Blind Alley

Krimi / Drama

USA, 1939, 69 min

Bezchybný B thriller dle divadelní hry (což je vidět mnohem méně než by člověk čekal) se skvělým obsazením, perfektní gradací a napětím, které by se dalo krájet. Ve svém průběhu film překvapí zajímavou snovou sekvencí a totálně dokonalým first person flashbackem (do té doby jsem nic takového neviděla a po BA s tím přišel snad až Montgomery v Lady in the Lake!), aby poté bez sebemenších problémů dospěl k nevyhnutelnému zakončení. Sedmdesátiminutová pecka, kterou o devět let později zprznil Rudolph Maté ve svém remaku Dark Past. Střílení od boku na vrcholu, jsem nadšena.(8.4.2010)

Jen o chlup lepší než remake Dark Past, oba filmy mě svou střední částí kapánek nudily. Ale psychoanalýza ve filmu je cool, ne že ne.(8.4.2010)

V podstatě stejné jako remake Dark Past. Není to špatné, ale je to děsně statické a ukecané.(29.12.2015)