Ten jediný

Den eneste ene

The One and Only

Komedie / Romantický

Dánsko, 1999, 106 min

Příjemný film, který odlehčeným způsobem ukazuje problémy partnerských vztahů. Komičnost spočívá hlavně v podivnosti vedlejších postav jako spolupracovník Knud, psychošvagrová Mulle, kamarádka Stella, než v samotném ději. Potěšilo mě, že ta příšerná ženská umřela a nemusela jsem se na ní dívat celej film, jak poplácávala manžela po tváři - doufala jsem, že se konečně otočí a jednu jí švihne, no aspoň to pak párkrát schytá Sonnyboy. Taky mám ráda ty detailní pohledy do tváří postav, které se objevují snad ve všech filmech Susanne Bier.(28.3.2013)

Ve filmu se mimo jiné říká : "Člověk dělá v životě hodně zvláštních věcí........." A stejně zvláštní mně připadala i tato komedie, která byla jakýmsi pokusem něčeho, co se podle mého subjektivního názoru nepovedlo správně koordinovat. Oproti jiným filmům Susanne Bier to tentokrát nebyl tak úplně můj šálek kávy, ale kdo ví, třeba to bylo tím, že jsem očekávala něco trochu jiného. 65%(28.10.2012)

K filmu jsem se dostal tak trochu oklikou. Sháněl jsem britskej remake. Po remaku se ovšem totálně slehla zem, takže jsem zkusil i tenhle originál z Legolandu. A po zhlédnutí musim napsat, že britská verze je o parník lepší. Je vtipnější, svižnější, má sympatičtější postavy a taky lepší soundtrack. Remake jsem viděl asi 5× a s chutí bych se podíval znovu. Tohle mi stačilo vidět 1×.(27.9.2016)

Susanne Bier v netradiční, odlehčenější formě, ovšem s důvtipem jí podobným. Je potřeba nadhledu, černého humoru a ironie, a Ten jediný vás pobaví. // Kousavě ztvárněný pohled na mezilidské vztahy a lidské priority.(4.4.2008)

Celkem zajímavé téma nám paní režisérka naservírovala skoro americkým stylem přiblblých komedií.. Černošská holčička, která v celkovém kontextu filmu hraje docela důležitou úlohu je až nesympatická a působí jako živá loutka. V této formě to na mě působilo spíš jako parodie.(5.7.2008)

Musím říct, že jsem se trošičku zarazil, když jsem viděl spojení romantická komedie a Susanne Bier, ale film mile překvapil. Je to opravdu povedený, odpočinkový film. Podle mě patří mezi to nejlepší, co se těchto žánrů týče. Moje závislost na Susanne Bier se nadále prohlubuje.(3.9.2013)

• mat.ilda

Páááni, co to tam bylo za lidi??(25.1.2013)

• Tommassi3

"Kdyby naše koule byly klakson, jak by asi troubily ??" ;) Velmi zvláštní biják.. Podivně bizarní a zároveň až nečekaně předvídatelné, vší té bizarnosti i snaze o parodizaci žánru navzdory.. Hodně černý, to není rasismus, severský humor silně degraduje až sitcomová zkratkovitost a zejména to lživé poselství snímku tentokrát téměř, samozřejmě až na to finále, nekýčovité kýčařky Susan Bier..(14.8.2016)

Informace o ději v češtině a taky pár fotek z filmu: zde.(2.11.2006)

Hello, Sonnyboy:-)! Tento film je sice velice kycovity ( mozna to byl zamer ), ale take moc vtipny a mily. A hlavne me tento film velice bavil a misty i dojal...(19.1.2008)

Reziserka Susanne Bier naservirovala tentokrat slusny romanticky film, kde sa ale hodne rozprava, herci neznami a herecke vykony rovnako ako rezia su len lahko nadpriemerne : 65 %(20.12.2016)

Ze začátku příjemná lehce cynická komedie, která se pak přehoupne do tragické roviny, aby v závěru spadla do kýče. Uznávám, že švagrová hlavního hrdiny, která již 7 let studuje psychologie, byla velmi výstižná.(13.6.2008)

Dánský humor mi evidentně sedl.Hlášky sice obstarávají hlavně vedlejší postavy,ale i ústřední čtveřice nebyla vůbec špatná.Hlavně Knudsesnová byla výborná.(29.8.2016)

Milá komedie, kdyby ji natočili za oceánem, byla by to neskutečná hovadina, ale v dánském provedení je to prostě milé. Plodné dny během menstruace, adoptivní černá holčička, přiblblý Ital a jako vždy skvělá Paprika Steen ve vedlejší roli.(27.5.2013)

Jeden z prvních snímků Susanne Bier, natočený skoro rozverně, bez smutku jejích pozdějších filmů. Dokonce s happyendem! Jako bývalý student psychologie taky musím vyzdvihnout postavu empatického monstra jménem Mulle, která přesně zosobňuje degenerativní potenciál téhle vědy pro ty, kdo si od ní nedokážou udržet odstup. Je to sranda film, ale asi bych nechtěl být na místě ani jedné z hlavních postav. Ony ty situace jsou přece jenom až příliš povědomé.(8.11.2010)

Tak tenhle film me nadchl. Hodne povedena originalni danska romanticka komedie.(10.10.2005)

Hodně ujetá komedie, kde jsem si nenašla k nikomu z nich absolutně žádný vztah a co víc poprvé mi to vůbec nevadilo. Ty vztahy i lidi byli tak mimo, že jen koukáte a nevěříte že tohle dílo vůbec vzniklo. Rozhodně jsem se nenudila, nejvíc tu boduje Paprika Steen a měla jsem fakt výbuch smíchu jak na konci volá na dítě :).(8.12.2015)

Velmi milá, romantická komedie, která si nehraje na víc, než je a dělá to roztomilým způsobem.(13.4.2012)

• nmafan

Susannino rané tvůrčí období. Její obvyklé postavy, obvyklá témata, obvyklé morální otázky. Jenže je to tak přihlouple limonádovitě zpracováno, že se člověk nemůže ubránit myšlence na to, jak banální režisérkou by asi byla, kdyby později neobjevila svůj scénáristický poklad v A. T. Jensenovi. Tohle je výplach.(9.7.2016)

V takom daždivom tmavom jesennom podvečernom dni sa dánska komédia od SUsanne Bier hodila úplne a hlavne aj poskytla možnosť pousmiať sa a vychutnať si Papriku.(5.11.2016)

• polonius

Dost spatlaná komedie, kterou zachraňuje pár komických situací a herecký výkon hlavní představitelky.(16.12.2009)

<< předchozí 1 2