Nedozírný vliv

Western

USA, 1959, 82 min

• KIT.HL

Režie: Thomas Carr(3.12.2012)

Western, který má docela zajímavého hlavního hrdinu. Takový ten týpek, co zatím nestál za moc, ale dostal šanci se napravit tím, že mu do rukou spadne velké dědictví. V podstatě je to takový dickensovský příběh, který nemusí sednout každému, ale díky westernovému prostředí je to o něco zajímavější.(13.3.2017)

DO YOU KNOW WHAT IT'S LIKE NOT HAVING A NAME? IT'S LIKE BEING AN EXTRA JOKER IN A DECK OF CARDS. YOU DON'T BELONG IN THE GAME! Audie Murphy tady hraje hlavní postavu, která však nepůsobí zrovna příjemně a tak jsem mu fandil jen s těžkým srdcem. Film je jinak celkem strhující a furt se něco děje. Bitky, whiskey, nějaký to olovo a dokonce divoké splašené stádo. Jen ten konec byl brutálně useknutej. Jakoby scénáristu už nenapadalo co dál psát a tak to prostě utnul. Jestli na filmové škole chtějí vysvětlit co je to uťatý konec, tak by měli jako příklad používat tento film.(19.12.2017)