to s ním neužít a naivně si nezadoufat, že tohle se ve skutečném životě nemůže stát.(6.11.2015)

Mírně drsnější policejní thriller jede podle osvědčené šablony, která rozvíjí napínavě pravidla svého žánru. Na jedné straně neokoukaná sympatická titulní postava policajta Ackermana (Richard Berry) a příznivce počítačů, který mi tak trochu připomněl Al Pacina (Frank Serpico) z filmu Serpico. A na druhé straně Jean-Pierre Mala (Leguen), který má typickou tvář grázla. Pak vězte, že v tomto druhu filmů měli francouzští tvůrci vždycky dobrou tradici natočit zajímavý film se strhujícím napětím, který zaujme. Dokonce si myslím, že v době svého vzniku a ve stejném žánru mohl s přehledem a plnohodnotně konkurovat americkému filmu. Mimo jiné, co se asi stane, když se přimotáte pod nohy zkorumpované policii? Podívejte se…(21.4.2011)

Napínavá, chvílemi až depresivní kriminálka o korupci prorůstající celou společností, včetně politiky i policie. Francouzská odpověď na tématicky příbuzné filmy italské provenience z téže doby.(7.7.2007)

Celkem průměrná kriminálka, ale byl to můj první nepřístupný film v kině, takže na to se nezapomíná a dávám hvězdičku navíc.(11.1.2009)

Nehrál Richard Berry v Číslo 5 žije..? Vidím, že ne, ale s vousy bych ho tak i tipoval, oholený a bez brýlí pak naprosto změnil vizáž, to se ve filmu málokdy vidí i účelově. Solidní dobovka krimi (skoro noirek) s několika těžko chápatelnými momenty a občas zajímavým střihem. Výborný dabing z Barrandova. Opravdu lze automat na Coca colu spojit datovým kabelem s psacím strojem a použít to jako e-mail? Ano? A co v roce 1985? Hmmm.(27.9.2015)

blbost žen zvyšuje jejich zvědavost ani se nedivím, že Julii odpráskli jinak OK je prostě slídivá :-)(28.7.2019)

Český název je poněkud zavádějící, ale tak už to občas bývá. Nicméně se jedná o francouzskou krimi jednohubku, která má spád, příběh, Bondgirl a výborného Berryho(9.6.2018)

Velice dobrá kriminálka(14.3.2007)