• Trevor

V poradí 555 komentár som sa rozhodol venovať filmovej klasike, ktorá bola zaradená na jednej z webových stránok ako kontroverzný film. Po jej pozretí však netuším, prečo. Dej filmu opisuje vzťah trojice Danilo Petrovich, jeho bratranca Mirka a Sally O'Harovej. Princ Danilo Petrovich sa zamiluje do kabaretnej tanečnice Sally a samozrejme sa do nej zamiluje aj jeho bratranec, následník trónu Mirko. Vzťah tohto trojuholníka skomplikuje fakt, že kráľ krajiny Monteblanco Nikita I, ktorý je Mirkovým otcom a Danilovým strýkom nie je z ich náklonnosti k tanečnici Sally nadšený, pokým sa nevydá za najbohatšieho muža v krajine a spolu odídu do Paríža. Po tom, ako jej muž umrie sa vracia do Monteblanca a o jej ruku opäť bojujú Mirko a Danilo. Ich súperenie vyústi v súboj, ktorý vyhrá Mirko. Udalosti sa ale zvŕtnu a nakoniec Sally a Danilo skončia ako kráľovský pár. Prehnane nudná dráma epických rozmerov, príliš dlhá, príliš nezáživná a napriek tomu, že som fanúšikom nemých filmov tak Veselá vdova je jedným z tých pri ktorých som sa nevedel dočkať konca. V dobe svojho vzniku pravdepodobne zaujala svojou dĺžkou, v dnešnej dobe však divákovi nemá čo ponúknuť. Romantický film a drámy proste potrebujú slová a lepšie zvládnuté vyjadrovanie pocitov ako tomu bolo v tomto filme.(14.6.2018)