Z královského paláce až do tenat afrického podsvětí! Na prostou osiřelou dívku Patriciu Kellyovou se poprvé v životě usměje štěstí a mladý šlechtic. Romance v paláci se změní v noční můru kvůli ženské žárlivosti, rodinným intrikám a mužské slabosti. Klasické drama s velkolepou výpravou, brilantními hereckými výkony a nečekaným vyústěním bylo pro hollywoodské producenty takovým oříškem, že bouřlivák Erich von Stroheim už žádnou další režijní příležitost v továrně na sny nedostal. (Visions of Light)

Babous

Tak jsem konečně viděl ten film, jehož úryvek mě zaujal v Sunset Boulevardu. Nikdy nepochopím, jak ve 20. letech mohly vznikat tak šílené filmy a o deset let později už jenom tuctové naivní příběhy s předvídatelným koncem. Gloria Swanson skvěle vypadá i hraje, královna je zvrácená mrcha, princ je nezodpovědný ňouma a výprava je velkolepá. Škoda proto, že příběh je zpočátku tuctový a v druhé části tak šílený, že jsem si v duchu říkal, jak je hlavní hrdinka naivní a hloupá. Navíc jsem viděl verzi, která je ke konci - pasáž v Africe - tvořena fotografiemi a popisky, protože některé scény nebyly nikdy natočeny a jiné se ztratily, což mi v orientaci moc nepomohlo. Každopádně ale tenhle němý film stojí za to vidět, jelikož je dodnes poměrně svižný. ()

• Film se promítal v Evropě, ale v USA se nikdy nedočkal uvedení do distribuce. (Pavlínka9)