Reklama

Reklama

Tajemná Saúdská Arábie

(TV film)
  • Německo Terra X: Geheimnis Saudi-Arabien (více)
všechny plakáty
Dokumentární
Německo, 2020, 45 min (Alternativní 53 min)

Obsahy(1)

Obrovská země s nekonečnými pouštěmi. Dříve tudy procházely jen karavany kočovných beduínů. Dnes je jednou z nejbohatších zemí světa a důležitým náboženským centrem islámu... Krajinu Saúdské Arábie tvoří hlavně sopky a pouště. Mnohé oblasti jsou drsné a nevlídné. V dávných dobách ovládaly nehostinné území kmeny, které spolu často bojovaly, neboť úrodná půda tu byla a dosud je vzácná. Přesto starověké obrazy ve skalách vyprávějí příběhy z dob, kdy byl Arabský poloostrov pokryt úrodnou savanou, ale to už je dávno. Poušť poloostrova protínají karavanní stezky, po nichž převáželi své zboží na velbloudech obchodníci, například legendární Nabatejci. Ti zanechali ve městě Madá’in Sálih v dnešní Saúdské Arábii své stopy v podobě masivních hrobek. I Mekka bývala do sedmého století našeho letopočtu, kdy se navždy změnily dějiny, jen dalším stanovištěm na legendární Kadidlové stezce. Tento film vypráví úžasný a často překvapivý příběh Saúdské Arábie od dob Muhammada do současnosti. (Česká televize)

(více)

Recenze (4)

sator 

všechny recenze uživatele

Zemi vládne  300 let jedna dynastie... https://www.ceskatelevize.cz/porady/13824756583-tajemna-saudska-arabie/ ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Jediná krajina teroristov, ktorá nijako nie je prenasledovaná, naopak, každý jej toleruje všetko, nech už zabije v hoteli novinára, všetko ok. Veď sú na správnej strane. Obrázky z dokumentu pekné, história už taká poriedšia. https://dokumenty.tv/tajemna-saudska-arabie-dokument/ ()

Reklama

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument se hodně věnuje vzniku islámu. Z islámu mám zkoušku na Karlově univerzitě. Saudsky král Vahabisty považoval za podivnou náboženskou sektu, ale byl rád, že mu krvi poloostrov sjednotili. Jen ve 20.stoleti museli jezdit saudsti bohati princové jako děti povinné trampovat do pouště. Myslím si, že islám má podobné znaky nako Hitlerova sociálně solidarni NSDAP partaj, která rozpoutala světovou válku. Také islám má za úkol rozšířit se do celého světa. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama