Jakten på en mördare

• angličtina The Hunt for a Killer
Švédsko, 2020, 4 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Předloha:

Tobias Barkman (kniha)

Kamera:

Joe Maples

Sasha Becker, Anders Beckman, Håkan Bengtsson, Lotten Roos, Lars Schilken, Magnus Schmitz, Rasmus Troedsson, Christian Fex, Emilie Strandberg (více)

Epizody(6)

V marci 1989 je vo švédskom Hörby objavené telo 10-ročnej Helen Nilssonovej, ktorú niekto potom, ako bola znásilnená, brutálne zavraždil. S odstupom pár rokov sa objavujú ďalšie obete v rôznych vekových intervaloch, avšak s podobným modusom operandi páchania vrážd. Po ďalšom ohavnom čine, kedy prišla o život 91-ročná Augusta Ljungová, sa vyšetrovania ujíma dvojica detektívov, ktorí zložia nový vyšetrovací tím, aby konečne dolapili sériového zločinca, ktorý reálne páchal zločiny koncom, respektíve začiatkom 90. rokov na juhu Švédska. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Nič pre tých, čo neradi pomalé deje. Seriál je čistou vyšetrovačkou bez akcie, ktorá sa niekde uprostred nevyhne hluchým pasážam, no je realisticky podaná tak, aby každému došlo, čo obnáša práca detektívov v "teréne". Keď zrovna nesedíte za stolom, aby ste čo tok ťukali do kompiutera, tak maximálne s niekým debatujete pred jeho domom, možno medzi dverami, aby Vám rozprával svoje dojmy či skreslené polopravdy. Lepší priemer to bude pre tých, ktorých vtiahne dej svojou precíznosťou v pomalosti. Ostatok zachrápe po dvoch epizódach. ()

VLADEK

Na švédský krimi seriál velmi špatný scénář, střih a celá koncepce vyprávění, která z toho udělala nepřehledný mišmaš, přitom casting až neuvěřitelně přesný, i zachycení té detektivní práce 90.let bylo věrohodné. Přitom šlo o autentické případy. Možná za to mohou i amatérské české titulky od nějakého MOTita, který je zjevně psal pomocí Google translatoru, protože takhle kostrbatě nikdo nemluví. ()

Skeksis

Úchylák, pedofil, sexuálny násilník a vrah na každom rohu a ľudia nechávajú behať deti po večeroch von. A potom sa čudujú, že zmiznú. Len vtedy ešte nemali označených pedofilov. Aj ja rozmýšľam, že si stiahnem tú aplikáciu, či čo je to vlastne, a pozriem sa do najbližšieho okolia. Možno sa to rozsvieti ako vianočný stromček. Už iba pedofilného Santu a úchylné soby k tomu a mala by som stále Vianoce. Seriál bol zdĺhavý, neprehľadný a dosť nudný. ()