Kami-sama mó sukoši dake

• Japonsko 神様、もう少しだけ (více)
všechny plakáty

Hrdinka tohoto varujícího japonského seriálu Masaki (Kyôko Fukada) se zamiluje do hudebního producenta Keiga (Takeshi Kaneshiro). Aby se dostala na nějaký z jeho koncertů, zaprodá své tělo - a nakazí se zákeřným virem HIV a propukne u ní Aids. Nakonec se jí ale přece podaří dostat do Keigovy blízkosti a vyzná se mu ze své lásky. Muž její city opětuje a rozhodne se být s ní až do konce jejích dnů. (Morien)

ainny

Opravdu moc, moc doufám, že české titulky trochu zlepší podvědomí o tomhle skvostu japonské doramy. I když od vzniku seriálu letos uteklo patnáct let, tak je pořád aktuální a ve své době musel působit jako bomba. Navíc má skvělé obsazení a Takeshi s Kyôko byla víc než dobrá volba. Kouzelný a naprosto uvěřitelný byl i příběh. Naděje i beznaděj se tu střídají stejně jako v životě. Chvilkami jsem se konce bála chvilkami jsem zadoufala. I když jsem z konce měla vítr, tak byl prostě nádherný. Sem tam bych ho pouštěla Korejcům, aby viděli, že k pláči nejsou potřeba dlouhé pohledy a několika minutové ždímání emocí. Tady byl poslední díl namíchán bez patosu, s citem a stejně mě vzal za srdce a skoro jsem na titulky neviděla.. To všechno rámovala příjemná hudba s kouzelným ústředním motivem a třešničkou na dortu byla ústřední I for You od kapely Luna Sea. ()