Tisdagsklubben

• Slovensko Utorkový klub (více)

Karin a Sten oslavujú štyridsiate výročie svadby veľkou oslavou. Kým priatelia pripíjajú na ich manželské šťastie, Karin zistí, že jej manžel jej bol neverný. Celý život, ktorý strávila starostlivosťou o manžela a dcéru, sa jej rozpadne na kúsky. Kamarátka ju presvedčí, aby sa prihlásila na kurz varenia, ktorý vedie známy šéfkuchár Henrik... (RTVS)

PTuranyi

Príjemná romantická komédia s nádychom geriatrie, pretože hlavní hrdinovia deklarujú dôchodcovský vek, hoci až tak staro nevyzerajú, ktorá ale inak nevybočuje zo zabehnutých koľají žánru. Takže tu máme ambicióznu domácu kuchárku žijúcu v spokojnom manželstve až kým nepríde na manželovu neveru a nestretne akčnú bývalú spolužiačku. Kuchárku spomínam zámerne, lebo varenie a jedlo má v príbehu výsadnú úlohu. Stretnutie s Monikou vedie k zápisu do kurzu varenia, stretnutiu s kuchárom Henrikom, ktorý kurz vedie a následnému citovému vzplanutiu. Okrem Karininho manžela a jej priateliek sa tu pohybuje niekoľko komických postáv. V prvom rade ich osamelá dcéra, ktorá má 40  a účastníci kurzu: Grizzly, ktorému sa nič nedarí a súťaživý Clarence a Tomas. Produkcia je dobrá a herecké výkony sú na tento ľahký žáner celkom dobré. ()

BOURQUE

Z hľadiska príbehu sa nejedná o nič neznámeho (staršia žena, po nevere manžela, sa snaží zrealizovať svoje sny, ktoré kedysi nemohla). Avšak celý film je slušne poskladaný a chémia najmä medzi herečkami je veľmi dobrá. Karin a jej priateľky ma bavili, pokojnosť záverečnej scény (účasť na svadby bývalého manžela) je „trochu idylická“. Varenie, pekné švédske prostredie a z hereckej stránky veľmi sympaticky hrajúce ženy na čele s Marie Richardson. Režisérsky debut od Annika Appelin (ktorá vstupuje do šesťdesiatky – viem, nie je slušné o tom hovoriť) dopadol dobre. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

troufalka

Skandinávskou kinematografii jsem si oblíbila pro její specifičnost a originalitu, ale poslední dobou se mi čím dál víc zdá, že kopíruje laciné hollywoodské scénáře. Bohužel. ()

kolemjdouc

švédská fajnovka do které se jim nikdo další nemontoval.To je hned znát!Čím víc vlaječek tím větší šunt!Pohodovka .Skvělá Richardson kterou jsem zaregistrovala v krimi Kým zomrieme.Musím to vidět ještě jednou.Jsou tam fešné hlášky alá : když řekneme mikrovlnka  ..ozve se ČERNOBYL....a famozní slovenský dabing.Žádné dýchavičné šušlání....Od scénáře ,režii,kameru až po výběr herců kvalitka. ()