Reklama

Reklama

Binec, který po tobě zůstává

(TV seriál)
  • Španělsko El desorden que dejas (více)

Epizody(8)

Nová učitelka na střední nemůže přestat myslet na podezřelou smrt, ke které došlo před třemi týdny, a začíná se bát o život. (Netflix)

Recenze (21)

jedna_vrana 

všechny recenze uživatele

Subjektívny pocit, že tentoraz to priateľom zo Španielska nevyšlo. Počas minisérie som mala pocit, ako keď naberáte vodu deravou lyžicou. Po prvé, ak by sa z minisérie stala mikroséria (stačili štyri diely), pomohlo by to rozlezenému deju. Občas máte pocit, že sa musíte dozvedieť o každej postave všetko a že musí byť zatiahnutá do príbehu. Po druhé - zle napísané postavy, takmer čierno – biele charaktery, v tomto smere nemusíte očakávať žiadny zvrat vo vývoji. Po tretie – to ma iritovalo možno najviac: prečo boli tí študenti takí krutí? Takto si nepredstavujem triedu stredoškolákov, ale vyučovanie vo väznici s najvyšším stupňom stráženia. Nakoniec – nemohla som uveriť, že polícia sa nezaujímala (lebo v malej dedinke každý každého pozná a má tak ochranu aj zo strany polície) a na konci rozpútala divoké zatýkanie, keď už všetko vyriešila jedna paranoidná učiteľka. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

Špaňelé tyhle drama-thriller-jakože detektivky umí a většinou se na ně moc dobře dívá.The Mess You Leave Behind není výjimka,ale víc než kdy jindy tu trpí logiika na úkor dramatičnosti a zvratů,které ke konci působí hodně na sílu.Moc tomu nepomáhají ani postavy,jelikož ten seriál budí dojem,že Španělsko je plné úplných kreténů,kterým racionální a normální chování nic neříká.Korunu tomu nasazuje hlavní hrdinka,jejíž debilita a naivita exponenciálně roste s blížícím se koncem.Samotná zápletka přitom není špatná,ale zkrácení o minimálně dva díly by jí jen pomohlo k většímu spádu a budování napětí.Kladem každopádně je,že i přes negativa se daří udržet děj více méně neprůhledný až do posledního dílu...60% ()

Reklama

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nepamätám sa, kedy naposledy som sa stretol s nejakým projektom, ktorého titul by mal viac ako dve slová, pričom by tak dokonale vystihoval svoju dejovú podstatu. Skutočne, “bordel” je to správne slovo, ktoré po sebe zanechala hlavná “hrdinka”. Samotný príbeh sa odohráva v dvoch dejových líniách, jedna strieda druhú, druhá prvú, pričom všetko je zrozumiteľne podané tak, aby divák pochopil aká bola, a aj je realita osudov oboch postáv. Solídne krimi, bez akéhokoľvek zásahu žandárov .. ()

pavcas 

všechny recenze uživatele

Příběh se odehrává v malém španělském městečku v prostředí střední školy. Na místo přijíždí mladá učitelka s manželem, která nastupuje na uvolněné místo. Co ale dopředu netuší je, že její předchůdkyně, žáky i místními velmi oblíbená učitelka literatury, spáchala sebevraždu. Tedy vypadá to tak. Mladá žena, která sama nedávno utrpěla ztrátu matky a jejíž psychika je dost křehká i bez dalších traumat, začíná zjišťovat, že to co se stalo její předchůdkyni, by se mohlo stát i jí. Postupně odhaluje nejen pravou tvář ženy na jejíž místo nastoupila a která měla dost kostlivců ve skříni, ale také že nemůže věřit nikomu a dokonce ani sama sobě. Je to thriller, je to drama, je to sexy a je to vůbec dost dobrý, španělům tohle prostě poslední dobou jde! Jako bonus tam jednu ze zásadních vedlejších postav hraje můj oblíbenec z Vis a Vis, šarmantní Roberto Enríquez. ()

petikacka 

všechny recenze uživatele

FUUUUUUUUUUCK!!!!! Tak to se mnou prásklo o zem až mi to vyrazilo dech. Tedy kromě 1.dílu, protože ten byl šíleně chaotický a ty prolínačky mě neustále mátly, ale bez něj by to nešlo. Ovšem když to přežijete, otevře se před vámi život v malém městečku Novariz blízko La Coruňi. A, že se tady dějí věci. Španělsko se po finanční krizi jakž takž staví na nohy, spoustě lidem to změnilo životy a některé dohání minulost. Rozjíždí se to pomalu, ale postupně tempo nabírá na rychlosti, situace na bojišti se mění každým okamžikem a když už si myslíte, že jste na to kápli BUM! a všechno je jinak. Rozuzlení je šokantní a doslova fyzicky odporné. Nebojte se, katarze bude jinak by to jeden nestrávil. Po dlouhé době seriál, který mě rozboural. Za mě 100% ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Autor knižní předlohy k seriálu (Carlos Montero) už během psaní románu inicioval vytvoření scénáře k seriálu, jehož je i tvůrcem. (webhomeless)
  • Místa natáčení se nachází na různých místech v provincii Galícíe. Především město Coruña, tam se nachází poblíž přístavu čístě bílá ulice Avenida de la Marina s podloubími a mnoha okny směrem na moře, sekce domů je také nazývána Crystal Palace. Ta se objevuje v seriálu průběžně. Ve městě je také nejstarší římský maják na světě (2. století), který je stále v provozu (památka Unesco). V seriálu také hraje důležitou roli nádrž As Conchas na řece Limia v centru Galicie. Termální lázně se nachází poblíž města Ourense. Budova školy je ve městě Celanova, rodišti autora knižní předlohy a scénáře – Carlose Montera. (webhomeless)

Reklama

Reklama